https://telegram.me/empireoflies

چراغ رادیو اسرائیل هم خاموش شد!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسال ۱۹۴۸ میلادی بود که رژیم اسرائیل رسماً اعلام موجودیت کرد. هنوز کنتور عمر رژیم صهیونیستی به ۱۲ نرسیده بود که بخش فارسی رادیو اسرائیل تشکیل شد.

۱۱ سال بعد در سال ۱۹۵۹ میلادی یک یهودی ایرانی‌تبار بخش فارسی رادیو اسرائیل را راه‌اندازی کرد. امنون نِتذِر ۲۴ ساله از یهودیان ایرانی بود که در شمال ایران در منطقه آمل متولد شده بود. او برای ادامه تحصیلات خود راهی سرزمین‌های اشغالی شد. در دانشگاه عبری اورشلیم تحصیلات کارشناسی خود را در زمینه مطالعات خاورمیانه به پایان رساند. سال‌ها بعد هم همین حوزه را ادامه داد و بعدها در دانشگاه عبری اورشلیم به عنوان استاد فعالیت می‌کرد.
بخش فارسی‌زبان رادیو اسراییل در سال ۱۳۳۷ و از دل سرزمین‌های اشغالی به مدیریت نتصر راه‌اندازی شد. نتصر به گمان خود می‌خواست پلی بین ایران و رژیم صهیونیستی بزند. این رادیو بعدها به زیرمجموعه‌های تحت نظارت سازمان کل رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی درآمد و زیر این نهاد فعالیت می‌کرد. نهادی که مدیرعامل آن به صورت یک دوره پنج ساله و توسط کابینه رژیم صهیونیستی انتخاب می‌شود.

این نهاد متشکل چند شبکه تلویزیونی و چند ایستگاه رادیویی است. عبری و عربی دو ایستگاه مهم رادیویی این سازمان محسوب می‌شوند. این سازمان همچنین یک ایستگاه بین‌المللی رادیویی هم دارد که پخش برنامه به ۱۱زبان دیگر را پشتیبانی می‌کند. بخش فارسی رادیو اسرائیل از جمله این ۱۱ زبان بود.
منوشه امیر، از مهم‌ترین عناصر رادیو اسرائیل بود که حدود پنج دهه در این بخش مشغول فعالیت بود. او که اصالتاً ایرانی است از دهه چهل شمسی راهی سرزمین‌های اشغالی شد. در نهایت هم با ارتباطاتی که با دربار پهلوی داشت، بین ایران و سرزمین‌های اشغالی دست به فعالیت‌های اقتصادی می‌زد و حتی یهودیان ایرانی را به سرمایه‌گذاری در اسرائیل تشویق می‌کرد. او حتی حدود یک دهه قبل مدتی سردبیری سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی را هم به عهده داشت.

این یهودی صهیونیست سالهای سال است در عصرهای شنبه، در استودیوی شماره چهار رادیو اسرائیل، در نزدیکی میدان صهیون اورشلیم در قالب تفسیرهای سیاسی هفته، به سخن پراکنی علیه حکومت اسلامی ایران می پرداخت.

منشه امیر از سال ۸۶ به غیر از سردبیری بخش فارسی سایت وزارت امور خارجه اسرائیل، در ستونی به نام “سخن دوست”در این تارنما دیدگاه های شخصی خود را منتشر می کرد. به جرأت میتوان منشه امیر را موثرترین شخص در جریان سازی علیه جمهوری اسلامی ایران در رسانه های بیگانه دانست.

کنست، مجلس اسرائیل، پس از سال ها بحث و کشمکش، سرانجام تصمیم گرفت که قانون انحلال سازمان ملی رادیو و تلویزیون اسرائیل را شامل همه زبان ها و شبکه های آن عملی کند.

قانون انحلال سازمان ملی رادیو و تلویزیون اسرائیل ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۴ در مجلس اسرائیل به تصویب رسیده بود اما تا حال فشار گروههای سیاسی و احزاب همپیمان با دولت مانع از اجرای آن شده بود.

کنست اسرائیل در هفته های اخیر تصمیم گرفت با عملی کردن قانون انحلال سازمان ملی رادیو و تلویزیون اسرائیل، دو تشکیلات جدید به جای آن برپا کند. یکی از تشکیلات با عنوان نهاد خبری رادیو و تلویزیونی خواهد بود و تشکیلات دوم بویژه شامل حال برنامه های فرهنگی و هنری و برخی از شبکه های غیر خبری خواهد شد.

در آخرین برنامه این شبکه رادیویی فرنوش رام و منوشه امیر با یکدیگر برنامه را اجرا کردند و فقط از یکدیگر تعریف و تمجید کردند و از خاطرات و خیانت ها یخود به ملت ایران گفتند و آرزو کردند که روزی سرنگونی ایران عزیر را از رادیوی دیگر اعلام کنند ولی مثل این رادیو عمرشان به اتمام خواهد رسید ولی جمهوری اسلامی همچنان پایدار خواهد ماند.

لازم به ذکر است که فرنوش رام چند سال پیش از معشوقه های علیرضا نوری زاده مدیر تلویزیون ایران فردا بود که مدتی با وی ارتباط نامشروع داشت و چند سال پیش گفتگویی غیر اخلاقی از وی در فضای اینترنت منتشر شد که منجر به رسوایی نوری زاده شده بود.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme