https://telegram.me/empireoflies

پشت پرده نامه عناصر ضدانقلاب به فدراسیون جهانی والیبال

به گزارش «امپراتوری دروغ»، علیرغم آنکه مسئولان قول داده اند در صورت فراهم شدن زیرساخت های لازم، امکان حضور بانوان در ورزشگاه ها فراهم شود اما برخی از فعالان ضدانقلاب در خارج از کشور بر آن شده اند تا علاوه بر تخریب جایگاه بین المللی ایران به تیم های ملی نیز آسیب زنند. در این میان چند تن از فعالان به اصطلاح حقوق بشر که در کارنامه سیاسی آنها اقدام برای تحریم اقتصادی علیه ایران مشاهده می شود دست به نامه نگاری به فدراسیون والیبال زده اند تا به گمان خود بانوان نیز بتوانند در ورزشگاه ها حضور یابند.

این روزها بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مطرح است و عده‌ای در حال تزریق این مطلب به جامعه هستند که نظام ج.ا.ا با این مقوله به طوذ کل مشکل دارد. در حالی که این قضیه لزوما امری مثبت یا منفی نیست و شرایط پیرامونی آن است که خوب و بد این کارها را تعیین می‌کند. در این خصوص به نظر می‌رسد فعلا صلاح نیست چنین اتفاقی برخ دهد چون رده پای منافع و یا خراب‌کاری‌های سیاسی گروه‌های ضدانقلاب دیده می‌شود. خطری که می‌تواند به فرهنگ عمومی ضربه وارد کرده و تبعات جبران ناپذیری داشته باشد. جمهوری اسلامی با هیچ‌کدام از این‌ها مخالف نیست و تنها دلیل تأخیر در ورود بانوان به ورزشگاه‌ها یا … مهیا شدن زمینه‌های مناسب این کار است تا این اتفاق در اوضاع خوبی رخ دهد.

با این همه اما شیرین عبادی، فاطمه حقیقت جو، آسیه امینی و چند تن دیگر از فعالان به اصطلاح حقوق بشر نامه ای به فدراسیون جهانی والیبال نگاشته اند و  در آن به عدم اجازه برای ورود بانوان به سالن مسابقات تیم ملی والیبال اعتراض کرده اند؛ اقدام آنها که البته با سوء استفاده از برخی ناهماهنگی های داخلی همراه بوده موجب شده تا فدراسیون والیبال به تحریم تیم ملی والیبال در مسابقات آینده فکر کند.

«ما خواهان رفع تبعیض جنسیتی در ورزشگاه‌ها هستیم و باور داریم که جامعه ایرانی جزیره‌ای جدا مانده از سایر نقاط زمین نیست و فدراسیون‌های ورزشی ایران باید به نافرمانی سلیقه‌ای خود که نه با مقررات جهانی بازی‌ها منطبق است و نه با فرهنگ و خواست مردم ایران، پایان دهند.»

این در حالی است که مسئولان قول داده اند با فراهم آمدن شرایط امکان حضور بانوان در ورزشگاه ها وجود دارد، خصوصا اینکه در مورد ورزش والیبال شرایط به مراتب بهتر از فوتبال می باشد. البته برخی ناهنجاری ها که از سوی تماشاگران مرد و زن بروز می کند مستلزم آموزش های فرهنگی است.

گفتنی است، آری گراسای رئیس FIVB در توئیتر شخصی‌‌اش نوشته است: «دوستان و علاقه‌مندان به والیبال، ایمیل‌های بی‌شمار شما به من رسید و خیلی متأثر شدم. در جلسه آینده فدراسیون جهانی این مسئله بررسی می‌شود.»

بی شک چنین اتفاقی هرگز روی نخواهد داد و شرایط برای حضور بانوان در ورزشگاه ها فراهم می شود اما روی سیاهی برای آنهایی استکه همیشه تاریخ به فکر منافع و اهداف شوم سیاسی شان هستند و خواهند بود.

انتهای پیام/ما هستیم

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. لعنت خدا به روح ناپاک خانم شیرین عبادی…حداقل ایشون نابرابری های اجتماعی غرب رو هم ببینه بعد بیاد دم از حقوق بشر تو ایران بزنه…

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme