https://telegram.me/empireoflies

پروژه زیرسوال بردن انتخابات اسفند با ثبت‌نام‌های فله‌ای

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تعداد ثبت‌نام کنندگان برای کاندیداتوری در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی به تعداد بی‌سابقه ۱۲ هزار و ۱۲۳ نفر رسید، در حالی که در دوره‌های پیش در بسیاری از شهرها حتی نصف تعداد کنونی نیز ثبت نام نکرده بودند.

ثبت‌نام فله‌ای برخی عناصر بدنام و سابقه‌دار در انتخابات مجلس شورای اسلامی امسال که تنها ۲۹۰ نفر به آن راه پیدا خواهند کرد و نیز نام‌نویسی بیش از ۸۰۰ نفر برای مجلس خبرگان رهبری نشان از برنامه‌ریزی نچندان پیچیده فتنه‌گران برای تصاحب نهادهای کلیدی نظام دارد، تاکتیکی که قصد دارد با بالا بردن هزینه رد صلاحیت فاقدین شرایط، سپری محافظتی برای لایه‌های دوم و سوم ایجاد کند‌.

نگاهی به آمار نشان از افزایش عجیب و چندین برابری ثبت‌نام‌کنندگان نسبت به دوره‌های پیشین دارد‌. پیش از این برخی از عناصر اپوزیسیون و همراهان داخلی آنها اعلام کرده‌بودند با ثبت‌نام گسترده در انتخابات امسال برنامه‌ای دارند، برنامه‌ خاصی که می‌توان آن را تحت عنوان «تاکتیک سه‌لایه» خطاب کرد. ثبت نام افرادی مانند «هرمیداس باوند» و «کوروش زعیم» از عناصر معروف ملی‌گرا و نهضت‌آزادی و زندان‌نیان امنیتی مانند «حشمت‌ا… طبرزدی» و امثالهم در این قالب دیده می‌شود.

جالب آنجاست که برخی از این افراد پس از ثبت نام در انتخابات مجلس، با رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب مصاحبه کرده و علیه جمهوری‌اسلامی سخن می‌گویند!

اینگونه افراد و برخی دیگر با آنکه مطمئن هستند در انتخابات امسال از سوی شورای نگهبان قانونی اساسی رد صلاحیت می‌شوند، اما می‌کوشند با این روش آزادی در انتخابات ایران‌اسلامی را زیر سوال ببرند و در ادامه ادعا کنند که جمهوری‌اسلامی به‌دنبال بیرون آوردن نام افراد مورد نظرش از صندوق‌های رای است.

بر اساس این تاکتیک مد نظر گروه‌های مطرود و سابقه‌دار که رد صلاحیت‌شدن عناصرشان را از سوی شورای نگهبان قطعی می‌دانند، کاندیداتوری در انتخابات ضروری است تا در مرحله نخست این افراد از سوی شورای نگهبان حذف و از گردونه رقابت خارج شوند. با این اقدام نوبت به لایه دوم خواهد رسید که به زعم برخی افراد، با رد صلاحیت لایه اول حریمی امنیتی برای این لایه ایجاد شده است و برای شورای نگهبان سخت خواهد بود که این لایه را نیز از سر راه برداشته و رد صلاحیت کند‌! بر اساس این برنامه در صورت رد صلاحیت لایه دوم‌، لایه سوم این امکان را خواهد یافت که در انتخابات شرکت کرده و به مجلس راه یابد‌.

با نگاهی به وجود اسامی برخی افراد سابقه‌دار و مخالف نظام‌اسلامی در بین ثبت‌نام کنندگان انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، وجود چنین نقشه‌ای تایید می‌شود.

با رد صلاحیت طبیعی افراد بدنام و سابقه‌دار در فتنه۸۸ و دیگر عرصه‌ها، رسانه‌های بیگانه مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا» و … دست به‌کار شده و به پروپاگاندا و هوچی‌گری دست خواهند زد و با اشاره به آمار ثبت‌نام شده‌ها در انتخابات به آمار رد صلاحیت‌ها نیز خواهند پرداخت و بدین‌گونه فضای شدیدی علیه نهادهای قانونی کشور از سوی رسانه‌های بیگانه و دنباله‌های داخلی آنها ایجاد خواهد شد.

گفتنی است، عناصر اپوزیسیون و رسانه‌های بیگانه و دنباله‌های داخلی آنها پیش از این بارها از این سیاست و “سونامی رد صلاحیت‌ها” در انتخابات پیش‌رو سخن گفته بودند، تا بار دیگر مانند انتخابات ۸۸، انتخابات ۹۴ را هم زیرسوال ببرند.

انتهای پیام/

تعداد ثبت‌نام کنندگان برای کاندیداتوری در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی به تعداد بی‌سابقه ۱۲ هزار و ۱۲۳ نفر رسید، در حالی که در دوره‌های پیش در بسیاری از شهرها حتی نصف تعداد کنونی نیز ثبت نام نکرده بودند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme