https://telegram.me/empireoflies

پرسش‌هایی در برابر ادعای تازه رضا پهلوی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرضا پهلوی، فرزند محمدرضاشاه پهلوی، در یادداشت جدید خود در فیس بوک به حمایت از محمدعلی طاهری، پدیدآورنده عرفان حلقه، پرداخته و جمهوری اسلامی ایران را به ایجاد خفقان و از بین بردن آزادی بیان متهم کرده است.

رضا پهلوی در یادداشت خود نوشته است: «آنجا که نظام جمهوری اسلامی در برخورد با افکار و عقیده شخص توان پاسخی عقلانی ندارد متوسل به حربه خفقان می شود و به راحتی خط بطلان بر حق آزادی بیان و قلم می کشد. در این راستا آقای محمدعلی طاهری در آثارش عقایدی اظهار کرده که سبب نگرانی مسئولین نظام فرقه ای حاکم شده است، لذا برای ساکت کردن او فرمان قتل صادر می شود. صداها را نمی توان در گلو خفه کرد و قلم ها را نمی توان شکست، آنچنان که فریادها رساتر و قلم ها در دفاع از حق روان تر شده است.»

در برابر ادعاهای رضا پهلوی پرسش های زیر مطرح است:

۱- حکومت پهلوی با کودتای نظامی و نه انقلاب مردمی روی کار آمد. آیا در چنین حکومتی اساسا آزادی بیان می تواند جلوه کند؟ مرور تاریخچه روزنامه های ایرانی به ویژه یک سال پس از کودتای رضاخان حکایت از سرکوب شدید روزنامه ها و روزنامه نگاران و حکومت خفقان دارد. رضا پهلوی در این مورد از کدامیک حمایت می کند؛ رضاشاه یا روزنامه نگاران؟

۲- در مساله آزادی بیان، حکومت پهلوی در کارنامه خود حتی سابقه ترور نماینده مجلس و قتل او را دارد. آیا ترور و قتل نماینده مردم در مجلس از سوی حکومت پهلوی در حکومت پهلوی اول ایجاد حکومت خفقان و به باد دادن آشکار آزادی بیان نیست؟

۳- حکومت پهلوی در کارنامه خود سابقه سرنگونی یک دولت قانونی را به وسیله کودتا دارد. حکومتی که با کودتا پا بگیرد و با کودتا استمرار پیدا کند، چقدر صلاحیت و شایستگی آن را دارد که درباره آزادی بیان سخن بگوید؟

۴- فعالان سیاسی مخالف جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، بارها تجربه کرده اند که حمایت از یک متهم در ایران نه تنها به او کمکی نکرده بلکه به بهای جان او تمام شده است. از این رو به نظر می رسد تکرار چندین باره این حمایت ها و در بوق و کرنا کردن آن، نه برای حفظ جان متهم بلکه برای موج سواری و ماهی گرفتن از آب گل آلود مبارزه سیاسی علیه جمهوری اسلامی باشد. بارها در مواردی بسیار مشابه، متهمان توانسته اند با دور شدن از فضای سیاسی، با بخشودگی یا رفع اتهام از اعدام برهند. اگر رضا پهلوی و فعالان سلطنت طلب ادعای تلاش برای حفظ جان یک متهم و اثبات بی گناهی او را دارند چرا به جای دوری از فرافکنی و دروغ پراکنی، با پرهیز دادن سلطنت طلبان از سیاست زدگی، به اثبات حقوقی، قضایی و علمی دعاوی خود برای حفظ جان متهم و دور کردن او از اتهامات وارده نمی کنند؟ آیا چنین دانشی در میان سلطنت طلبان وجود ندارد؟

انتهای پیام/رسانه ایران

حکومتی که با کودتا پا بگیرد و با کودتا استمرار پیدا کند، چقدر صلاحیت شایستگی آن را دارد که درباره آزادی بیان سخن بگوید؟

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme