https://telegram.me/empireoflies

چالش مسیح علینژاد برای نخست وزیر انگلیس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغترزا می نخست وزیر انگلیس در سفر سه روزه خود به خاورمیانه دوشنبه وارد عربستان شده است. در برنامه او اما سفر به ایران نیست.

با این حال مسیح علی نژاد در صفحه فیسبوک خود از ترزا می درخواست کرده در سفرش به ایران از حجاب استفاده نکند. ایران پروتکل حجاب را برای سیاستمداران زن خارجی اجباری کرده است.

مسیح علینژاد قبلا نیز سیاستمداران زن خارجی از جمله کاترین اشتون و فدریکا موگرینی را به خطر رعایت قوانین حجاب در سفرشان به ایران سرزنش کرده بود.

علینژاد همچنین در واکنش به سفر نخست وزیر سوئد و کابینه اش بخاطر رعایت حجاب خواستار تحریم ایران شده بود.

مسیح علینژاد قانون حجاب اجباری در ایران را ناعادلانه می داند و در صفحه معروف به آزادی های یواشکی زنان ایرانی را تشویق به گرفتن عکس بدون حجاب در اماکن عمومی و ارسال آن برای انتشار در این صفحه می کند.
درباره مسیح علینژاد اما همواره تناقضی مطرح است که چرا خودش در زمان فعالیت در ایران حجاب را رعایت می کرده است و هیچ کوششی برای مبارزه با حجاب اجباری نداشته است.

به هر صورت این درخواست علینژاد از نخست وزیر انگلیس درحالی مطرح می شود که ترزا می هیچ برنامه ای برای آمدن به ایران ندارد. او دوشنبه به عربستان سفر کرده و هدف از این سفر را تقویت روابط دو دولت بریتانیا و سعودی مطرح کرده است.

ترزا می در دیدار با مقامات سعودی در ریاض ملزم به رعایت حجاب نشد. عربستان سعودی رعایت حجاب در این کشور را برای سیاستمداران زن خارجی اجباری نمی داند اما سال ها است به عنوان ناقض حقوق زنان شناخته می شود. سلب حق رانندگی از زنان، به رسمیت نشناختن مالکیت فردی و حق رای زنان از جمله موارد نقض حقوق بشر در این کشور است.

جای پرسش اساسی است که چرا مسیح علینژاد نسبت به این مسئله ساکت بوده و ترزا می را به خاطر سکوتش در مقابل تضییع حقوق زنان عربستانی در این سفر شماتت نکرده است؟
انتهای پیام/رسانه ایران

ترزا می نخست وزیر انگلیس از روز دوشنبه سفر سه روزه خود به خاورمیانه را آغاز کرده است. مسیح علینژاد از او خواسته تا در سفر به ایران حجاب نداشته باشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme