https://telegram.me/empireoflies

پروژه نفوذ BBC در آستانه انتخابات ۹۴

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: وقتی کسی برای رسیدن به اهدافش تظاهر به دوستی با دیگران کند، در فرهنگ عامه ایرانی به این عمل گفته می‌شود «دارد از فلانی سواری می‌گیرد». حکایت این‌روزهای «بی‌بی‌سی فارسی» همین است. رسانه‌ای که هم می‌خواهد علیه جمهوری‌اسلامی فعالیت کند و هم از برخی چهره‌های سیاسی درون حکومت سوءاستفاده کند.

 به عنوان نمونه در یکی از قسمت‌های اخیر برنامه «پرگار» که به‌صورت هفتگی از «بی‌بی‌سی فارسی» پخش می‌شود، «داریوش کریمی» مجری این برنامه گفت: “کسانی که زمانی در دستگاه جمهوری‌اسلامی مشغول به فعالیت بودند، اما حالا در جبهه مخالفان آن قرار دارند، اغلب بر اساس گذشته خود مورد قضاوت قرار می‌گیرند. آنها که گذشته همراهان جمهوری‌اسلامی را می‌کاوند، در پی چه هستند؟!…”

وقتی گذشته جداشدگان از حکومت موضوع برنامه شد، شاید تصور می‌شد بی‌بی‌سی در پی دفاع از عوامل خودش است؛ عواملی که روزگاری در جمهوری‌اسلامی فعالیت و حتی مسئولیت داشتند؛ از وزیر و معاون وزیر گرفته تا خبرنگار روزنامه‌های دولتی. مورد دیگر هم این بود که بی‌بی‌سی می‌خواهد از کسانی انتقاد کند که به درخواست همکاری این شبکه جواب منفی داده بودند.

نزدیکی دو انتخاباتی که برای حکومت ایران اهمیت بسیاری داشته و نقشی که برخی خواص در این انتخابات ایفا می‌کنند، بی‌بی‌سی را به فکر سواری گرفتن انداخته است. این نخستین بار نیست که بی‌بی‌سی در خانه رجال سیاسی و مذهبی ایران را با عناوین مختلف می‌کوبد. البته این بار بی‌بی‌سی برخلاف چند سال پیش که با زبان تکریم مثلاً در مورد آقای منتظری سخن می‌گفت، اکنون با زبان تهدید سخن می‌گوید. برای نمونه در یکی از برنامه‌های اخیر «پرگار» یکی از کارشناسان درباره یکی از چهره‌های مطرح سیاسی ایران گفت: ” اگر […] واقعاً می‌خواهد به کشورش خدمت کند، هنوز هم دیر نیست. با اینکه من مسئله شخصی دارم و اگر روزی دادگاهی بشود، من از ایشون شکایت دارم. ایشان باید مانند آقای منتظری بیاید و یک چیزهایی را بگوید و با مخالفان صحبت کند و ما می‌گوییم بر اساس این شرایط حاضریم با شما معامله کنیم … ایشان باید سعی کند گذشته خود را جبران کند …”

شاید دلیل این لحن بی‌بی‌سی این باشد که می‌ترسد مانند سال ۹۲ کاری از پیش نبرد. در جریان انتخابات سال ۹۲، بی‌بی‌سی به طور تلویحی خود را حامی یکی از جریان‌های سیاسی و شخصی خاص معرفی کرد. اما آن چهره سیاسی پس از رد صلاحیت در انتخابات، بر خلاف بی‌بی‌سی نظر شورای نگهبان قانون اساسی را بدون اعتراض پذیرفت.

همین کارها است که بی‌بی‌سی را برای بسیاری از اپوزیسیون خارج‌نشین «آیت‌الله بی‌بی‌سی» کرده؛ کسانی که از استعمار و استحمار و سواری‌گرفتن دولت‌های استکباری چیزی نمی‌دانند و هر کس که به حکومت ایران لبخند بزند، دوست نظام می‌دانند.

دست‌کم تا الان «آیت‌الله بی‌بی‌سی» نتوانسته پیوندش با آیت‌الله‌های قم و تهران جوش بزند و پروژه نفوذش را محقق کند. اما برای بی‌بی‌سی و سردمداران آن، بازی ادامه دارد …

انتهای پیام/

وقتی کسی برای رسیدن به اهدافش تظاهر به دوستی با دیگران کند، در فرهنگ عامه ایرانی به این عمل گفته می‌شود «دارد از فلانی سواری می‌گیرد».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.75 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme