https://telegram.me/empireoflies

پیوند BBC با سعوی‌ها برای تجزیه ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «بی‌بی‌سی فارسی» در سالهای اخیر عمدتاً تلاش کرده به‌طور موزیانه و غیرمستقیم با ملت ایران دشمنی کند که البته بارها این دشمنی علنی شده است.

پس از کناره‌گیری «صادق صبا» از مدیریت شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره هدف تغییرات در رای این شبکه انگلیسی وجود داشته و بسیاری منتظر بودند ببیند صبا چکار خواهد کرد.

»علیرضا نوری‌زاده» که رابطه نزدیکی با صبا دارد، نخستین کسی بود که به کناره‌گیری «صادق صبا» واکنش نشان داد و به ارتباط نزدیک خود با دیگر عوامل «بی‌بی‌سی فارسی» مانند «مسعود بهنود» و «رزیتا لطفی» اذعان کرد.

دیگر برای همگان افشا شده که نوری‌زاده و شبکه «ایران فردا» ارتباط نزدیکی با شاهزاده‌های سعودی دارند و شبکه مذکور با کمک‌های دلاری سعودی‌ها تاسیس شده است. نوری‌زاده که به‌سبب همین ارتباط به سعودی‌ها در بین ایرانیان به «سعودی‌زاده» معروف شده، بخواست سران آل‌سعود بخصوص در ماه‌های اخیر ارتباط نزدیکی با گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب پیدا کرده و با وقاحت و علناً از آنان حمایت می‌کند؛ به‌طوری که در برنامه‌های مختلف شبکه «ایران فردا» از سرکرده‌های گروه‌های تجزیه‌طلب و مسلح مانند «کومله» و «حزب دموکرات کردستان» دعوت کرده و به تبلیغ آنان پرداخته است.

گویا نوری‌زاده از سوی سعودی‌ها مامور شده تا بین گروه‌های تجزیه‌طلبِ مذکور، اتحاد و نزدیکی ایجاد کرده و اختلافات بی‌مابین آنها را برطرف کند.

البته فقط نوری‌زاده نیست که به حمایت از گروه‌های تجزیه‌طلب می‌پردازد، بلکه شبکه سلطنتی «بی‌بی‌سی فارسی» در ماه‌های اخیر بیش از گذشته به حمایت از تجزیه‌طلبان پرداخته؛ به‌طوری که چند هفته پیش برنامه «به عبارت دیگر» این شبکه انگلیسی میزبان «مصطفی هجری» سرکرده گروهک تجزیه‌طلب حزب دموکرات کردستان بود، گروهکی که در ماه‌های گذشته علناً جنگ مسلحانه با حکومت ایران را اعلام کرده و چندین مرزبان کشورمان را به شهادت رسانده است.

چند ماه پیش بود که خبری درباره سفر سران «بی‌بی‌سی فارسی» به پایتخت رژیم سعودی در رسانه‌ها منتشر شد. هرچند مقامات بی‌بی‌سی این خبر را تکذیب کردند، اما شواهد خبر این سفر را تایید کرد و مشخص شد که «رزیتا لطفی» به همراه دیگر همکارانش با مقامات سعودی بخصوص با «عادل الطریفی» وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی سعودی و «محمد السلمی» رئیس مرکز مطالعات خلیج ع ر ب ی دیدار کرده‌اند.

مشخص شده که الطریفی و السلمی از دوستان نزدیک نوری‌زاده هستند و خود او نیز چندین بار به ارتباطش با این مقامات سعودی اعتراف کرده است.

در این میان، به نظر می‌رسد استعفای ناگهانی «صادق صبا» از راس «بی‌بی‌سی فارسی» بی‌ربط با این مسائل نیست. بخصوص پس از آنکه او بعد از پیوستن به «رادیو فردا» برنامه‌ای به نام «میزبان» را کلید می‌زند و در یکی از برنامه‌های نخستینش از نوری‌زاده دعوت می‌کند و اکثر میهمانان دیگرش هم به نوعی با سعودی‌ها در ارتباط هستند.

«علیرضا نوریزاده» و «صادق صبا»

«صادق صبا» با آنکه به این موضوع واکنش نشان داده و در صفحه فیسبوکش، هرگونه ارتباطش به سعودی‌ها را رد کرد، اما شواهد زیادی در این باره وجود دارد که صبا نمی‌تواند همه آنها را رد کند.

پس از تشکیل مثلثی که سه ضلع آن را «صادق صبا» (بی‌بی‌سی فارسی)، «علیرضا نوری‌زاده» و «مصطفی هجری» با حمایت سعودی‌ها ایجاد کرده‌اند، فردی مانند «ربع پهلوی» هم در شرایط کنونی بدش نمی‌آید ضلع چهارم آن باشد؛ شرایطی که در آن آخرین بازمانده خاندان پهلوی، پس از جدا شدن بسیاری از طرفداران سابقش تنها شده و موقعیت سیاسی خود را در خطر می‌بیند و برای کسب قدرت سیاسی به هر جایی دست می‌اندازد.

در ارائه سندی برای تایید ارتباط مذکور، می‌توان به ارتباط‌های پیدا و پنهان مشاوران «ربع پهلوی» بخصوص «نازیلا گلستان» و «رضا پیرزاده» با بسیاری از عوامل «بی‌بی‌سی فارسی» در شبکه‌های اجتماعی پی برد. اگر به صفحه فیسبوک هر یک از عوامل بی‌بی‌سی سری بزنید، می‌بینید که بسیاری از آنان با نزدیکان «ربع پهلوی» و نوری‌زاده در ارتباطند.

این ارتباط «ربع پهلوی» و اطرافیانش با عوامل «بی‌بی‌سی فارسی» و «علیرضا نوری‌زاده» خشم بسیاری از سلطنت‌طلبان را در پی داشته است. بخصوص پس از آنکه بی‌بی‌سی در هفته‌های گذشته مستندی درباره جشن‌های ۲۵۰۰ ساله تولید و پخش کرد و بر اساس نظر برخی کارشناسان حوزه رسانه، در این مستند کوشید تا بین افراد مذهبی و ملی‌گرا در ایران شکاف ایجاد کند و در راستای اهداف سعودی‌ها، بر طبل تفرقه در ایران بکوبد.

«ربع پهلوی» در کنار «محمد السلمی»

پس از پخش مستند مذکور، «ربع پهلوی» و اطرافیانش به این مستند واکنشی نشان ندادند، اما سلطنت‌طلبانی مانند «شهرام همایون» به‌شدت به بی‌بی‌سی تاختند و جشن تولد اشرافی ملکه انگلیس را سندی در تایید جشن‌های اشرافی ۲۵۰۰ ساله شاهنشانی در دوران رژیم پهلوی معرفی کردند. سلطنت‌طلبانی مانند همایون و «امید دانا» که در هفته‌های اخیر بسیار به «ربع پهلوی» انتقاد کرده‌اند، درباره عدم موضع‌گیری شاهزاده‌ی پهلوی‌دوست‌ها درباره مستند بی‌بی‌سی، از او انتقاد کردند و وی را فردی خائن، نمک به حرام و هم ردیف تجزیه‌طلبان قرار دادند، بخصوص پس از آنکه «ربع پهلوی» در مصاحبه‌ای با رسانه‌های سعودی از تمامیت ارضی ایران و نام «خلیج فارس» دفاع نکرد.

تجمع «روز کوروش» در پاسارگاد هم که پس از آن با انتقاد همزمان «بی‌بی‌سی فارسی»، «علیرضا نوری‌زاده»، «ربع پهلوی» و گروه‌های تجزیه‌طلب همراه بود، برای عناصر سلطنت‌طلب بسیار گران تمام شد و افرادی مانند «امید دانا» و «شاهرام همایون» بر شاهزاده و نوری‌زاده تاختند. دانا «ربع پهلوی» را “پست فطرت” و همایون هم نوری‌زاده را “معتاد” نامید!

اکنون هر چه بیشتر پیوند بین «علیرضا نوری‌زاده»، «ربع پهلوی» و گروه‌های تجزیه‌طلب زیر چتر سعودی‌ها برای همگان مشخص شده است. اما آنکه از ده‌ها سال پیش تاکنون به هر بهانه‌ای در پی دخالت در امور داخلی ایران بوده، بی‌بی‌سی است. رسانه‌ای که اختلاف می‌اندازد تا حکومت کند و در راه رسیدن به اهداف ملکه و سعوی‌ها، از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ‌ «بی‌بی‌سی فارسی» در سالهای اخیر عمدتاً تلاش کرده به‌طور موزیانه و غیرمستقیم با ملت ایران دشمنی کند که البته بارها این دشمنی علنی شده است. پس از کناره‌گیری «صادق صبا» از مدیریت شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره هدف تغییرات در رای این …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme