https://telegram.me/empireoflies

پنهان‌کاری BBC از تلاش‌های تحلیلگر این شبکه برای جنگ علیه ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند ماه پیش خبرهای منتشر شد که حاکی از آن بود، پست الکترونیکی سفیر امارات در واشنگتن  توسط یک گروه هکری به نام “گلوبال لیکس” هک شده است.

این هکر ها با نفوذ به ایمیل “یوسف العتیبه ” بسیاری از اسناد مهم داخل پست الکترونیک وی از سال ۲۰۱۴ تاکنون را به سرقت برده و در اولین اقدام، ۵۵ صفحه از این اسناد را برای نشریه آمریکایی “دیلی پست” ارسال کرده که پس از آن این نشریه اسناد را منتشر کرده بود.

در بخشی از اسناد منتشر شده، ایمیل هایی در ارتباط با افرادی وطن فروش همانند قاسمی نژاد به چشم می خورد که برای تحریم ایران و جلوگیری از سرمایه گذاری در این کشور از شیوخ اماراتی پول می گرفتند.

زمانی که مردم با مشکلات شدید دست و پنجه نرم می کردند خیانتکاران مزدور پول می‌گیرفتند تا فشار را روی مردم کشور خودشان بیش‌تر کنند.

«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»(اف‌دی‌دی) برای کسانی که رسانه‌های انگلیسی‌زبان را دنبال می‌کنند نام آشنایی است. هر جا مسئله‌ای مرتبط با ایران مطرح می‌شود نام همکاران این بنیاد هم دیده می‌شود، و می‌توانید از متن ایمیل دوبوویتز به العتیبه تمامی مواضع آنها را حدس بزنید. ایلای کلیفتون چند سال پیش نوشته بود «رییس اف‌دی‌دی کلیفورد می مرتباً به عنوان متخصص تروریسم در فاکس نیوز حاضر می‌شود، و دیگر کارمندان اف‌دی‌دی-شامل مارک دوبوویتز، بنجامین واینتال، رئول مارک گرشت، و مایکل لدین- اغلب در صفحات روزنامه‌های عمده‌ای مثل وال استریت ژورنال، واشنگتن پست، و نیویورک تایمز ظاهر می‌شوند»

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ ها همکاری ایرانی دارد. به نقل از وب‌سایت اف‌دی‌دی، سعید قاسمی‌نژاد محقق ایران در این بنیاد است و تخصصش اقتصاد و سیاست ایران و اثر تروریسم و ناارامی سیاسی بر بازارهای مالی است. قاسمی‌نژاد علاوه بر همکاری با این اتاق فکر کوچک اما تأثیرگذار، دبیر کل گروهی به نام «دانش‌آموختگان و دانشجویان لیبرال ایران» هم هست. سخنگوی این گروه امیرحسین اعتمادی است، و کسانی مثل علیرضا کیانی، سیاوش صفوی، و بهزاد مهرانی هم عضو این گروه هستند. این گروه سایت بامداد خبر و «مرکز مطالعات ایرانی لیبرالیسم» را هم راه‌اندازی کرده‌اند. نام اعضای این گروه در میان همکاران مؤسساتی شبیه به توانا، هم دیده می‌شود.

این فرد در جریان نامه سی وطن فروش به ترامپ در دی ماه گذشته برای افزایش تحریم های ایران نیز نقش به سزایی داشت و در آن زمان نیز مورد هجوم افراد مختلف در داخل و خارج ایران قرار گرفت ولی باز هم به خیانت ها یخود ادامه داد.

روز گذشته شبکه ضد ایرانی بی بی سی فارسی در اقدامی برای بررسی احتمال تحریم های مجدد ایران توسط ترامپ سراغ وی رفت و او را بر خلاف واقعیت کارشناس اقتصادی معرفی نمود. گفته شده بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها که قاسمی نژاد در آن کار می کند سال گذشته FUD را به عنوان پروژه‌ای برای تخریب برجام به ترامپ پیشنهاد داد. و این در حالی است که امسال سعید قاسمی نژاد در بی‌بی‌سی در حالی به عنوان پژوهشگر معرفی میشود که حاصل پژوهش‌های سال قبلش سیاست امروز ترامپ است و این موضع عامدانه از دید بی بی سی برای مخاطبانش پنهان نگاه داشته شده است. حال عده ای در فضای مجازی از این پرده پوشی و فریب کاری بی بی سی فارسی به خشم آمده اند و تاکید دارند که قاسمی نژاد پژوهشگر نیست بلکه کارمند است. برای مواضعش از سازمانی حقوق می‌گیرد که پروژه‌اش پیگیری تحریم و جنگ علیه ایران در آمریکاست.

سعید قاسمی نژاد، ۳۵ ساله و دانش آموخته دانشگاه تهران که در حال حاضر خارج از کشور زندگی می کند، یکی از خائنان وطن فروشی است که نامه درخواست تحریم ایرانی ها به ترامپ را امضا کرده بود. سعید لیسانس و فوق لیسانس خود را در مهندسی عمران و مهندسی ترابری از دانشگاه تهران اخذ کرد. سپس در رشته‌های توسعه پایدار در ساخت و ساز و شهری و فایننس در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل داد. او تحصیلاتش در دوره دکترای فایننس را در باروک کالج نیویورک ادامه می‌دهد.

وی به عنوان تحلیلگر دربارهٔ موضوعات مرتبط با سیاست و اقتصاد ایران با رسانه‌های دیداری و شنیداری مختلف ایرانی و خارجی از جمله تلویزیون صدای آمریکا، فرانس ۲۴، رادیو بین‌المللی فرانسه، رادیو فردا، تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی، رادیو زمانه، رادیو دوچه وله … مصاحبه داشته است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme