https://telegram.me/empireoflies

پروژه جدید BBC؛ایجاد آشوب در مشهد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: همواره در ذهن هر ایرانی وطن پرستی نام بی بی سی فارسی با اشوب و فتنه و شورش گره خورده است. بی بی سی فارسی از ابتدای تاسیس خود پیش از فتنه ۸۸ نشان داده است که پوشش رسانه این شبکه در واقع ترمینال هدایت آشوب و خرابکاری در کشور می باشد و در سال های اخیر نیز علاوه بر تلاش برای ایجاد بلوا در داخل کشور، در پروژه ای مشترک با آل‌سعود به بهانه تهیه اخبار برای تغذیه اطلاعاتی گروهک تروریستی داعش اقدام به جاسوسی از نیروهای مردمی عراق و ایران نیز می کند.

بی بی سی که در طول دوره فعالیت خود همواره از تنظیم و پخش خبر به شیوه شبه خبر  و تلفیق سخت خبر‌ و نرم خبر پیروی کرده است در آستانه انتخابات ۸۸،‌ دقیقا و دائما با اتخاذ این شیوه های خبری ،‌اهدافی چون شبهه سازی ، بحران افکنی و هدایت افکار عمومی به ایجاد آشوب و التهاب را پیگیری کرد.

این شبکه متعلق به استعمارگر پیر از چند ماه قبل از انتخابات ۸۸، در اخبار و تحلیل های به اصطلاح کارشناسان سیاسی مسایل ایران ،‌ بحث تقلب را تئوریزه و قاطعانه بر آن پای می فشردند که چنانچه احمدی نژاد در انتخابات ایران، رای بیاورد شکی در تقلب وجود ندارد!

همه این زمینه سازی ها باعث شد که وقایع بعد از انتخابات فرصتی باشد تا مردم ایران این شبکه شبه جاسوسی را بهتر بشناسند.همین رویه از ابتدای تاسیس این شبکه تا کنون ادامه دارد تا این که در روز های اخیر یکی بار دیگر بی بی سی احساس کرده می تواند اشوبی دیگر  را در ایران پایه ریزی نماید.

بی بی سی

هفته گذشته در پی به وجود آمدن برخی حاشیه ها در کنسرت های موسیقی در مشهد امام جمعه این شهر از مسئولین خواست تا دیگر در این شهر کنسرت برگزار نکنند وزیر ارشاد نیز با موافقت با این موضوع قول داد دیگر این کنسرت ها در مشهد برگزار نشود.اما این هم دلی ها به مذاق بی بی سی و برخی حامیانش خوش نیامد و با تحریک مردم و شایعه پراکنی سعی نمود تا این موضوع را روز به روز بزرگتر جلوه دهد و موسیقی را جزئی لاینفک از زندگی مردم بداند.

بر همین اساس دیروز در سایت بی بی سی فارسی مقاله ای نوشته شده و ماجرای آشوب خرداد سال ۷۱ در این شهر را بررسی نموده.جدا از موضوع آشوب در این شهر در سال ۷۱ که بر اثر مدیریت غلط یک نهاد دولتی در خصوص تخریب برخی از منازل مردم که نهایتا به درگیری در سطح شهر و کشته شدن چند نفر در این درگیری ها انجامید نکته قابل توجه بررسی این موضوع در این زمان که بیش از ۲۴ سال از آن می گذرد است.

چرا بی بی سی در این زمان این موضوع را مورد کند و کاو قرار می دهد؟ آیا اعتراض بی بی سی به علی جنتی وزیر ارشاد در خصوص عقب نشینی از موضع خود در برگزاری کنسرت ها و تخریب وی در یک هفته گذشته با مسئولیت وی در سال ۷۱ به عنوان استاندار خراسان ارتباطی دارد؟بی بی سی سعی دارد در مقاله خود بی مبالاتی مسئولین را عامل اصلی شورش ها بداند و همچنین پای آستان قدس رضوی را به عنوان نهادی که دستور تخریب خانه های مردم را داده بود به میان بکشد.این شبکه در مقاله خود در این خصوص می نویسد:” محله طلاب (جایی که اولین اعتراضات از آنجا آغاز شد)به دلیل مجاورتش با بارگاه امام هشتم شیعیان از همان ابتدای پیروزی انقلاب و به دلیل تمایل شدید آیت‌الله واعظ طبسی برای توسعه حرم، محل مناقشه اهالی و مسئولان شهری مشهد قرار گرفت. مسئولان شهری از دادن امکانات مورد نیاز اهالی سرباز می‌زدند تا مردم را از ماندن در این محله منصرف کنند که البته در نبود برنامه‌ای برای اسکان مجدد اهالی این محله در نقطه‌ای دیگر، از پیش مشخص بود که این روش به نتیجه نخواهد رسید. در روز نهم خرداد سال ۱۳۷۱، علی جنتی، استاندار آن زمان خراسان دستور تخریب بخشی از سکونتگاه‌های کوی طلاب و دیگر مناطق حاشیه حرم را صادر کرد.”

بی بی سی سعی دارد با یاد آوری این وقایع به مسئولین و متولیان امر به نوعی تهدید کند که در صورتی که به خواسته های بخشی از جامعه اعتنایی نشود ظرفیت آشوب و بلوا در هر شهری وجود دارد ولو این که در شهری مثل مشهد این موضوع در ۲۴ سال پیش هم اتفاق افتاده است و اتفاقا در آن زمان پای فردی مثل علی جنتی به عنوان استاندار خراسان و یک نهاد زیر مجموعه رهبری در میان بوده است.این مقایسه که از لحاظ ظاهری می تواند با امروز مشابه دانسته شود می تواند نوعی کد رمزبه  مخاطبان بی بی سی و رابطان این شبکه در مشهد و دیگر شهر ها باشد که البته باید مراقبت های امنیتی لازم در این خصوص اندیشیده شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme