https://telegram.me/empireoflies

پروژه عبور از «ربع پهلوی»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزهای نخست اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ و چندی پیش از انتخابات ریاست جمهوری آن سال، برخی اعضای گروه‌های اپوزیسیون گرد هم آمدند.

امید آنها تکرار فتنه سال ۸۸ در سال ۹۲ و بدست گرفتن قدرت در ایران بود. اجتماعی پراختلاف با حضور سلطنت‌طلبان، تجزیه‌طلبان، منافقین و جنبش سبزی‌ها که خود را مخالفان جدی جمهوری‌اسلامی می‌دانستند. در این اجتماع، سلطنت‌طلبان در حالی داعیه حمایت از تمامیت ارضی ایران را داشتند که در کنار عناصر تجزیه‌طلب نشسته بودند.

در این گردهمایی، هر یک از افراد حاضر که عمدتاً ناشناخته و گمنام بودند، بزرگترین افتخار زندگی‌شان را مخالفت با جمهوری‌اسلامی و زندانی شدن در زندان‌های ایران می‌دانستند.

در این نشست، شورایی به نام «شورای ملی ایران» به رای گذاشته شد که نکته جالب آن انتخاب «ربع پهلوی» در راس این شورا بدون حضور در فرایند انتخابات است. شاهزاده ناکام پهلوی، این روز را بزرگترین روز زندگی خود دانست.

ربع پهلوی

«ربع پهلوی» که داعیه برگزاری انتخابات آزاد در ایران را دارد، خود بدون رای‌گیری و از طریق کودتای سلطنت‌طلبان به ریاست «شورای ملی ایران» می‌رسد، موضوعی که اختلاف بین اپوزیسیون در همان ابتدای راه را رقم زد.

شورای مذکور در ابتدای راه به هدف ایجاد چالش در روند انتخابات سال ۹۲ نرسید، پس موجی از حملات و انتقادها به سوی «ربع پهلوی» روانه می‌شود و افرادی مانند «فرامرز فروزنده»، «شهرام همایون»، «امید دانا» که تا چند سال پیش حامی سر سخت «ربع پهلوی» بودند، به جمع منتقدانش پیوستند.

اما ماجرا به همین انتقادات ختم نشد. حالا شبکه «ایران آریایی» وابسته به رادیو اسرائیل که نزدیکترین رسانه به «ربع پهلوی» است، با بحران مواجه شد. «سعید شمیرانی» مجری شبکه «ایران آریایی» در یکی از برنامه‌هایش راهش را از «ربع پهلوی» به‌طور رسمی جدا کرد و گفت: “وقتی می‌بینم بی‌مهری می‌شود از سوی ایشان (ربع پهلوی) به این رسانه، به این نتیجه می‌رسم که باید خطم را از راه نادرست جدا کنم. من مستقیماً راهم را از ایشان جدا کردم و به اطرافیانش هم گفتم. از نظر من شاهزاده رضا پهلوی شاه ایران است، اما تنها یک شاه تشریفاتی مانند بسیاری از کشورها … از دیدگاه من ایشان دارد اشتباه سیاسی و تاریخی می‌کند. همه تاکنون حذف شدیم با این دلیل که «تا وقتی شاهزاده هست، این چه می‌گوید»…”

«سعید شمیرانی» پایش را از این هم فراتر گذاشت و حتی خودش را رهبر اپوزیسیون معرفی و ادعا کرد: “به من اعتماد کنید. من شما را به جایی می‌رسانم که باید برسید …” این سخنان دلیلی بود برای پایان کار «سعید شمیرانی» در شبکه «ایران آریایی» و لابی «ربع پهلوی» او را از این شبکه اخراج می‌کند و «آرین وطن‌خواه» مدیر شبکه «ایران آریایی»، منتقدان «ربع پهلوی» را “سگ” خطاب کرد.

اگرچه درگیری بین اپوزیسیون و خانواده پهلوی تازگی ندارد، اما چنددستگی بین سلطنت‌طلبان اتفاقی جدید و رو به گسترش است. به نظر می‌رسد دیگر «ربع پهلوی» و شورای وابسته به او دیگر توانایی مدیریت اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی را ندارد و به زودی شاهد تغییرات جدی میان مخالفان نظام ایران خواهیم بود.

انتهای پیام/

روزهای نخست اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ و چندی پیش از انتخابات ریاست جمهوری آن سال، برخی اعضای گروه‌های اپوزیسیون گرد هم آمدند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 2.25 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. پویا پیرقلی گیوی

    بهتر.زودتر نابود بشن تا از میزان حجم مشکلاتی که ذهن ما ایرانی ها رو در گیر کرده کاسته شه.الهی آمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme