https://telegram.me/empireoflies

پروژه علمی ضدانقلاب که سر از براندازی درآورد+تصاویر

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر ماه‌های گذشته خبری در میان محافل عناصر اپوزیسیون منتشر شد مبنی بر برگزاری نشست خبری آغاز فعالیت‌های پروژه ضد انقلابی با عنوان ققنوس که در آن می‌توان رضا پهلوی را همه‌کاره آن معرفی کرد.

این پروژه که حامیان رضا ربع پهلوی و خود او سعی دارند یک پروژه علمی بنامند، انتقادات و شکایات بسیاری را در مدت فعالیت خود به دنبال داشته است.

همچنین از آنجایی که این پروژه قصد دارد خود را بها دادن به مسائل علمی مطرح نماید، بد نیست به سوابق علمی خود رضا پهلوی نیز نگاهی بیاندازیم.

«محمد سهیمی» فعال اپوزیسیون و استاد دانشگاه کالیفرنیای‌جنوبی، درباره مدرک تحصیلی «ربع پهلوی» گفت: “رضا پهلوی که از ۱۹۷۷، یعنی‌ ۴۰ سال قبل، در آمریکا زندگی‌ کرده، و با پولی‌ که پدرش از مردم ایران دزدید و به خارج منتقل کرده بود، زندگی‌ می‌کند، او نه تنها حتی یک‌روز برای امرار معاش کار نکرده، بلکه حتی تحصیلات درست حسابی‌ هم ندارد. تنها مدرک تحصیلی او لیسانسی است که دانشگاه من به او در سال ۱۹۸۵ داد، آنهم به‌دلیل اینکه شاه پیشتر ۷میلیون دلار به دانشگاه هدیه کرده بود. من از ۱۹۸۴ در دانشگاه‌ام عضو هیئت علمی‌ هستم، اما هیچگاه درباره حضور «رضا پهلوی» در دانشگاه سخنی مطرح نبود، بخصوص که در آن زمان انقلاب طرفداران زیادی داشت، و حضور او در دانشگاه یقینا به تظاهرات منجر میشد…”

اما این پروژه که برنامه اصلی خود را مباحث علمی در نظر گرفته بود، در ادامه راه با رفتارهای گوناگون به همراه دست‌دراز کردن به سمت مسائل سیاسی عملاً در حال تبدیل‌شدن به گروه برانداز نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به طور مثال، اللهیار کنگرلو مدیر این پروژه اخیراً با حضور در شبکه بی‌بی‌سی فارسی، نخست هدف این گروه را صرفا پرداختن به مسائل علمی عنوان کرد، اما در انتها اعتراف کرد که این گروه با طرح پروژه‌های (به ظاهر) علمی میخواهد سطح توقع و خواسته‌های مردم را از حکومت بالا برده و مردم را در برابر جمهوری اسلامی قرار دهد.

یا در موردی دیگر عطا هودشتیان سرپرست بخش سیاست این پروژه با حضور در برنامه آخرین لحظه از شبکه کانال یک با مجری‌گری شهرام همایون، با پرداختن به مسائل سیاسی روزهای اخیر جهان و با اشاره به اخبار درگیری احتمالی نظامی میان ایران و آمریکا، گفت: تلاش آمریکا در سوریه این است که قدرت نظامی ایران تضعیف شود.

وی با بیان اینکه اپوزیسیون هم مانند آمریکا باید بتواند حداکثر فشار را بر روی ایران بیاورد، اضافه کرد: با وجود تمام داده‌ها می‌توان دریافت که امکان جنگ میان ایران و آمریکا کم و بیش غیرممکن است که یکی از دلایل اصلی آن موقعیت و مشکلات اقتصادی ایالات متحده آمریکا است.

همان‌طور که از این صحبت‌ها مشاهده می‌شود این گروه و اعضای آن کارکرد اصلی فعالیت‌های خود را علمی مطرح کرده که در عمل به طرح مباحث سیاسی بیش از پیش در رسانه‌های معاند مشغول هستند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme