https://telegram.me/empireoflies

پشیمانی بازیگران مهاجر به شبکه های ماهواره ای

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه های  گذشته درباره مهاجرت بازیگران درجه دوم و سوم ایرانی به شبکه های ماهواره ای سخنان زیادی گفته شده است. از صدف طاهریان و چکامه چمن ماه گرفته تا مانی کسراییان، بهارک صالح نیا و رابعه اسکویی که همگی بدون اعلان قبلی از ایران خارج شده و عکس هایی بدون حجاب از خود منتشر کرده اند .البته بیشتر تمرکز این شبکه ها را بر بازیگرانی می دیدیم که شناخته شده ترین شان که یکی مثل اسکویی بود هم همه دستاوردش ایفای نقشهای مکمل آثاری نه چندان مطرح بوده است.

البته که این خروج از کشور و سر از ترکیه درآوردن و همکاری با این شبکه ها هرچند در ظاهر و منطبق با تصاویر شوخ وشنگی که این بازیگران از پشت صحنه آثارشان می گذاشتند، مجالی بود برای تحقق رویاها اما واقعیت، سختی های مهاجرت بود و زندگی به سبک پادگانی با حداقل حقوق و دستمزدی که فقط کفاف گذران زندگی را می دهد.

از آن طرف از آنجا که محصولاتی که برای این شبکه ها تولید می شوند صرفا مصرف درونی برای این شبکه ها دارند، حضور و ایفای نقش برای سریالهای این شبکه ها هم هیچ گاه نمی تواند اسباب پیشرفت بازیگری این چهره ها را فراهم کند.

برای همین است که شنیدن درگیری هایی که میان مدیران بالادستی این شبکه ها با برخی بازیگران مهاجر بر اثر فرسایشی شدن همکاری پیش آمده زیاد عجیب نیست.

رابعه-اسکویی

شنیده ها حکایت از آن دارند که رابعه اسکویی یکی از همین بازیگران گمنام سینمای ایران به دلیل رفتارهای توهین آمیز مدیران  شبکه جم و عدم در پیش گرفتن رویه ای منطقی در برابر بازیگران به شدت دچار چالش با مدیران شبکه شده است و تصمیماتی را مبنی بر جدایی از این شبکه گرفته است.

اسکویی که گمان می کرده باید همان رفتارهای نسبتا توام با احترامی که در پروژه های داخل ایران با او صورت می گیرد در جم هم وجود داشته باشد، وقتی رفتارهای مبتدیانه و به شدت غیرحرفه ای مدیران بالادستی با عوامل پروژه و نگاه ابزاری آنها را دیده بعد از ترتیب دادن جلساتی مشترک و به نتیجه نرسیدن، در دوراهی جدایی یا امتداد کار علیرغم توهین‌ها قرار گرفته است.

اسکویی البته نمی داند که در صورت جدایی از جم خواهد توانست باز هم به ایران بازگشته و فعالیت خود را در کشور ادامه دهد یا نه؟ یکی از اصلی ترین تردیدهای پیش روی این بازیگر در مسیر جدایی همین امر است.البته سوابق برخی از بازیگران قدیمی شبکه های ماهواره ای نشان داده که این افراد پس از چند سالی سکوت و عدم فعالیت در خارج کشور می توانند به ایران بازگردند.

البته نکته ای که نباید فراموش شود و متاسفانه حقیقت دارد این است که در ماجرای مهاجرت هنرمندان ایرانی به خارج از کشور، هستند کسانی که پس از مهاجرت به وضعیت از زندگی می رسند که به مراتب بسیار نامناسب تر از سطح زندگی داخل کشورشان است، اما برای اینکه از بازگشت به وطن و اعتراف به شکست می ترسند، تریجح می دهند که سایر سالهای عمرشان را در غربت بگذارنند، اما دیگران فکر نکنند که آنها به آرزوهایشان نرسیده اند و همه چیز سراب بوده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme