https://telegram.me/empireoflies

جوسازی ضدانقلاب، علیه امنیت جامعه ایران

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ماجرای اسیدپاشی در اصفهان و رسانه‌ای شدن این حادثه توسط برخی رسانه‌های خاص داخلی و ضدانقلاب، موجی از واکنش‌ها را در میان افکار عمومی به دنبال داشته است.

اگرچه با نگاهی به آمارهای منتشر شده در سال‌های اخیر می‌توان به این نتیجه رسید که زنان بدحجاب که عموما در معرض خطرهای اجتماعی متعددی در جامعه هستند، از سوی اراذل و اوباشی مورد تعرض قرار گرفته‌اند که جامعه هدف خود را از میان همین افراد و زنان بدحجاب انتخاب می‌کنند، اما رسانه‌های جریان ضدانقلاب و برخی محافل خبری داخلی تلاش می‌کنند تا این مساله را به نیروهای انقلابی نسبت بدهند؛ اقدامی که چند روز است به طور هماهنگ از سوی این رسانه‌ها دنبال می‌شود.

با این حال، نگاهی به تاریخچه اقدامات خشونت‌بار در سطح جامعه و بررسی موردی این اقدامات اثبات می‌کند که طیف‌های سیاسی نزدیک به جریان اپوزیسیون و ضدانقلاب در صدر جدول این اعمال جنایتکارانه قرار دارند.

فتنه ۸۸ و جنایت هولناک سبز‌ها

اوج وحشیگری خیابانی را باید در ماجرای فتنه ۸۸ و آشوب‌های خیابانی آن سال مشاهده کرد؛ زمانی که جماعت فتنه‌گر از هیچ اقدام جنایتکارانه‌ای علیه مردم کوتاهی نکردند و وحشیانه‌ترین اقدامات را در کف خیابان به نمایش گذاشتند.

در این میان، انتشار برخی تصاویر از حوادث عاشورای غم‌انگیز آن سال که فتنه‌گران بساط بزم و رقص در چند خیابان مرکزی تهران درست کرده بودند، افکار عمومی را در شوک و حیرت فرو برد.

آتش زدن ماشین پلیس در فتنه 88 توسط اغتشاشگران

آتش زدن ماشین پلیس در فتنه ۸۸ توسط اغتشاشگران

در این تصاویر، صحنه‌هایی کوتاه و تاسف‌بار از ضرب و شتم ماموران نیروی انتظامی و نیروهای بسیج توسط آشوبگران فتنه ۸۸ دیده می‌شود. صحنه‌هایی که حامیان فتنه بر سر و صورت مامور نیروی انتظامی می‌کوبند و از او می‌خواهند تا به رهبر انقلاب توهین کند. البته دلخراش‌ترین صحنه این فیلم جایی است که جمعی از فتنه‌گران به یک بسیجی تنها، وحشیانه حمله می‌کنند و بعد از آنکه به اندازه کافی بر سر و صورتش می‌کوبند و خونینش می‌کنند، او را برهنه می‌کنند و با افتخار تمام از او عکس و فیلم یادگاری می‌گیرند …

طلبه جوان؛ شهید راه حفاظت از نوامیس

۲۵ تیر ماه سال ۱۳۹۰ حادثه‌ای دردناک در یکی از محلات شرق تهران رقم خورد. در این حادثه جوان ۱۹ ساله‌ای به نام علی خلیلی در حین بازگشت از هیئت در حالی که همراه چند نفر از شاگردان یک مدرسه بود به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

خلیلی توسط یک نفر از افراد شرور منطقه از ناحیه گردن و قسمت شاهرگ دچار جراحت شد و بیش از ۱۵ دقیقه در خون خود می‌غلتید. در این حادثه تعدادی از مراکز اورژانس بیمارستانی از پذیرش علی خلیلی امتناع کردند تا اینکه یکی از بیمارستان‌های خصوصی در ازای واریز مبلغ ۶ میلیون تومان حاضر به پذیرش وی شد. سرانجام علی خلیلی که به دلیل شدت خونریزی به حالت اغما رفته بود بستری شد اما پزشکان امید زیادی به مداوای وی نداشتند.

شهید علی خلیلی

شهید علی خلیلی

علی خلیلی پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل بستری شد اما هر از گاهی به دلیل مشکلات ناشی از حادثه رخ داده به بیمارستان منتقل شده و بستری می‌شد. وی بهمن ماه سال گذشته نیز مجدداً در بیمارستان بستری شد و پس از یک ماه به خانه منتقل شد اما سرانجام فروردین ماه و در بیمارستان بعثت دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیدار اباعبدالله الحسین و یارانش شتافت.

حمله به یک بسیجی به جرم دفاع از یک دختر جوان

چندی پیش هم جوانی با نام «احمد مظفری» مورد هجوم و حملهٔ وحشیانهٔ دو جوان مستی که قصد داشتند، مقنعهٔ یک زن را از سر وی بکشند، قرار گرفت و با ضربات چاقو آسیب دید.

مظفری درباره این اتفاق به رسانه‌ها گفته بود: “حوالی ساعت ۹ شب گذشته، با یکی از دوستان سوار ماشین بودیم و در منطقهٔ «خانی‌آباد نو» حرکت می‌کردیم. در حال حرکت بودیم که دیدم یک موتور سیکلت با دوسرنشین، به یک خانم نزدیک شدند و شروع کردند به متلک‌پراکنی کردن. من ایستادم تا ببینم چه اتفاقی می‌افتد. ناگهان دیدم که آن دو موتورسوار مقنعه را از سر آن زن کشیدند. من به طرف آن دو نفر دویدم و یک درگیری بین ما پیش آمد. در این لحظه مردم ریختند و با من همراه شدند و نسبت به آن دو نفر که برای نوامیس ایجاد مزاحمت کرده بودند، اعتراض کردند. در این لحظه آن دو چاقو کشیدند و مردم هم از این اتفاق ترسیدند و دیگر نه تنها دیگر مرا حمایت نکردند، بلکه به طرفداری از چاقوکشان پرداختند.”

مظفری پیرامون شکایت خود از دو افرادی که مزاحم نوامیس مردم در خیابان شده بودند، توضیح داد: “وقتی من شکایت کردم، سرشیفت کلانتری به من گفت که شکایت تو به جایی نمی‌رسد و الکی برای خودت دردسر درست نکن. خیلی جالب است که یک کلانتری به من می‌گوید شکایت تو از آدم‌های مست چاقوکش که مقنعه از سر یک زن کشیدند، به جایی نمی‌رسد. ولی من تا آخر پیگیر شکایتم هستم و از طریق قانون کارم را پیگیری خواهم کرد. هیچ نیازی به پول دیه ندارم و این قضیه را به خاطر مسائلی به جز موارد مالی پیگیری خواهم کرد.” این اتفاق در حالی رخ داد که تنها نزدیک به هفت ماه از خبر شهادت «علی خلیلی» می‌گذشت و پروندهٔ قاتل این شهید همچنان در جریان بود.

پروژه ضدانقلاب چرا در اصفهان کلید خورد؟

نگاهی به روند پرداخت رسانه‌ای به ماجرای اسیدپاشی در اصفهان، این مساله را به ذهن متبادر می‌کند که علت انتخاب این شهر به جای تهران برای اجرای این پروژه ضدانقلابی چه بوده است؟ پاسخ را می‌توان در اشباع شدن افکار عمومی پایتخت‌نشینان درباره این اقدام جنایتکارانه دانست.

تهرانی‌ها تاکنون چندین مورد پرونده اسیدپاشی را تجربه کرده‌اند که ماجرای «آمنه بهرامی» و حواشی آن، آخرین مورد بوده است و به همین دلیل و تکرار این مساله، نمی‌توان آن را به نیروهای مذهبی مرتبط دانست. به همین دلیل بهترین اقدام برای تهییج افکار عمومی و فضاسازی رسانه‌ای به ویژه در روزهایی که مجلس شورای اسلامی طرح «حمایت از آمران معروف و ناهیان منکر» را تصویب کرده است، انتقال این پروژه از پایتخت به شهری دیگر که از لحاظ جمعیت و بزرگی همانند تهران باشد، اما مردم آن هنوز با این مساله به طور جدی آشنا نشده باشند.

با این حال، به نظر می‌رسد پروژه جدید و جوسازی رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی خارجی به سبب آشنایی افکار عمومی با خط مشی نخ‌نما شده آنها ناکام مانده و نیروهای خبری وابسته به بیگانگان نیز نتوانستند از این مساله، ماهی موردنظر خود را صید کنند.

بی‌بی‌سی-فارسی-اسیدپاشی

خبر بی‌بی‌سی فارسی درباره اسیدپاشی در اصفهان

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme