https://telegram.me/empireoflies

پرده برداری گاردین از تبعیض در هالیوود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغگویلیام مامفورد، نویسنده گاردین نوشته است یک مطالعه وسیه نشان می‌دهد هالیوود هنوز زنان و معلولان جمسی و اقلیت‌های نژادی را هم در پرده و هم در پشت دوربین کمرنگ جلوه می‌دهد.

این گزارش که توسط مدرس ارتباطات و روزنامه‌نگاری آننبرگ دانشگاه کالیفرنیای جنوبی منتشر شده است، ۹۰۰ فیلم محبوب از سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ را تحلیل کرده است. این تحقیق نشان می‌دهد تغییر قابل اعتنایی در بازنمایی گروه‌های متنوع در محتوای فیلم‌های محبوب رخ داده است.

با تحلیل ۱۰۰ فیلم محصول ۲۰۱۶، گزارش شده است که تنها ۳۱٫۴% شخصیت‌های واجد دیالوگ زن هستند؛ در حالی که گروه‌های غیرسفید‌پوست ۲۹٫۱% را تشکیل می‌دهند. از این میان ۱۳٫۶% سیاه و ۵٫۷% آسیایی‌ها را تشکیل می‌دهد. گویش‌گران اسپانیایی با ۳٫۱% کمرنگ‌ترین نقش را در بیش از نیمی از فیلم‌های ۲۰۱۶ را داشته‌اند. تنها ۲٫۷% شخصیت‌ها معلولیت داشته‌اند.

گزارش نشان می‌دهد چهره زنان و گروه‌های اقلیت نژادی به شکل مشابهی اندک‌اند. تنها ۴٫۲% کارگردانان در ۲۰۱۶ زن هستند و هیچ یک‌از عناوین توسط یک کارگردان زن سیاهپوست کارگردانی نشده است. از ۱۴۳۸ کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده که روی ۱۰۰ فیلم برتر ۲۰۱۶ کار کرده‌اند، تنها ۱۷٫۸% زن بوده‌اند.

پرفسور استیسی ال اسمیت نویسنده این مطالعه نگاشته است «اینها مشکلات نظام‌مند و پایداری هستند. نگاه کردن به داده‌های بدون نتیجه‌ای غیرممکن است که بیشتر بازنمایی‌های سینمایی محاط بر چند سال اخیر ناموفق بوده‌اند. این یافته‌های نشان می‌دهد پاک کردن گروه‌های متفاوت هنوز برای برخی قابل قبول است که نیاز به نگاه کردن به تعداد بیشتری فیلم آمریکایی نیست. فیلم پرتره‌ای ناراحت کننده از استثنا را به تصویر می‌کشد.»

این گزارش پیشنهادهایی برای بهبود تنوع روی پرده سینما ارائه داده است که شامل اهداف مطالعاتی می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهد نقش مردان سفید، مو صاف، با قابلیت بدنی بالا نرم اصلی روی پرده سینماها باقی مانده است؛ در حالی که بازنمایی اندکی از گروه‌های پشت صحنه دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme