https://telegram.me/empireoflies

پمپئو هرگونه ملاقات دولتمردان آمریکایی با اپوزیسیون را ممنوع کرد

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در پی حمله تروریستی آمریکا به فرمانده نظامی ایران سردار سلیمانی و شهادت وی و همراهانش روز یکشنبه وزیر امور خارجه آمریکا، مایک پومپئو، در یک تلگراف به تمام ماموران وزارت خارجه آمریکا و به دیپلمات‌های این کشور دستور داد تا بدون تایید خاص با گروه‌های اپوزیسیون ایران ملاقات نکنند، چرا که این امر می‌تواند تنش‌های موجود با نظامایران را تشدید کند.

سایت شبکه CNN  در این خصوص با توجه به کپی تلگراف به‌دست‌آمده به نقل از پمپئو نوشته: ” بسیاری از گروه‌های مخالف تبعیدی ایران تلاش می‌کنند تا مقامات آمریکایی را به طور منظم به کار بگیرند تا حداقل ظاهرا حمایت ضمنی آنها را به دست آورند و قابلیت دید و نفوذ خود را افزایش دهند. وی در این تلگراف اعتراف کرده که بسیاری از این گروه‌ها  قبلا و یا در حال حاضر از ابزارهای خشونت(ترور) برای تحقق اهداف سیاسی خود استفاده می‌کنند.

پمپئو در تلگرام خود نوشته: ” مشارکت مستقیم دولت آمریکا با این گروه‌ها می‌تواند برای هدف سیاست ما برای یافتن یک معامله جامع با حکومت ایران که رفتار بی‌ثبات ساز خود را ادامه می‌دهد، نتیجه‌ای معکوس داشته باشد.”

این تلگراف ابتدا توسط بلومبرگ گزارش شده، که در پی حمله مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا با دستور رئیس‌جمهور دونالد ترامپ در هفته گذشته برای شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، منتشر شد.

بر اساس نوشته CNN پمپئو در اوایل این هفته این دستور را ارسال کرده و همچنین اشاره غیر مستقیمی به تلاش‌ها در دسترسی دیپلماتیک ایران داشته که دولت ترامپ از صدور ویزا به دیپلمات ارشد ایران، محمد جواد ظریف، خودداری کرده‌است. وی گفته در روزه‌ای اخیر، مقامات دولت هیچ اقدامی برای مشارکت در دیپلماسی با ایران انجام نداده اند، هر چند که آن‌ها گفته‌اند که مایل به انجام این کار هستند. ایران، در طول سال گذشته، هیچ یک از درخواست های ترامپ که مایل است با رهبری ایران دیدار کند، اعتنایی نکرده است، اما ظریف گفت که او حاضر به مذاکره درباره مبادله زندانیان بوده‌است.

این تلگراف تعدادی از گروه‌های مخالف ایرانی از جمله مجاهدین خلق، موسوم به MEK ، و پنج گروه مخالف دیگر ایران را که بدون مجوز خاص خارج از محدوده هستند لیست کرده‌است. جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق ترامپ پیش از این گفته بود که سازمان مجاهدین خلق ” اپوزیسیون ماندگار ” نسبت به حکومت کنونی ایران است. ماه گذشته، رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ، با گروه‌های مخالف ایرانی که با سازمان مجاهدین خلق ارتباط دارند، ملاقات کرد.

با این دستور و حمله موشکی سپاه پاسداران به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه که شب گذشته اتفاق افتاد و صدها نفر کشته و مجروح داشته است عملا از جنگ مستقیم بین ایران و آمریکا پرده برداری شده و البته این جنگ با جنگ های کلاسیک گذشته تفاوت هایی دارد.

هرچند در جنگ بین دو کشور که از دهه ها پیش به صورت غیر مستقیم وجود داشته ولی در حال حاضر ایرانیانی که به دولت آمریکا در جنگ با ایران کمک می کنند عملا نقشی همچون منافقین در جنگ ایران و عراق دارند و مانند سربازان دشمن تلقی می شوند.

البته آمریکای جنایتکار به این سربازان خود هم به دلیل تابعیت ایرانی شان رحم نخواهد کرد و ممکن است همچون اتباع ژاپنی در جنگ میان آمریکاو ژاپن در جنگ دوم آنها را گروگان بگیرد و توجهی به مخالفتشان با دولت جمهوری اسلامی نکند.

لازم به یادآوریست که اوایل این هفته دهها نفر از ایرانی تباران در هنگام ورود به آمریکا از مرز کانادا مورد بازجویی و بازداشت موقت قرار گرفته بودند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme