https://telegram.me/empireoflies

پخش مجموعه «راویان جنگ»

به گزارش «امپراتوری دروغ»، مجموعه «راویان جنگ» همزمان با آغاز سی و چهارمین سالگرد شروع جنگ تحمیلی پخش می‌شود.

علیرضا عزیزی نویسنده، تهیه کننده و کارگردان این مجموعه گفت: این مجموعه که ساخت و آماده سازی آن حدود هشت سال به طول انجامیده شامل دو بخش است. بخش نخست به فیلم های شاخص دفاع مقدس که در سال ۸۵ تولید شده‌اند اختصاص دارد و در این بخش ما به تحلیل گسترده فیلم‌های «اتوبوس شب»، «دستهای خالی»، « اخراجیها»، «روز سوم »، «پاداش سکوت » و «میم مثل مادر» پرداخته‌ایم.

در این بخش علاوه بر گفتگوی تفصیلی با عوامل اصلی تمامی این آثار و پخش تصاویری از فیلم و پشت صحنه، نشست های برگزار شده در جشنواره فیلم فجر، دکتر امید روحانی و فریدون جیرانی به تحلیل و واشکافی این فیلمها پرداخته اند. با توجه به الهام برخی از این آثار از رویدادهای واقعی ما به سراغ شخصیتهای واقعی این فیلمها نیز رفته و با آنها به گفتگو پرداخته ایم به عنوان مثال در بخش تحلیل فیلم «روز سوم» گفتگوی مفصلی با محمد نورانی در خصوص خاطرات او از روزهای مقاومت خرمشهر داشته ایم.

وی افزود: در بخش دوم این اثر به تحلیل و بررسی ۴ فیلم «لیلی با من است»، «اشک سرما»، «مزرعه پدری» و «به نام پدر» که مربوط به سالهای دورتر هستند پرداخته ایم که نتیجه این کنکاش و واکاوی مجموعه ای ۸۰۰ دقیقه ای است که در بخشهای مجزا از تلویزیون پخش می‌شود. حاصل این تحقیق و تحلیل در قالب ۸۰۰۰ صفحه کتاب همزمان با هفته دفاع مقدس به صورت رسمی رونمایی می‌شود.

عواملی که با این مجموعه همکاری داشته‌اند عبارتند از ناظر کیفی : رضا شریفیان، تصویربرداران: مانی سنگلجی، محسن گودرزی و شهاب حاجی مشهدی، تدوین: استودیوی اندیشه، صداگذار: استودیو رسا ساز، مجری طرح: انتشارات توفیق آفرین، گوینده متن : ناصر مدقالچی. راویان جنگ در گروه معارف، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سیمافیلم تهیه شده است.

انتهای پیام/سوره سینما

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme