https://telegram.me/empireoflies

پساانتخابات و تشدید اختلافات بین اپوزیسیون

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: انتخابات ریاست جمهوری در ایران به پایان رسید، اما اختلاف پیش آمده بین عناصر و گروه‌های اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی درباره شرکت یا عدم شرکت در انتخابات، موضوعی نیست که به این سادگی و به این زودی‌ها به پایان برسد.

در میان اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی برخی مانند گروهک تروریستی مجاهدین خلق، «شورای ملی» به ریاست «ربع پهلوی» و گروهک‌های تجزیه‌طلب مانند پژاک و «حزب دموکرات کردستان» گروه‌هایی بودند که انتخابات ایران را تحریم کردند.

در برابر گروه فوق، افراد، گروه‌ها و رسانه‌هایی بودند که تحریم انتخابات را به صلاح مخالفان جمهوری‌اسلامی ندانسته و مردم را تشویق به شرکت در آن می‌کردند. از جمله این افراد می‌تواند به «علیرضا نوری‌زاده» مدیر تلویزیون سعودی «ایران فردا» مستقر در لندن اشاره کرد که در سخنانش تحریم کنندگان انتخابات را مورد انتقاد قرار می‌دهد. وی که در سال ۸۸ طرفدار شرکت در انتخابات و حامی فتنه بود، اما در سال ۹۲ انتخابات را تحریم کرد، در ادامه سیاست‌های آفتاب‌پرستی و کاسب‌کارانه خود، مخاطبین خود را به شرکت در انتخابات ۹۶ دعوت می‌کرد.

نوری‌زاده که تا چند سال پیش طرفدار «ربع پهلوی» بود، این بار او را مورد انتقاد قرار می‌دهد و معتقد است که تحریم انتخابات بی‌فایده است. این اپوزیسیون ساکن لندن، با تأیید بی‌فایده و بی‌نتیجه بودن تحریم انتخابات توسط اپوزیسیون، گفت: “… شاهزاده (ربع پهلوی) بیانیه داد و انتخابات را تحریم کرد. من سر تحریم بحثم این است، زمانی می‌توانیم انتخابات را تحریم کنیم که تأثیر داشته باشد …”

همین سخنان نوری‌زاده در انتقاد به «ربع پهلوی»، سبب شد تا شبکه تلویزیونی «افق ایران» وابسته به ربع، به این سخنان واکنش نشان دهد و «مهدی آقازمانی» مجری این تلویزیون و مشاور «ربع پهلوی»، نوری‌زاده را یک “فعال حزبی” معرفی کرد و نه یک روزنامه‌نگار مستقل و آزاد. آقازمانی در گفت‌وگو با «منوشه امیر» درباره نوری‌زاده گفت: “می‌بینیم گروهی از همکاران ما در لندن، واشینگتون و پاریس از شرکت در انتخابات دفاع می‌کنند. چه شده که یک روزنامه‌نگار به یک فعال حزبی تبدیل شده است؟ …

این اختلافات و انتقادات اپوزیسیون نسبت به یکدیگر نشان می‌دهد، انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران سبب شد تا چهره واقعی افراد و گروه‌های اپوزیسیون شفافتر شود. حالا به نظر می‌رسد برای سلطنت‌طلبان و اطرافیان «ربع پهلوی» ثابت شده که نوری‌زاده جزء منافع خودش و اطرافیانش به چیز دیگری پایبند نیست، حتی اگر روزی دوباره از «ربع پهلوی» حمایت از او تعریف و تمجید کند.

 

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: انتخابات ریاست جمهوری در ایران به پایان رسید، اما اختلاف پیش آمده بین عناصر و گروه‌های اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی درباره شرکت یا عدم شرکت در انتخابات، موضوعی نیست که به این سادگی و به این زودی‌ها به پایان برسد. در میان اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی برخی مانند …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme