https://telegram.me/empireoflies

پرونده‌سازی با موضوعات جنجالی، جایگزین خلأ منابع رسمی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی بی سی فارسی تعداد صفحات ویژه خود را در برخی از موضوعات افزایش داده و تلاش دارد بصورت متمرکزی مخاطبان را به این موضوعات جذب نماید.

شبکه بی بی سی فارسی در هر فرصتی با استفاده از موضوعات مختلف در قالب هنجارهای اجتماعی با نگاهی تخریبی و آمیخته به شایعه پراکنی و کذب، برنامه های خبری خود را بر اساس اولویت موضوعی بیان می کند.گاهی مرتبه ی موضوع آنچنان به اهداف شبکه نزدیک بوده که برای آن اولویت هایی مانند صفحه ای ویژه اختصاص داده می شود.

برخی از این صفحات شامل صفحات ویژه انتخابات در دوره های مختلف، صفحه ویژه بحران پناهجویان؛ گرفتار در برزخ اروپا، صفحه برخی حوادث و اتفاقات داخلی ایران، صفحات هدفمندی مانند جام جهانی، هویت – کودک آزاری و…

درخصوص آخرین صفحات این شبکه یعنی هویت و کودک آزاری توجه بیشتری توسط این شبکه به آنها شده است.در بخش مربوط به هویت سعی بر تغییر هویت برای ایران و افغانستان بوده است.در عین حال هم قتل دختر افغانی ساکن در ورامین هم بهترین بهانه برای راه اندازی صفحه کودک آزاری بوده است.

Capture55558888

نمونه ای از صفحات خاص بی بی سی

بی بی سی تلاش میکند تاریخ این معضل را در ایران به سال ۱۳۷۶ برگرداند و از افرادی به عنوان تحلیلگر و متخصص استفاده می نماید.

کودک‌آزاری برای بی بی سی بهانه ای برای نمایش قصور خانواده، یعنی سرپرستی ددمنش است که یا به بیماری‌های روحی روانی مبتلا است یا به معتاد بودن افراد در جامعه ایرانی اشاره دارد.اینکه سلامت جامعه ایرانی با این موضوع دچار مشکل شده است و مسئله فقر را به عنوان کلید واژه تکراری بیان می کنند.خانواده های بی مسئولیتی که حتی با وجود اطلاع از موضوع هیچ واکنشی ندارند.

Capture8887744

تعدادی از تیتر های این شبکه در صفحه کودک آزاری خود:

– دیوهای کودکی از در می‌آیند؛ با لبخند

– کودک‌آزاری مسئله همه ماست

– آزار جنسی کودکان؛ قربانیان پرشمار شاهدان خاموش

– آزار جنسی کودکان؛ قربانیان پرشمار شاهدان خاموش

– کودک‌آزاری؛ دیوار بلند سکوت

– اثر تنبیه بدنی بر کودکان

– دگرباشان جنسی در ایران و نظر نهایی کمیته‌ حقوق کودک سازمان ملل

– زخم بی قانونی روی تن کودکان آزار دیده ایرانی

– کودک آزاری؛ ضجه‌هایی که به گوش بزرگترها نمی‌رسد

– افزایش شمار کودک آزاری در ایران

هرچند بی بی سی اشاره ای به گزارش جهانی سال ۲۰۱۴ درباره خشونت علیه کودکان، یونیسف از اجرای “موفقیت‌آمیز” دو پروژه آزمایشی وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۱۳ برای آموزش کادر درمانی و اطلاع‌رسانی عمومی خبر می‌دهد، دارد ولی در ادامه سعی می کند موضوع را به نحو مطلوب خود تغییر داده و مخاطب را به سمت اهداف خود سوق دهد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که در هر جامع ای احتمال مشکلات و مسائلی وجود دارد، بطوریکه در جامعه انگلیسی و اروپا و غرب هم نمونه های مختلفی از این کودک آزاری ها وجود داشته و حتی شخص اول در میان حکومت سلطنتی انگلیس خود نمونه ای از کودک آزاری را در کارنامه خود دارد اما چرا بی بی سی برای این مورد صفحه ای اختصاصی ندارد و به آن نمی پردازد و از دید این شبکه تنها ایران بزرگتریم مشکلات و معضلات اجتماعی را دارد که این خود بهترین دلیل بر اقدامات معارضانه این شبکه با ایرانیان است.

انتهای پیام/دیده‌بان

بی بی سی فارسی تعداد صفحات ویژه خود را در برخی از موضوعات افزایش داده و تلاش دارد بصورت متمرکزی مخاطبان را به این موضوعات جذب نماید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme