https://telegram.me/empireoflies

پروژه عربستان علیه ایران شکست خورد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال (WSJ) از شکست پروژه آل سعود برای منزوی ساختن ایران در منطقه خبر داده و نسبت به نتیجه عکس این تلاش ها و منزوی شدن آل سعود هشدار داد.

وال استریت ژورنال نوشت: تلاش عربستان سعودی برای منزوی کردن ایران با مانع روبرو شده و بسیاری از کشورها حاضر به همراهی با ریاض نیستند.

این روزنامه افزود: بحرین یک جزیره بسیار کوچک است که از طریق گذرگاهی به عربستان متصل می باشد، سودان نیز به دنبال حمایت مالی عربستان است و این دو کشور به سرعت روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کردند.

وال استریت ژورنال ادامه داد: این اقدام پس از آن انجام شد که پادشاهی عربستان روابط خود با تهران را در واکنش به حمله به سفارتخانه اش در ایران قطع کرد.

در ادامه این نوشتار می خوانیم: متحدان نزدیک عربستان مثل بحرین و سودان در رویارویی ریاض و تهران در کنار عربستان ایستاده اند اما تلاش‌های پادشاهی آل سعود برای ایجاد بلوکی گسترده علیه تهران با مقاومت دیگر کشورهای روبرو شده است.

وال استریت ژورنال با هشدار نسبت به نتیجه معکوس تلاش های ضدایرانی آل سعود افزود: ادامه تلاش های عربستان برای رویارویی با ایران نشان از عدم سیطره و قدرت عربستان داشته و به محدود شدن نفوذ ریاض در جهان اسلام می انجامد.

این روزنامه آمریکایی نوشت: علیرغم تماس های دیپلماتیک سراسیمه آل سعود و تلاش های پرجنب و جوش سعودی ها، بسیاری دیگر از متحدان این کشور از خود مقاومت نشان داده و حاضر به قطع روابط با تهران نیستند.

براساس این گزارش، “هانی صبرا” که ریاست بخش خاورمیانه انیشکده “گروه اوراسیا” را بر عهده دارد گفته است: عربستان تاحدود زیادی در جلب حمایت کشورهای دیگر برای ایجاد ائتلافی علیه ایران شکست خورده و ما شاهد عربستانی منزوی تر در منطقه هستیم.

 

انتهای پیام/جام نیوز

«علیرغم تماس های دیپلماتیک سراسیمه آل سعود و تلاش های پرجنب و جوش سعودی ها، بسیاری دیگر از متحدان این کشور …»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme