https://telegram.me/empireoflies
تحریم و تقویتِ یک ائتلاف ضد ایرانی قطعاًبه جمهوری اسلامی ایران آسیب وارد خواهد کرد اما این آسیب با حمایت مردم ایران مؤثر خواهد بود.

پیرامون استراتژی جدید آمریکا در منطقه غرب آسیا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتحریم و تقویتِ یک ائتلاف ضد ایرانی قطعاًبه جمهوری اسلامی ایران آسیب وارد خواهد کرد اما این آسیب با حمایت مردم ایران مؤثر خواهد بود. به گونه‌ای که اگر حاکمیت را مجبور به توقف فعالیت‌های منطقه‌ای خود کنند، آینده‌ای موفق در انتظار آنها خواهد بود. مردم ایران باید بدانند که ما با آنها مخالفتی نداریم.

پیرامون استراتژی جدید آمریکا در منطقه غرب آسیا

آمریکا با فروش سلاح به متحدان منطقه‌ای خود و حمایت از ائتلاف امارات-عربستان، با اشراف و نفوذ ایران بر آبراه‌های حیاتی انرژی جهان به خصوص در یمن مقابله خواهد کرد

عربستان سعودی و امارات باید در بازسازی عراق و سوریه‌ی پسا داعش ایفای نقش کنند اما باید دانست که جمهوری اسلامی ایران به واسطه جنگ با گروه تروریستی داعش نفوذ زیادی در این دو کشور پیدا کرده است. به گونه‌ای که نیروهای نیابتی ایران در این دو کشور گسترش یافته و به آن وفادار هستند. پس باید برای مواجهه با آنها آماده بود.

ترکیه بزرگترین کارت بازی آمریکا در مواجهه با دوست و دشمن آمریکا خواهد بود. اما باید توجه داشت که ترکیه‌ی تحت حاکمیت اردوغان روابط نزدیکی با ایران و روسیه دارد. بر این اساس در سناریوی خروج آمریکا از سوریه سازوکار ویژه‌ای برای ترغیب ترکیه جهت ایجاد یک ائتلاف راهبردی پیش بینی شده است. این سازوکار شامل معامله برای فروش سامانه موشکی پاتریوت به همراه توافقات امنیتی و حفاظتی از متحدان کُرد آمریکا در شمال سوریه بوده است.

در حال حاضر مسئله «فلسطین »در جهان عرب که به عنوان شاخصی برای امکان ایجاد رابطه با رژیم صهیونیستی مدنظر قرار گرفته می‌شد به محاق رفته و با مؤلفه‌هایی همچون «تهدید ایران برای اعراب» و «توسعه اقتصادی اعراب » جایگزین شده است.

قطر میزبان پایگاه نظامی آمریکاست اما با این حال در سال ‌ای اخیر رابطه نزدیکی با ایران برقرار کرده است. در این راستا متحدان منطقه‌ای آمریکا تلاش‌های زیادی در حوزه‌های دیپلماتیک و اقتصادی انجام داده‌اند تا قطر را از رفتار غیر قابل قبول خود دور کنند. که امروز وقت آن است که آمریکا از نفوذ خود برای حل این مسئله استفاده کند.

منبع: رصد استراتژیک اندیشکده ها و خبرگزاری های جهان

انتهای پیام/

تحریم و تقویتِ یک ائتلاف ضد ایرانی قطعاًبه جمهوری اسلامی ایران آسیب وارد خواهد کرد اما این آسیب با حمایت مردم ایران مؤثر خواهد بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme