https://telegram.me/empireoflies

پشت‌پرده قبح‌شکنی «سقط جنین» در رسانه ملکه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«صد زن» عنوان سری جدید یکی از برنامه‌های شبکه بی‌بی‌سی فارسی که به گفته این شبکه به مشکلات حوزه زنان می‌پردازد.

در یکی از قسمت‌های این برنامه که به موضوع «سقط جنین» در ایران پرداخته شد، با ارائه مسائل مختلف و آمارهای غیرواقعی سعی در شکستن قبح این مساله در میان خانواده‌ها داشت.

همان‌گونه که ذکر شد در ظاهر هدف اصلی و ظاهری این برنامه قبح‌زدایی این مساله بود که حتی در دین اسلام مورد سرزنش قرار گرفته است.

در ادامه می‌خواهیم نگاهی به موضوع «سقط جنین» از منظر قرآن کریم داشته باشیم.

معنای لغوی سقط جنین

در مورد سقط جنین، تعاریف گوناگونی ارائه شده‌ است که از جمله آن‌ها می‌توان به بیرون راندن حاصل باروری زن، قبل از موعد معین، به میل و به عمد، بیرون راندن حاصل باروری از رحم، در حالی‌که موجود تکوین یافته، قادر به زندگی در خارج از رحم نباشد، خارج کردن حاصل باروری قبل از هفته بیستم حاملگی، اخراج عمدی یا خروج خود به خود حمل، قبل از موعد طبیعی، ختم حاملگی، در مرحله‌ای که هنوز جنین قادر به زندگی در خارج از رحم نباشد، اشاره کرد.

خداوند متعال در آیه ۲۱ سوره انسان فرموده است: «و مادران [باید] فرزندان خود را دو سال تمام شیر دهند [این حکم] براى کسى است که بخواهد دوران شیرخوارگى را تکمیل کند و خوراک و پوشاک آنان [مادران] به‌طور شایسته بر عهده پدر است هیچ کس جز به قدر وسعش مکلف نمى‏‌شود هیچ مادرى نباید به سبب فرزندش زیان ببیند و هیچ پدرى [نیز] نباید به‌خاطر فرزندش [ضرر ببیند] و مانند همین [احکام] بر عهده وارث [نیز] هست پس اگر [پدر و مادر] بخواهند با رضایت و صواب‌دید یکدیگر کودک را [زودتر] از شیر بازگیرند گناهى بر آن دو نیست و اگر خواستید براى فرزندان خود دایه بگیرید بر شما گناهى نیست به‌شرط آن‌که چیزى را که پرداخت آن‌را به عهده گرفته‏‌اید به‌طور شایسته بپردازید و از خدا پروا کنید و بدانید که خداوند به آن‌چه انجام مى‌‏دهید بیناست».

حال باید پرسید خداوند مهربانی که این‌چنین همه چیز از ریز و درشت را برای یک کودک از مرحله جنینی تا دوران شیرخوارگی مدنظر قرار داده و تکالیفی را برای پدر و مادر معین کرده در مواجهه با سقط جنین توسط پدر یا مادر چه مباحثی را مطرح می‌کند؟

هشدارهای قرآن در رابطه با سقط جنین

خداوند متعال در آیات قرآن به بررسی عواملی که آسیب کشته شدن جنین توسط پدر و مادر می‌شود پرداخته است و با پاسخ‌ به همه آن‌ها و ضمانت‌های محکم و وعده‌های حتمی از همه مادران خواسته است که از ارتکاب این عمل خودداری کنند. (۱)

دیدگاه مراجع تقلید در رابطه با سقط جنین

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در این رابطه اعلام کردند: 

سقط جنین فی نفسه چه حکمی دارد؟ و در صورتی که ادامه بارداری برای زندگی مادر خطر داشته باشد، حکم آن چیست؟

سقط جنین شرعاً حرام است و در هیچ حالتی جایز نیست، مگر آنکه استمرار حاملگی برای حیات مادر خطرناک باشد که در این صورت سقط جنین قبل از ولوج روح اشکال ندارد، ولی بعد از دمیدن روح جایز نیست، حتی اگر ادامه حاملگی برای حیات مادر خطرناک باشد، مگر آنکه استمرار بارداری، حیات مادر و جنین هر دو را تهدید کند و نجات زندگی طفل به هیچ‌وجه ممکن نباشد، ولی نجات زندگی مادر به تنهایی با سقط جنین امکان داشته باشد.

اما هدف دیگری که شبکه وابسته به ملکه انگلیس به صورت پنهان به دنبال آن است را می‌توان مساله «کاهش جمعیت در ایران» عنوان کرد چرا که با شکستن تابوی سقط جنین سعی دارد آن را موضوعی کاملا شخصی و اختیاری قلمداد نماید و با گرفتن ژستی حق‌طلبانه تقصیر را بر گردن جمهوری اسلامی بیندازد.

در این میان روزنامه کیهان در گزارشی در روز ۹ آذر ۱۳۹۷ با عنوان «نفوذی‌ها با دستکاری آمار جمعیتی سیاست‌های کشور را منحرف می‌کردند»، عنوان کرد که یکی از نهادهای امنیتی کشور اخیرا با همکاری دستگاه قضائی تعدادی از فعالان حوزه جمعیت را که در پوشش فعالیت‌های علمی در دستگاه‌های حاکمیتی نفوذ کرده و از طریق ارتباط و همکاری با موسسات برانداز، به مانع‌آفرینی در برابر اجرای صحیح سیاست‌های کلی نظام در زمینه جمعیت اقدام می‌کردند، دستگیر کرده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: در این پدیده، برخی نخبگان، اطلاعات فرهنگی، اجتماعی کشور و زوایا و ابعاد سبک زندگی مردم ایران را به منظور دریافت پول و یا امتیازات متعدد در اختیار دشمن قرار می‌دهند و دشمن نیز با بهره‌گیری از این اطلاعات و تحلیل‌ها، تهاجم فرهنگی- اجتماعی خود علیه مردم و نظام اسلامی را هدفمندتر صورت می‌دهد.

این موضوع موید آن است که استکبار جهانی از دهه پیش با هدف کاهش جمعیت در ایران اسلامی که یکی از ارکان اصلی قدرت ملی محسوب می‌شود با برنامه‌ریزی دراز مدت درصدد نفوذ در دستگاه‌های تصمیم‌گیر کشور مسئولین امر را مجاب نمود تا با سیاست‌گذاری‌های غلط رشد جمعیت را در خانوارهای ایرانی به شدت کاهش دهند تا کشوری مثل ایران که به فرموده رهبر معظم انقلاب منابع و شرایط کافی برای زندگی حداقل ۱۵۰ میلیون نفر را دارد از این نعمت خدادادی به صورت خود خواسته محروم شود.

تبلیغات دستگاه‌های پروپاگاندای غرب نیز نقش جهت‌دهی به این سیاست غلط و موذیانه را بر عهده گرفت تا در پروسه‌ای چندین ساله علاوه بر منحرف نمودن خانواده‌های ایرانی از فرهنگ اصیل اسلامی گناهان کبیره‌ای مثل سقط جنین و روابط آزاد و نامشروع را مباح جلوه دهد. در کنار برخورد با عناصری نفوذی که برای مسئولان با ارائه آمار غلط تصمیم‌سازی می‌کنند لزوم مبارزه با تبلیغات رسانه‌های معاند نیز احساس می‌شود.

منابع:

۱- ایکنا

انتهای پیام/

«صد زن» عنوان سری جدید یکی از برنامه‌های شبکه بی‌بی‌سی فارسی که به گفته این شبکه به مشکلات حوزه زنان می‌پردازد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme