https://telegram.me/empireoflies

پول حریم شخصی خود را بدهید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغفیس‌بوک می‌خواهد از کاربرانی که اصرار دارند داده‌های خصوصی آنان از دسترس شرکت‌های خصوصی دور بماند، پول بگیرد.شریل سندربرگ از مدیران ارشد شرکت فیس‌بوک در این مورد گفته است: گزینه‌های مختلفی در دسترس کاربران فیس‌بوک قرار دارد. اما گزینه نبود دسترسی شرکت‌های ثالث به داده‌های خصوصی کاربران محصولی است که دسترسی به آن با پرداخت پول ممکن است.

به گزارش فارس، اظهارات این زن میلیاردر ۴۸ ساله تنها چند روز بعد از افشای مجموعه‌ای از تخلفات فیس‌بوک صورت گرفت که نشان می‌دهد این شرکت چندان برای حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران خود تلاش نمی‌کند و داده‌های خصوصی ده‌ها میلیون نفر از کاربرانش در دسترس شرکت‌های ثالث قرار گرفته و آنها از همین اطلاعات برای تحلیل رفتار رأی‌دهی میلیون‌ها آمریکایی در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گذشته آمریکا سوءاستفاده کرده‌اند.

علاوه‌بر این فیس‌بوک اطلاعات مربوط به تماس‌ها و پیام‌های رد‌وبدل‌شده کاربران با استفاده از تلفن همراه را ضبط و نگهداری می‌کند. در چنین شرایطی سندربرگ به‌جای عذرخواهی از کاربران توقع دارد آنها برای حفظ حریم شخصی خود در این شبکه اجتماعی پول بدهند.

وی در اظهار نظر تأمل‌برانگیز دیگری تصریح کرده که کاربران نباید انتظار داشته باشند که رسوایی‌های اخیر در حوزه حریم شخصی کاربران، آخرین رسوایی‌های فیس‌بوک در این زمینه باشد.

تلگرام، رسانه‌ای ناپایدار
آقای ابوالحسن فیروزآبادی گفت: علت صحبت در مورد فیلترینگ تلگرام برای زمان‌بندی کارهایی است که باید درباره پیام‌رسان‌ها انجام شود. وی با تاکید بر اینکه اقدامات صورت‌گرفته در مورد تلگرام، تاکنون ایجابی بوده است، ادامه داد: نگاه ما این است که فضای مجازی فراتر از یک پیام‌رسان است و یک گستره سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و حتی زیست‌محیطی است و در این زمینه نگاه ما باید توسعه‌ای باشد.

به گزارش مهر، دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اتکا به یک سکو در این عرصه، ناپایدار است، گفت: اینکه ما کل رسانه و فعالیت اجتماعی‌مان را روی یک رسانه ناپایدار گذاشتیم، صحیح نیست.
وی خاطرنشان کرد: به‌هر‌حال می‌طلبد که یک تجدیدنظر در حوزه تلگرام شود.

فیروزآبادی تاکید کرد: اما همان‌طور که بارها هم اعلام کرده‌ایم تاریخ قطعی و تصمیم قطعی در این‌باره هنوز گرفته نشده است.

انتهای پیام/

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

فیس‌بوک می‌خواهد از کاربرانی که اصرار دارند داده‌های خصوصی آنان از دسترس شرکت‌های خصوصی دور بماند، پول بگیرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme