https://telegram.me/empireoflies
باید از این واقعیت تاریخی غفلت کرد که آمریکایی‌ها معمولا در شرایط بحرانی علاقه‌ای به تغییر رئیس جمهور ندارند.

پیش داوری درباره آینده سیاسی ترامپ بسیار زود است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا و قرار گرفتن آن در جایگاه نخست جهانی از حیث تلفات همه نگاه‌ها را به سمت این کشور چرخانده است؛ البته یکی از علت های مهم آن، تاثیر کرونا بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و آینده دونالد ترامپ است، برخی او را از همین حالا رئیس جمهور یک دوره ای می دانند، اما به نظر می رسد ترامپ هنوز تا پایان مجمع ملی حزب جمهوری خواه در ماه اوت (مرداد-شهریور) که چشم انداز رقابت در مرحله نهایی مشخص خواهد شد، فرصت برای فرار از مهلکه را دارد.

 

پیش داوری درباره آینده سیاسی ترامپ بسیار زود است

 

درست است که ترامپ نپختگی کرد و ابتدا ساده انگارانه با بحران کرونا روبه رو شد اما از طرفی عمده کارشناسان آمریکا همچون دکتر آنتونی فائوچی، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا، عمر بحران زایی کرونا را در بدترین حالت بیش از چهارماه متصور نمی داند و از طرف دیگر ترامپ نیز از اواخر اسفند کم کم سیگنال های خطر را احساس کرد و بعد از فهمیدن جدیت حرف های فائوچی، برای نخستین بار در طول تاریخ، به طور همزمان در هر ۵۰ ایالت این کشور به دلیل شیوع کرونا حالت فاجعه ملی اعلام کرد.

او صریحا گفت که صدهزار نفر از مبتلایان به کرونا در آمریکا می میرند و۲۰ میلیون نفر نیز مبتلا می شوند و همزمان با فرار به جلو به میزان کشته های بالای آنفلوآنزا در سال ۲۰۱۵ در آمریکا که بیش از۶۰ هزارکشته و۳۰ میلیون مبتلا داشت اشاره کرد و این میزان از فاجعه را به اوباما و دموکرات ها نسبت داد. او سپس بر خلاف رویکرد انفعالی اوباما، با چین ستیزی به دنبال آن بود تا خود را از این معرکه و از عوارض بحران ویروس کرونا برهاند.

در بخش اقتصادی نیز او هفت ماه فرصت دارد که سیاست همزمان تزریق نقدینگی و احیاسازی سامانه های اقتصادی را عملیاتی سازد تا از نتایج دستاوردهای اقتصادی عقب نیفتد. افزون بر این، نباید از این واقعیت تاریخی غفلت کرد که آمریکایی‌ها معمولا در شرایط بحرانی علاقه‌ای به تغییر رئیس جمهور ندارند. بنابراین هرگونه پیش داوری درباره آینده سیاسی ترامپ و نتایج انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا بسیار زود است و این مسئله تابع متغیرها و فاکتورهای زیادی در هفت ماه آینده است.

انتهای پیام/بولتن نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme