https://telegram.me/empireoflies

پزشک ۸۰ شغله حکومت پهلوی را بیشتر بشناسید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عبدالکریم ایادی در سال ۱۲۸۶ در تهران متولد شد. وی فرزند محمدتقی ایادی از رهبران برجسته بهایی بود.

ایادی در ابتدا در فرانسه در رشته دامپزشکی تحصیل می‌کرد. اما پس از گذشت مدتی تغییر رشته داد و در رشته پزشکی به تحصیل پرداخت. بعد از اتمام تحصیل به ایران آمد و در ارتش مشغول به خدمت شد.

نزدیکی به محمدرضا شاه
دکتر ایادی رابطه بسیار نزدیکی با محمدرضا شاه داشت. او فردی بود که به وضوح در پی کسب قدرت و به طور آشکار در حال ترویج دین بهایی بود.

به دلیل نزدیکی بسیار زیاد او به شاه لقب گریگوری راسپوتین درباره پهلوی را داده بودند او تمام پیام‌های اطرافیان شاه را به وی انتقال می‌داد به علاوه شاهپور علیرضا اعتقاد داشت که دکتر ایادی قدرت شفای خارق‌العاده‌ای دارد. افزایش قدرت سیاسی و اقتصادی دکتر ایادی در طی سال‌های ۷۰-۱۹۶۰ قدرت سیاسی و ا قتصادی ایادی افزایش فراوانی پیدا کرده بود. به طوری که در سال ۱۹۷۵ ساواک گزارشی را منتشر کرد که ایادی دارای ۸۰ شغل است.

بیماری محمدرضا شاه
در سال ۱۹۷۴ در پی دردی که شاه در دنده خود احساس می‌کرد، تشخیص دادند که شاه به بیماری سرطان خون مبتلا است. اما ایادی  از پزشکان خواست تا این موضوع پنهان بماند. دکتر ایادی بیماری شاه را به همراه اسدا‌… علم و عباس صفویان از خانواده او دیگران پنهان کرد.
 
خروج از ایران
گفته می‌شود دکتر ایادی از جمله کسانی بود که شایعات فراوانی مبنی بر اختلاس‌های بسیار او وجود داشته است.

وی برای خروج از ایران به کمک شاه پاسپورت و ویزای خود را دریافت کرد.

مرگ مرد مرموز دربار

دکتر ایادی در سال‌های پایانی عمر خود به بیماری سرطان مبتلا شده بود. به همین علت و برای درمان به پاریس رفت. سپس به ژنو رفته و در سال ۱۳۵۹ در همان‌جا فوت کرد.
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

دکتر ایادی پزشک محمدرضا شاه و نزدیکترین فرد به شمار رفته و دارای ۸۰ شغل بوده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme