https://telegram.me/empireoflies

پیش‌شرط آمریکا برای حل بحران سوریه؛ حمایت از تروریسم در قبال اسد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رئیس جمهوری آمریکا تلاش می‌کند با درخواست از روسیه جهت پایان دادن به حمایتش از «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، از یک سو بر روند عملیات نظامی روسیه در سوریه تاثیر بگذارد و از سوی دیگر تلاش‌های سیاسی ایران برای حل بحران سوریه را به بن بست بکشاند.

این تلاش‌های اوباما در حالی ادامه دارد که وی به خوبی می‌داند، چه ایران و چه روسیه صراحتا و مکررا اعلام کرده‌اند، موضوع بقای اسد در قدرت تنها به تصمیم و خواست مردم سوریه مرتبط است.

حمایت تهران و مسکو حمایت از شخص نیست

تهران و مسکو اگر حمایتی از اسد می‌کنند، این حمایت‌ها به عنوان یک شخص از وی صورت نمی‌گیرد، افزون بر اینکه اسد به شخصه چنین حمایت‌های شخصی را نمی‌پذیرد، چون معتقد است، هرج و مرج و منازعات حاکم بر منطقه به خاطر شخص وی نیست، بلکه به خاطر نقش محوری سوریه در پرونده‌های مهم و تاثیرگذار منطقه‌ای از جمله ایستادن در برابر طرح بنیان برانداز آمریکا در خاورمیانه و تقسیم مجدد آن بر پایه‌های نژادی و طایفه‌ای است.

برکسی پوشیده نیست، هدف آمریکا از اجرای این طرح در منطقه صرف نظر از تامین اهداف و منافع خود، تضمین پایان نزاع اعراب – اسرائیل به سود رژیم صهیونیستی و موجودیت این رژیم در منطقه‌ است که در عمل به معنای تبدیل رژیم صهیونیستی به یکی از مهمترین ارکان منطقه‌ای است.

این تلاش‌های اوباما در عمل با فضای تنش و درگیری حاکم بر منطقه منطبق است و زمینه را برای ادامه و استمرار آن مهیا می‌کند، چون این درخواست رئیس جمهوری آمریکا به معنای پایان حمایت‌های روسیه و ایران از ارتش سوریه است که نهایت خواست و آرزوی گروه‌های تروریستی است.

براندازی نظام در سوریه در لفافه قطع حمایت از اسد

در بُعد سیاسی، بشار اسد در رأس هرم قدرت سیاسی در سوریه قرار دارد و درخواست پایان دادن به حمایت‌ از وی به معنای قطع حمایت از نظام سوریه است که برای حفظ تمامیت ارضی و دفاع از مراکز و موسسات و نهادهای حکومتی در این کشور از جمله دستگاه نظامی مبارزه می‌کند.

در واقع درخواست واشنگتن جهت پایان دادن به حمایت از اسد به معنای از ریشه ضربه زدن به نظام سوریه است تا زمینه نابودی دمشق از داخل فراهم شود، هدفی که ۵ سال است، قدرت‌های جهانی ضد سوری برای تحقق آن از هیچ اقدامی فروگذاری نکردند.

روسیه و ایران، تحمیل معادلات و موازنه‌های جدید

ماهیت فعالیت‌های ایران و روسیه در دو بعد سیاسی و نظامی در خصوص پرونده سوریه، را باید در این جمله خلاصه کرد که مسکو و تهران تلاش دارند، با ابطال طرح آمریکا در منطقه سیمای سیاسی و نظامی جهان را تغییر داده و معادله جدیدی ارائه دهند که در آن موازنه قوا براساس شکل و هیئت جدید عرصه بین المللی شکل گرفته باشد.

باید پذیرفت، جهان قبل از برجام با جهان پس از برجام تفاوت بسیار دارد و روابط اقتصادی و سیاسی در عرصه بین‌الملل باید مبتنی بر اصل همکاری و نه وابستگی باشد و آشکار است که آمریکا با تحقق این امر مخالفت کند.

از سویی نمی‌توان سیاست ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم در جبهه‌هایی به دور کشورهایشان جهت مصون ماندن از این پدیده شوم را نادیده گرفت و این حق مشروع و قانونی ایران و روسیه است که از امنیت ملی خود به بهترین شکل دفاع کنند، در چنین شرایطی طبیعی است که آمریکا به هر دستاویزی متوسل شود تا تنش و بحران در منطقه و در خدمت به اهداف و طرح‌هایش ادامه یابد.

تا زمانی‌که موضوع مقابله با سیاست‌های ایران و روسیه در منطقه و به خصوص سوریه مطرح باشد، اوباما حتی از حمایت و پشتیبانی از گروه‌های تروریستی شرم نمی‌کند، درحالی که مستندات به دست آمده تاکید می‌کنند که آمریکا عامل شکل گیری داعش و تمام گروه‌های تروریستی فعال در منطقه است.

به همین دلیل است که رئیس جمهوری آمریکا موضوع «حمایت از اسد» را به عنوان پیش شرط گفت‌وگو و مذاکره با ایران و روسیه درباره نحوه مبارزه با تروریسم مطرح می‌کند، غافل از اینکه با وضع این پیش شرط، گویی تاکید می‌کند که «آمریکا در سوریه حامی تروریسم و دشمن است».

انتهای پیام/فارس

رئیس جمهور آمریکا در حالی خواستار قطع حمایت‌های ایران و روسیه از «بشار اسد» شده که توجه ندارد، این درخواست به معنای تاکید واشنگتن بر حمایت از تروریسم در قبال سوریه است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme