https://telegram.me/empireoflies

پیوند مدیر سایت BBC فارسی با مارکسیست ها

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: کنفرانسی که این روز ها از آن به عنوان برلین ۲ تعبیر می شود و شرکت افرادی از اپوزیسیون که هیچ گونه سنخیتی در شیوه مبارزه و یا ایدئولوژی مبارزه با نظام مقدس جمهوری اسلامی با یکدیگر ندارد تحلیل های مختلفی را در فضاهای خبری به دنبال داشته تا جایی که برخی تحلیل گران آن را از هم اکنون شکست خورده تلقی می کنند و ننگی دیگر بر پیشانی اپوزیسیون می پندارند .

اما در میان اسامی که از شرکت کنندگان این کنفرانس به بیرون درز کرده نام دو نفر از کارکنان و تحلیل گران شبکه بی بی سی فارسی نیز دیده می شود. از آن جایی که این کنفرانس به صورت کاملا محرمانه در برلین برگزار می شود بنابراین این افراد برای تهیه خبر و ارائه تحلیل به این شهر سفر نمی کنند بلکه مانند افراد دیگر به عنوان نماینده شبکه جاسوسی بی بی سی که بیش از ۷۰ سال سابقه دشمنی با ملت ایران را در رزومه کاری خود دارد در این کنفرانس ضد ایرانی شرکت می کنند.

جمشید برزگر تحلیل گر و مدیر سایت بی بی سی فارسی و امیر پایور از خبرنگاران بی بی سی و تحلیل گر اقتصادی این شبکه از جمله افرادی هستند که نامشان در لیست دعوت شدگان به کنفرانس برلین ۲ که قرار است در شنبه آینده در این شهر برگزار شود دیده می شود. جمشید برزگر، رئیس رادیو و وب‌سایت بخش فارسی بی بی سی است.

او کار حرفه‌ای خود را به عنوان روزنامه‌نگار از ابتدای تاسیس روزنامه ایران در حوزه سیاسی شروع کرده است که پس از آن با مجله ایران جوان ادامه یافته است. برزگر در راه‌اندازی تعدادی از روزنامه‌ها مانند گزارش روز، انتخاب و همبستگی همکاری داشته است و به عنوان عضوی از شورای سردبیری این روزنامه‌ها فعالیت کرده است. او پس از خروج از ایران به بخش فارسی بی‌بی‌سی جهانی پیوست و در یک دوره دوساله برای راه‌اندازی وبسایت رادیوفردا به آن رسانه رفت و مجددا به بی‌بی‌سی بازگشت و به عنوان مدیر بخش آنلاین و رادیو کار خود را از سر گرفت.یکی دیگر از زمینه‌های فعالیت رسانه‌ای و فرهنگی او در حوزه ادبیات و شعر بوده است که حضور در سرویس ادبی رسانه‌ها و همچنین انتشار کتاب و دبیری کانون نویسندگان ایران است.

جمشید برزگر

سابقه همکاری وی با سلطنت طلبان تا جایی است که وی دو سال پیش همراه با برخی از مدیران بی بی سی فارسی در مجمع موسسان شورای (به اصطلاح) ملی” که با حمایت مالی ربع پهلوی و سرویس اطلاعات فرانسه برگزار گردید شرکت نمود تا کاسه گدایی خود و دوستانش را در مقابل خان بی منت خاندان پهلوی دراز کند تا شاید از حاتم بخشی پهلوی ها چیزی نصیب وی و دوستانش شود.البته جالب اینکه در آن نشست صادق صبا مدیر وقت بی بی سی فارسی خود را کاندیدای برای عضویت در شورای عالی این مجمع نمود  که خود نمادی از پیوند عمیق بین بی بی سی و سلطنت طلبان است.

نکته جالب در این میان این است که بی بی سی فارسی در اساس نامه خود که زیر نظر بی بی سی جهانی اداره میشود همواره خود را در عرصه خبر رسانی بی طرف قلمداد می کند و البته سعی می کند در برنامه ها و نوشته های سایت خود این گونه وانمود کند که طرفدار هیچ گروه یا جریان سیاسی داخلی یا خارجی نیست ولی شرکت دو تن از مدیران و تحلیلگران این شبکه شبه جاسوسی در همایشی که با همکاری دولت های غربی و کارگردانی عده ای سلطنت طلب و مارکسیست برگزار می شود بار دیگر ذات خبیث و روباه صفت این رسانه را نشان می دهد که در هیچ یک از ادعا های خود صادق نیست.

منابع:

http://www.iranmediaresearch.org

http://www.mashreghnews.ir

http://www.bbc.co.uk/persian

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۲ دیدگاه

  1. پویا پیرقلی گیوی

    مدیریت سران نظام آنقدر قوی هست که اگه ضد انقلاب ها هزاران شبکه ی تلویزیونی علیه جمهوری اسلامی تاسیس کنند وهزاران کنفرانس تشکیل بدنند کار به جایی نبرند.این خائنین در دل مردم با ایمان ایران اسلامی جایی ندارند

  2. برای این که نقد شما اثر گذار باشد نباید از واژه هایی مثل شبکه شبه جاسوسی استفاده کنید ! بلکه باید مخاطب را هدایت کنید تا خود به ان برسد این لحن تند نتیجه وارونه دارد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme