https://telegram.me/empireoflies

«پرگاری» حول محور مشروعیت اسرائیل

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برنامه‌های گفت­‌وگو محور همواره بخشی از تولیدات شبکه‌های تلویزیونی،به خصوص بخش‌­های خبری را تشکیل می‌دهند. هدف از این برنامه‌ها، که اغلب در قالب میز‌گرد یا مصاحبه‌های تلویزیونی است، پاسخ­گویی به سؤالات مخاطبان و موضوعات مطرح جامعه در حوزه­‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

«پرگار» یکی از این برنامه‌ها در شبکه بی‌بی‌سی فارسی است، که از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این شبکه نیز محسوب می‌گردد. این برنامه، از سال دوم آغاز به کار این شبکه به روی آنتن رفت و با دعوت از صاحب­‌نظران، استادان، منتقدان و مخالفان نظام، یا به عبارتی اپوزسیون خارج از کشور، در راستای سیاست رسانه‌ای خود، به تحلیل و بررسی مباحث سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین مسائل روز داخلی کشور پرداخت.

در دوره مدیریت جدید رزیتا لطفی بر بی بی سی که همسر داریوش کریمی مجری برنامه پرگار است روند این برنامه بسیار رادیکالتر شده و حتی از افرار جنگ طلب و تروریست های تجزیه طلب به وفور در این برنامه استفاده می شود این برنامه با هزینه های گزاف نسبت به قبل که از طرف مدیریت جدید این شبکه در اختیار این برنامه قرار می گیرد حتی استودیو خود را برای مدتی به لس آنجلس منتقل کرد و در آنجا چندین برنامه برگزار نمود که از چالشی ترین برنامه های این شبکه بوده است.

در دو قسمت گذشته این برنامه به برخی از اصول گرایان داخل و دیدگاه ها و نظرات آنها اختصاص داشته است.در برنامه اول به برخی از نشریات و سایت های روشنفکری دینی نیرو های انقلابی پرداخته شد و یکی از چهرههای  اپوزیسیون با اشاره بر طیفی از انقلابیون نسل جدید که شیوه مبارزه عقلانی را با اندیشه های غرب و وابستگان به غرب در داخل را انتخاب نموده اند آنها را متهم کرد که در پی تحریف شخصیت رهبری هستند تا در آینده ای نامعلوم از این تحریف ها برای جا انداختن شخصیتی متفاوت از رهبر معظم انقلاب برای منافع نظام استفاده کنند .

در برنامه بعدی پرگار بی‌بی‌سی فارسی به مسئله کمپین تحریم اسرائیل در اروپا پرداخت. بی‌بی‌سی که از این کمپین‌ها ناخرسند است برای تحت تأثیر قرار دادن آن‌ها در برنامه‌ای مفصل به آن‌ها پرداخت و مخاطب خود را با این سؤال مواجه کرد که «آیا کمپین تحریم اسرائیل که توسط مدافعان حقوق فلسطینی‌ها در اروپا در سال‌های اخیر رشد کرده، ازنظر سیاسی و اخلاقی قابل دفاع است؟»

این برنامه ظاهرا به پرونده ویژه ای می پردازد که سابق از این در سایت ترجمان راجع به آن بحث شده و بی بی سی فارسی مجبور شده برای مشروع جلوه دادن به رژیم صهیونیستی و در پاسخ به ادعاهای این سایت انقلابی برنامه ای را به این موضوع بپردازد.

چند ماه اخیر ازنظر دیپلماتیک برای اسراییل ماه‌های خوشایندی نبوده است. ابتدا دولت‌های اروپایی از اسرائیل خواستند که روی کالاهایی صادراتی‌اش برچسب بزند تا مصرف‌کنندهٔ اروپایی بداند کالای اسرائیلی از کجا آمده، از شهرک‌هایی که اتحادیه اروپا و سازمان ملل غیرقانونی می‌خوانند یا از نقاط دیگر. بنیامین نتانیاهو در توضیح این اقدام اتحادیه اروپا به پارلمان اسرائیل گفت روابط ما با اروپا دچار بحرانی است که نمی‌شود آن را دستکم گرفت. چندی پس‌ازآن شورای امنیت سازمان ملل در پاسخ به آقای نتانیاهو که گفته بود بلندی‌های جولان برای همیشه در دست اسرائیل خواهد ماند اعلام کرد که کماکان اشغال بلندی‌های جولان را غیرقانونی می‌داند.

بی‌بی‌سی در این برنامه تحریم‌ها علیه اسرائیل را به جهت اخلاقی غیرموجه می‌داند و مجری برنامه دلیل آن را این‌گونه بیان می‌کند که شما مردمی (اشغال گران مناطق اشغالی) را زیر موشک‌باران (موشک‌های حماس) می‌باشد نمی‌توانید تحریم کنید و همچنین بی‌بی‌سی این تحریم‌ها را به جهت سیاسی غیرموجه می‌داند به جهت اینکه دولت‌هایی که در مقابل دولت اسرائیل ایستاده‌اند حتی گروه‌هایی هم چون حماس خود رکورددار جرم و جنایت هستند.

شبکه بی‌بی‌سی در حالی از رژیم جنایتکار و حامی تروریسم صهیونیستی دفاع می‌کند که اخیراً آمریکا و اروپا حزب‌الله لبنان را تحت شدیدترین تحریم‌های مالی قراردادند اما بی‌بی‌سی نه‌تنها خم به ابرو نیاورد بلکه به‌عنوان رسانه حامی اسرائیل به مدح این تحریم‌ها پرداخت. باید از این شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس پرسید جرم حزب‌الله چه بوده است؟ آیا جز دفاع از خاک و ناموس خود که به‌صورت غریزی هر فردی حتی حیوانات آن را انجام می‌دهند. آن‌هم دفاع در مقابل تجاوزت ظالمانه صهیونیست‌ها، تجاوزاتی که فرقی بین مدرسه و بیمارستان و یک پایگاه نظامی قائل نیست.

جالب است که این شبکه حملات موشکی حماس را که در پاسخ به تجاوزات روزانه صهیونیست‌ها صورت می‌گیرد را دلیلی بر غیراخلاقی بودن تحریم‌ها عنوان می‌کند اما این را نمی‌گوید صهیونیست‌ها بیش از ده سال است که غزه با بیش از یک و نیم میلیون نفر جمعیت را به‌طور کامل محاصره کرده و حتی اجازه خروج بیماران را از این باریکه برای انجام درمان را نمی‌دهد.

بی‌بی‌سی در این ده‌ پانزده سال گذشته که دولت‌های غربی شدیدترین تحریم‌های ممکن را علیه مردم ایران اعمال کردند کجا بود؟ تا سخن از اخلاق و سیاست بزند؛ و بی‌بی‌سی را چه شده است که این‌گونه از تحریم چند گروه حقوق بشری برآشفته است.

منابع:

امپراتوری دروغ

www.mashreghnews.ir

www.bbc.com/persian

www.facebook.com/bbcpargar

www.cinemaresane.ir

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برنامه‌های گفت­‌وگو محور همواره بخشی از تولیدات شبکه‌های تلویزیونی،به خصوص بخش‌­های خبری را تشکیل می‌دهند. هدف از این برنامه‌ها، که اغلب در قالب میز‌گرد یا مصاحبه‌های تلویزیونی است، پاسخ­گویی به سؤالات مخاطبان و موضوعات مطرح جامعه در حوزه­‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است. «پرگار» یکی …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme