https://telegram.me/empireoflies

پناهجویان، سرگردان در مرزهای حقوق‌بشر غربی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی در وقوع جنگ‌های منطقه خاورمیانه نقش داشته و به‌طور مستقیم و غیرمستقیم از گروه‌های تروریستی حمایت کردند، اما اکنون از مسئولیت‌پذیری و پذیرش عواقب اعمال خود که یکی از آنها معضل مهاجرات پناهجویان عمدتاً سوری به اروپا است، سر باز می‌زنند.

بسیاری از دولت‌های غربی که داعیه حقوق بشری دارند، در مواجهه با پناهجویان آواره سوری و عراقی، سعی در اخراج آنها دارند و برخورد مناسبی با افراد جنگ‌زده که از ترس گروه‌های تروریستی غرب‌ساخته به دنبال محلی امن برای زندگی هستند، ندارند.

در روزهای اخیر و در آستانه پاییز، رسانه‌های غربی طی گزارش‌هایی به وضعیت نامناسب و اسف‌بار مراکز نگهداری پناهجویان در کشورهای اروپایی اذعان کردند. وضعیت به نحوی‌ست که سازمان جهانی «یونیسف» از کشورهای اروپایی خواسته به مسئولیت انسانی خود عمل کنند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های مستقل، برخی از مراکز نگهداری پناهجویان در اروپا حتی به درد انباشت زباله‌ها نیز نمی‌خورد و وضعیت آب، برق و سرویس‌های بهداشتی بسیار نامناسب است. با دیدن وضعیت مراکز نگهداری پناهجویان در کشورهای اروپایی، می‌توان چهره واقعی اروپا در برخورد با پناهجویان و آواره‌ها را دید.

وضعیت برخورد دولت‌های اروپایی با آواره‌های جنگ‌زده به‌حدی غیرانسانی است که حتی برخی خبرنگاران غربی نیز از دیدن آن متعجب شدند. وضعیت نگهداری و کمک به پناهجویان عمدتاً سوری در اروپا به حدی وخیم است که در بسیاری از مراکز نگهداری پناهجویان، کودکان برای یافتن لقمه‌ای غذا به خارج از کمپ‌ها فرار می‌کنند.

به گزارش یکی از خبرنگاران غربی از ایتالیا، بسیاری از پناهجویانی که در اطراف ایستگاه قطاری در پایتخت ایتالیا اسکان موقت داده شده‌اند، پسربچه‌ها و حتی کودکان ۱۰-۱۱ ساله هستند. برخی از آنها برای سیر کردن شکم خود وارد دسته‌های مافیایی و فروش مواد مخدر می‌شوند.

آواره‌های سوری در اروپا

آواره‌های سوری در اروپا

در میان بی‌توجهی دولت‌های اروپایی به پناهجویان، برخی از پناهجویان برای سیر کردن شکمشان حتی مجبور به تن‌فروشی شده‌اند. این افراد که اغلب در وطنشان دارای خانواده و جامعه‌ای مذهبی و سنتی بودند، به‌سبب جنگی که توسط دولت‌های غربی بخصوص آمریکا به آنها تحمیل شد، مجبور به فرار از وطنشان شده‌اند.

با آنکه دولت‌های غربی حمایت بی‌چون و چرای خود از حقوق‌بشر را همواره در بوق و کرنا می‌کنند، اما این روزها سعی می‌کنند فجایع مذکور را سانسور کنند و از رسانه‌ها می‌خواهند تا وضعیت مشقت‌بار پناهجویانِ جنگ‌زده را نادیده بگیرند.

به گفته فعالان حقوق بشری، کشورهای اروپایی زمان کوتاهی برای تامین نیازهای ده‌ها هزار نفر از پناهندگان و تامین پناهگاه مناسب پیش از فرا رسیدن فصل زمستان دارند. بسیاری از زنان و کودکان پناهنده در مراکز شلوغی و بدون سرپناه مناسب ساکن هستند که با شروع شدن روزهای سرد سال، وضعیت پناهجویان در سایه بی‌توجهی غربی‌ها بسیار بدتر از امروز خواهد شد.

انتهای پیام/

در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی در وقوع جنگ‌های منطقه خاورمیانه نقش داشته و به‌طور مستقیم و غیرمستقیم از گروه‌های تروریستی حمایت کردند، اما اکنون از مسئولیت‌پذیری و پذیرش عواقب اعمال خود که یکی از آنها معضل مهاجرات پناهجویان عمدتاً سوری به اروپا است، سر باز می‌زنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme