https://telegram.me/empireoflies

پس از هسته‌ای، نوبت حقوق‌بشر است!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالی کمتر از یک ماه پایان زمان ضرب‌الاجل توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ مانده که رسانه‌های بیگانه به دنبال القاء این موضوع هستند که در صورت امضاء توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۵+۱ ، موضوعات دیگر از جمله وضعیت حقوق‌بشر در ایران باید در دستور کار قرار بگیرد.

پیشتر نیز برخی از سازمان‌های حقوق‌بشری وابسته به کشورهای غربی و دنباله‌های داخلی آنها خواستار گنجاندن مساله حقوق بشر، از جمله آزادی فعالیت همجنس‌بازان!، در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۵+۱ شده بودند.
«شیرین عبادی»، حامی فتنه ۸۸ و زندانیان امنیتی و بهائیت، در مصاحبه با تلویزیون دولتی «صدای آمریکا» گفت: “پس از رفع تحریم‌ها، فرصت هست که به موضوع حقوق‌بشر رسیدگی شود … بسیاری از فعالان حقوق بشر خواستار گنجاندن مساله حقوق بشر در این مذاکرات شدند، چرا که کشورهای غربی خود را ملزم به رعایت ارزش‌هایی می‌دانند که در راس آنها حقوق بشر است و بی‌توجهی به این موضوع در مذاکرات هسته‌ای، زیر پا گذاشتن این ارزش‌ها است …”

مصاحبه «شیرین عبادی» با تلویزیون «صدای آمریکا»

مصاحبه «شیرین عبادی» با تلویزیون «صدای آمریکا»

«وندی شرمن»، دیپلمات صهیونیست و عضو ارشد تیم مذاکره کننده آمریکا، چندی پیش التزام ایران به آنچه «رعایت حقوق شهروندان و همسایگانش» عنوان کرده بود را از اهداف نهایی مذاکرات با ایران دانست و در سخنان مداخله‌جویانه خواستار آزادی ۲ نفر از سران فتنه سال ۸۸ شده بود؛ البته این نخستین بار نیست که آمریکایی‌ها در امور داخلی کشورمان دخالت می‌کنند.

با آنکه در ابتدای مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه ۵+۱ از سوی طرف غربی عنوان شده بود که به‌هیچ‌وجه موضوع حقوق‌بشر در مذاکرات مطرح نخواهد شد، اما اکنون طرف مقابل بر خلاف گفته‌های پیشین خود، خواستار مطرح شدن این موضوع در مذاکرات شده است. البته این درخواست‌ها تاکنون از سوی مقامات ایران رد شده و به گفته مقامات کشورمان چیزی غیر از مساله هسته‌ای محور مذاکرات ایران با کشورهای غربی نخواهد بود.

«آلن ایر» سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امور خارجه آمریکا، مهرماه سال گذشته نیز گفته بود: “ما با موضوع حقوق بشر در ایران صد در صد مشکل داریم و اگر مسئله هسته‌ای ایران را حل کنیم، به دیگر موضوعات اختلافی با ایران مانند حقوق بشر می‌پردازیم.”

گفتنی است، امام خامنه‌ای در سالها و ماه‌های اخیر به دفعات با ابراز ناامیدی از نتیجه مذاکرات هسته‌ای و پایبندی طرف غربی به تعهدات خود، فرمودند: “غیر از مساله هسته‌ای، سریال‌های دیگری نظیر حقوق بشر در انتظار جمهوری اسلامی است و اینطور نیست که همه مسائل ایران با غرب تنها مساله هسته‌ای باشد … اگر در زمینه‌ی هسته‌ای هم به توافق برسیم، معنای آن این نیست که همه‌ی تحریمها برداشته خواهد شد؛ هنوز چیزهای دیگری هم هست؛ این همان حرفی است که ما همیشه می‌گفتیم. من بارها در جلسات گوناگون عرض کرده‌ام که موضوع هسته‌ای بهانه است؛ مسئله‌ی هسته‌ای هم نباشد، یک بهانه‌ی دیگری می‌آورند. مسئله‌ی حقوق بشر هست، مسئله‌ی حقوق زنان هست، مسائل گوناگون فراوان را می‌سازند؛ جعل‌کردن و بهانه‌گیری که خیلی مایه‌ای نمیخواهد، دستگاه تبلیغاتی و امپراتوری تبلیغاتی هم که در اختیار آنها است.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. وااای چقدر این کشورهای غربی نفهم هستند آمریکا و بعضی کشورهای غربی خود شدیدا ناقض حقوق بشر هستند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme