https://telegram.me/empireoflies
علیرغم اینکه چند هفته ای ست گروه های مختلف اپوزیسیون مقیم آمریکا، برای کنار گذاشتن اختلافات و اتحاد علیه جمهوری اسلامی تبلیغات می کنند، اما «جنبش ماهستیم» به رهبری شهرام همایون که یکی از پایه های دعوت به متحد شدن اپوزیسیون بود، از همکاری با دیگر گروه ها سرباز زد.

پس از ۳۹ سال، اپوزیسیون‌های لس آنجلسی نتوانستند متحد شوند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ۲۹ تیرماه گذشته بود، که در نشستی در لس آنجلس، پنج سازمان فرهنگی سیاسی اپوزیسیون از جمله حزب مشروطه ایران، سازمان برونمرزی حزب پان ایرانیست، جنبش رنسانس ایرانی، جنبش ماهستیم و جبهه ملی (شاخه آمریکا) قرار گذاشتند تا در همایشی که در تاریخ ۱۱ و ۱۲ آگوست (۲۰ و ۲۱ مرداد) برگزار می کنند، متعهد شوند تا اختلافات دیرینه خود را کنار گذاشته و با هم متحد شوند.

در همین راستا، شهرام همایون که یکی از عوامل اصلی برگزاری نشست ۲۹ تیر، با سخنرانی در این جلسه، از اتحاد این پنج سازمان حمایت کرد و تاکید داشت که «لازم است برسر اشتراکات به توافق برسیم تا بتوانیم متحد شویم». 

همایون برای تاکید بر اهمیت اتحاد میان اپوزیسیون همچنین اظهار داشت: «ممکن است شما خودتان را دست کم بگیرید ولی شما می توانید در تعیین سرنوشت آتی مملکت موثر باشید. کافی است که همدیگر را قبول بکنیم. کدام یک از ما هست که عیب و ایرادی نداشته باشد، چه کسی گفته حق پیش من است حق بین همه ما تقسیم شده».

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041221-1.wmv

دانلود

شهرام همایون برروی تبلیغ برای کنگره ۱۱ و ۱۲آگوست آنقدر مصر بود که از تمام رسانه ها و تلویزیون های لس آنجلسی خواست، حتی اگر مخالف این کنگره هستند، در رسانه هایشان از آن بد بگویند تا همین بدگویی برای این جلسه تبلیغ شود.

اما جالب آنکه در روز برگزاری این کنگره در ۱۱ و ۱۲ آگوست، برعکس چهار سازمان اپوزیسیون دیگر، جنبش ماهستیم به رهبری شهرام همایون در این جلسه حضور نیافت و شهرام همایون برخلاف سخنرانی هایش، حاضر به همکاری با چهار گروه دیگر اپوزیسیون نشد و حتی برای آنکه تبلیغاتی به نفع این نشست پخش نشود، در برنامه های خود هیچ اشاره ای به برگزاری و نتیجه آن نمی کند، حال آنکه تا پیش از روز برگزاری، خود شهرام همایون، از پایه های تبلیغاتی این ماجرا بوده است.(عکس های بالا)

از نکات قابل تامل این کنگره سه ساعته، سخنرانی به زبان انگلیسی بود. علی رغم اینکه تمام حاضرین در جلسه از ایرانیان مقیم آمریکا بودند، اما به دلیل آنچه که «نشر فیلم در شبکه های انگلیسی زبان» گفته شد، یک ساعت از زمان این کنگره، به سخنرانی با زبان انگلیسی اختصاص یافت.

بیش از بیست نفر در این کنگره سخنرانی کرده و یا پیام ویدیویی فرستادند اما سخنرانی شاهین نژاد، به عنوان نماینده سازمان فرهنگی «رنسانس ایرانی» برای معرفی راه مبارزه با جمهوری اسلامی، بیشتر مورد استقبال حضار قرار گرفت:
« راه عملی این است که با نیرویی بسیار بسیار قوتی از گفتمانی که جمهوری اسلامی ۳۸ سال پیش مطرح کرد، رفت جلو. اگر گفتمان اسلام گرایی جمهوری اسلامی، ۳۸ سال پیش به خاطر غفلت بخش بزرگی از مردم ایران و به خاطر خراب بودن جریان روشنفکری در ایران گرفت و لاتاری شون برنده شد، امروز ما جز با گفتمان ایرانی گرایی، ابزار پرتوان دیگری در دستمان نداریم تا بتوانیم عرض اندام کنیم جلوی یک جریانی که دست کم ۵۰۰ سال تشیعش در این ریشه دارد، اگر کسی از نیروی ایران گرایی، نیرویی قوی تری سراغ دارد بگه ما هم حتما در موردش فکر خواهیم کرد. ولی واقع بین باشیم. باید با سلاح ایران، با سلاح سنت ایرانی، با نگاه ایرانی، با نگاهی که از همان سرزمین و از همان مولفه های فرهنگی درآمد عرض اندام کنیم که جلوی این گفتمانی که بسیار نیرومند است، نه به خاطر اینکه حرف درست می زند، برای اینکه در لایه های پایین جامعه بصورت سنت درآمده.»

همچنین مجری این کنگره بیژن مهر (نماینده جبهه ملی) در انتقاد تلویحی از شهرام همایون، که در «دقایق آخر» مانده به شروع کنگره، از اتحاد با چهار سازمان دیگر، سرباز زد اظهار داشت: «آقای شهرام همایون که تا مقطعی با ما بودند و امیدواریم که این همکاری ها بین ما محکم تر و مستحکم تر بشود و بتوانیم برپایه اعتقاد به اخلاق و با سیاسی ورزی ملی این جریان را به ثمر برسانیم.»
انتهای پیام/رسانه ایران

علیرغم اینکه چند هفته ای ست گروه های مختلف اپوزیسیون مقیم آمریکا، برای کنار گذاشتن اختلافات و اتحاد علیه جمهوری اسلامی تبلیغات می کنند، اما «جنبش ماهستیم» به رهبری شهرام همایون که یکی از پایه های دعوت به متحد شدن اپوزیسیون بود، از همکاری با دیگر گروه ها سرباز زد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme