https://telegram.me/empireoflies
کشیش‌های مدعی حامی کودکان، اکنون با پرونده‌هایی مواجه هستند که سندی بر رسوایی و انحطاط اخلاقی آنهاست.

پرونده سیاه کشیش‌ها در غرب/ از تجاوزات جنسی تا حرامزادگی!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  کلیسای کاتولیک که از آغاز اهداف خود را بر مدیریت کلیسا از طریق حاکمیت دینی و اعمال خیریه تعریف کرد و همچنین به واسطه برنامه‌های اجتماعی، مؤسسات خیریه، مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، پناهگاه‌ها و صومعه‌ها کمک به افراد نیازمند را پایه‌ریزی کرد گویا اکنون در مسیر دیگری قرار گرفته است.

کشیش‌های مدعی حامی کودکان، در حال حاضر با پرونده‌هایی مواجه هستند که سندی بر رسوایی و انحطاط اخلاقی آنهاست.

تحقیقات نشان می‌دهد انحرافات اخلاقی و به معنای دقیق‌تر آن، تجاوزات جنسی “کشیش‌ها” سابقه‌ای دیرینه در جوامع غربی دارد. به نظر می‌رسد نخستین باری که یک کشیش مرتکب رفتار جنسی نامشروع شد مربوط به حدود ۳۰ سال پیش باشد، وقتی کشیش ایالت لوئیزیانای آمریکا در سال ۱۹۸۵به آزار و اذیت ۱۱ پسر متهم شد و خبر این رسوایی در سراسر آمریکا پیچید.

 

کشیش

از آن موقع بود که اخبار مرتبط با تعرض‌های کشیشان غربی مورد توجه رسانه‌های جهان قرار گرفت و تا امروز شاهد رونمایی پرونده‌های جدیدتری از این دست رسوایی‌ها هستیم.

اما اقدامات قبیح کشیش‌ها تا حدی پیش رفت که پاپ فرانسیس سال گذشته در سفر خود به آمریکا ضمن دیدار قربانیان تجاوز جنسی، از آنها دلجویی و غرامت پرداخت کرد.

طبق گزارش سفیر واتیکان در سازمان ملل، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ حدود ۳ هزار و ۴۰۰ تجاوز جنسی توسط کشیش‌ها صورت گرفته که از این تعداد ۲ هزار و ۵۷۲ کشیش محاکمه شده‌اند و ۳۸۴ کشیش از سمت خود اخراج شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است ۶۴ درصد قربانیان تجاوزات کشیش‌ها نیز پسرهای کودک و نوجوان بوده‌اند که ۸۵ درصد آنها بین ۸ تا ۱۰ سال سن داشته‌اند.

به علاوه، هزینه‌ای حدود ۱۵۰ میلیارد و ۷۴۷ میلیون و ۳۸۷ هزار دلار بابت پرداخت غرامت به قربانیان و حمایت از آنها صرف شده است.

اما آمار از گستردگی و افزایش تجاوزات جنسی کشیش‌ها در کشورهای غربی حکایت دارد که برخی از آنها بدین شرح است:

بلژیک: در سپتامبر ۲۰۱۰ حدود ۳۰۰ مورد تجاوز کشیش‌ها و اسقف‌ها در بلژیک گزارش شد به طوری که یکی از کشیش‌های معروف این کشور حتی پس از اسقف شدن نیز سال‌ها یک پسربچه را مورد تجاوز قرار داده بود.

ایرلند: در کشور ایرلند ۴ اسقف طی سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۴ مرتکب تجاوز شدند.

آلمان: تنها در آغاز سال ۲۰۱۰ میلادی حداقل ۳۰۰ نفر از تعرض کشیش‌ها شکایت کردند و بیش از ۱۷۰ کودک نیز در مدارس کاتولیک مورد تجاوز قرار گرفتند.

ایتالیا: در ژوئن ۲۰۱۰ کشیش ۸۵ ساله ایتالیایی به اتهام تعرض به ۱۲ جوان محکوم شد.

هلند: اسقف هلندی در مارس ۲۰۱۰ به ۲۰۰ مورد تجاوز متهم و با پیشرفت تحقیقات مشخص شد وی از سال ۱۹۶۰ مرتکب چنین اعمال شیطانی شده است.

اتریش: طی سال‌های اخیر در کشور اتریش ۲۷ مورد تجاوز ازسوی ۱۶ نفر گزارش شده است.

آمریکا: اما در این میان پرونده تجاوزات جنسی کشیش‌ها در کشور آمریکا از همه سیاه‌تر است. سال‌های ۱۹۹۰ ، ۲۰۰۲ ،  ۲۰۰۳ ،  ۲۰۰۷ ، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ تنها بخشی از تجاوزات جنسی کشیش‌های آمریکایی را یادآوری می‌کند که کودکان بی‌گناه قربانی هوسرانی آنها شدند و تنها با پرداخت غرامت‌های میلیون دلاری از بار گناه اعمال وقیحانه خود رها شدند.

اما پازل انحطاط اخلاقی مقامات دینی در غرب وقتی کامل می‌شود که موضوع حرامزادگی اسقف اعظم خبرساز می‌شود.

بررسی‌های دیلی تلگراف نشان داد “جاستین ولبی” اسقف اعظم انگلیس و بالاترین شخصیت مذهبی این کشور یک حرامزاده است. وی فرزند نامشروع یکی از منشی‌های شخصی وینستون چرچیل است.

 

جاستین ولبی

جاستین ولبی

بر اساس این گزارش، جاستین ولبی رهبر کلیسای کاتولیک انگلیس که تاکنون گمان می‌کرد فرزند کوین و جین ولبی است اما اکنون متوجه شده مادر وی پیش از ازدواج با آنتونی مونتاگو براون رابطه داشت.

مادر اسقف کلیسای انگلستان نیز در واکنش به این خبر گفت: “کمی پیش از ازدواج تحت تاثیر شدید الکل با منشی چرچیل رابطه داشته‌ام”!

 

جاستین ولبی

کوین، جین و جاستین ولبی

با این تفاسیر، ماجرا وقتی جالب‌تر شد که بی‌بی‌سی فارسی به حمایت از حرامزادگی پرداخت و سعی نمود این موضوع را امری طبیعی نشان دهد و اعلام کرد: “این ناپاکی و عیاشی مادر، گردی بر دامن ایشان ننهاده است”!

گفتنی است، بی‌توجهی مقامات کلیسا به همان ارزش‌هایی که مردم را به آن تشویق می‌کنند باعث رویگردانی بیشتر مسیحیان به کلیسا شده و افشای رسوایی‌های اخلاقی گسترده کشیشان در چند سال گذشته نیز بر وخامت اوضاع دامن زده است.

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

کشیش‌های مدعی حامی کودکان، اکنون با پرونده‌هایی مواجه هستند که سندی بر رسوایی و انحطاط اخلاقی آنهاست.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.6 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme