https://telegram.me/empireoflies

پایه‌های آمریکا بر دروغ، خیانت و جاسوسی استوار است +عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شخصیت پایه‌گذاران آمریکا چنان در میان افکار عمومی بزرگ‌نمایی شده است که عوام مردم این کشور به این افراد به چشم “قدیس” نگاه کرده و آنان را پدران آمریکا می دانند.

این در حالی است که طبق گزارش منتشر شده توسط مجله “فارین پالیسی” (Foreign Policy)، همین افراد برای پیشبرد اهداف خود از هیچ کاری فروگذار نمی کردند.

این مجله برجسته در گزارشی برای تاکید بر تنیده شدن جاسوسی و آدم ربایی در تار و پود آمریکا، به طعنه بیان می کند که جاسوسی و آدم ربایی همان قدری آمریکایی است که جرج واشنگتن (بنیان گذار آمریکا)، آمریکایی بوده است.

نویسنده گزارش فارین پالیسی با انتقاد صریح از جرج واشنگتن، بیان می کند که با کمال احترامی که برای “پارسون ویمز”، نویسنده زندگینامه وی قائل است، جرج واشنگتن می دانسته که چگونه دروغ بگوید و وی در واقع بسیار دروغگو بوده است. همچنین وی به همراه  “جیمز مدیسون” و “توماس جفرسون” بسیار در فریب کاری استاد بوده اند.

جرج واشنگتن اولین رییس جمهور آمریکا

دوران ریاست جمهوری جرج واشنگتن مصادف است با آخرین سال‌های حکومت سلسله زندیه و به قدرت رسیدن سلسله قاجار در ایران

نویسنده می افزاید: با آنکه ممکن است با توصیف فوق، تصویر مقدس ساخته شده از این پایه گذاران آمریکا در ذهن مردم این کشور تخریب شود، به نظر نمی رسد بتوان انقلاب آمریکا را بدون آنان تصور کرد. به بیان دیگر همین رفتار فریبکارانه موجب پیشرفت آمریکا شده است.

در تاریخ این گونه ثبت شده است که عملیات های مخفی از ابتدای قرن بیستم و تحت دولت های امپریالیستی آمریکا و به ویژه بعد از پیدایش سازمان هایی مانند سیا و ان اس ای، رشدی سرطانی داشته که این ادعا به کلی دروغ بوده و این گونه عملیات ها از سالها پیش در آمریکا انجام می شده است.

این امر که در پی رسوایی “واترگیت” در دهه هفتاد از سوی شورای چرچ [شورایی زیر نظر “سناتور چرچ” در سنای آمریکا برای بررسی عملیات های مخفی] مورد تایید قرار گرفت؛ در ماجرای “مک فارلین” در سال ۱۹۸۷ دوباره خود را نشان داد و در حال حاضر نیز به شکل منازعات برای دفاع از حق آزادی فردی و فضای خصوصی شهروندان نمایان شده است.

از جمله اسناد رسوایی واترگیت

از جمله اسناد رسوایی واترگیت

مصداق بارز و الگوی جاسوسی در میان دولتمردان آمریکا، سخن توماس جفرسون از به اصطلاح پدران آمریکاست که گفت «ضرورت حفظ جان و حفظ کشور به هنگام خطر»، بر استانداردهای سنتی اخلاق مدار و قانون مکتوب تقدم دارد.

بنیان گذاران آمریکا در هیچ جای تاریخ برای محدودیت یا ممنوعیت عملیات مخفی، تلاش نکرده اند و خبر دادن از چنین امری فقط می تواند تحریفی تاریخی برای اقدامات مکرر این افراد در بکارگیری ابزارهای مخفی باشد.

به عنوان مثال جرج واشنگتن برای مقابله با انگلستان و استقلال از این کشور، بر استفاده از ابزار حیله و نیرنگ بسیار تاکید داشت. این در حالی است که عزم جدی جرج واشنگتن برای استفاده از جاسوسی در تاریخِ سرشار از تحسین و تمجید آمریکا که وی را تا حد خدایان بالا برده است؛ خبری نیست.

تابلویی مشهور از جرج واشنگتن به عنوان نماد بنیانگذاران آمریکا

اعتقاد جرج واشنگتن به جاسوسی به حدی بالا بود که برای استخدام جاسوس و نیز عملیات های جاسوسی از دارایی شخصی خود صرف کرده و تا جایی پیش رفت که از دادن گزارش به کنگره امتناع می کرد.

در زمان حال، مردم غرب به ویژه آمریکا به شدت در مورد آزادی های فردی خود نگران بوده و از جاسوسی دولت در امور شخصی انتقاد می کنند. این در حالی است که مردم آمریکا به این نکته توجه نکرده اند که جرج واشنگتن مورد تقدیس آنان، از نخستین افرادی بوده است که تاکید بر جاسوسی از مردم را داشته است و اگر در زمان معاصر می زیست، ادعای تقدس حریم خصوصی افراد را به شدت به چالش می کشید.

تظاهراات در اعتراض به جاسوسی دولت از مردم

تظاهرات در اعتراض به جاسوسی گسترده از مردم

جرج واشنگتن معتقد بود که بازکردن مخفیانه نامه های شخصی ازمهمترین ابزار حفظ امنیت ملی است بدین منظور به ماموران خود دستور می داد که نامه ها را بدون آن که مهر و موم آن باز شود باز کرده و از آنها یکی رونوشت بردارند. واشنگتن تایید می کرد که این روش مزایای بسیاری برای آمریکا دارد.

اولین رییس جمهور آمریکا همچنین هیچ ابایی از بکارگیری روحانیان مسیحی برای مقاصد سیاسی خود نداشت. وی در سال ۱۷۷۸، کشیشی را متقاعد کرد که اطلاعات حیاتی را از دو جاسوس متهم به اعدام به دست آورد. وی به کشیش آموخت که از تمایل فرد به انجام کار خیر آن هم پیش از رفتن به بهشت، بهره برده و دو فرد اعدامی را به دادن اطلاعات مجاب کند.

واشنگتن همچنین در سال ۱۷۸۲ تیم متخصصی را برای ربودن یک شاهزاده انگلیسی که قصد دیدار از آمریکا را داشت، استخدام کرد تا از وی برای دریافت غرامت و یا ابزاری برای چانه زنی جهت آزدای سندانیان جنگی آمریکا استفاده کند. البته سیستم جاسوسی انگلستان در آن زمان از جریان آدم ربایی خبردار شد و با چند برابر کردن محافظان شاهزاده انگلیسی نقشه جرج واشنگتن را با شکست مواجه کرد.

توماس جفرسون یکی دیگر از به اصطلاح پدران بنیان گذار آمریکا نیز در عملیات جاسوسی دست داشت. وب در ابتدای قرن نوزدهم طی عملیاتی مخفی خواستار سرنگونی پادشاه منطقه تریپولی یا طرابلس در لیبی کنونی شد. جفرسون قصد داشت با استخدام اعضای یک قوم ناراضی لیبیایی، آنان را برای انجام نیات آمریکا مجاب کند. می توان گفت که این عملیات اولین باری بود که ایالات متحده اقدام به براندازی دولتی خارجی می کند.

توماس جفرسون سومین رییس جمهور آمریکا

دوران ریاست جمهوری جفرسون  مصادف است با سالهای ۱۱۷۹-۱۱۸۷ هجری خورشیدی که طی آن فتحعلی شاه قاجار پادشاه ایران بود.

جیمز مدیسون، چهارمین رییس جمهور آمریکا نیز برای دستیابی به اهداف دولت آمریکا، از هیچ خدعه ای فروگزار نبود. وی برای مجاب کردن هیأت سیاسی یکی از کشورهای عربی برای بازدید بیشتر از آمریکا و امتیاز گرفتن از آنان؛ با سرمایه سرویس جاسوسی آمریکا فاحشه ای را استخدام کرد که به صورت مکرر به محل سکونت مهمانان سر بزند.

جیمز مدیسون سیاستمدار و چهارمین رییس جمهور آمریکا

چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از ۱۸۰۹ تا ۱۸۱۷ که پیش از آن وزیر امور خارجه آمریکا بود

در مجموع آنچه که مردم آمریکا در حال حاضر به عنوان آزادی و دفاع از حقوق شهروندی برای آن مبارزه می کنند، در هیچ جای تاریخ آمریکا جای نداشته است و افرادی که به عنوان قدیس و بنیان گذار آزادی در تاریخ این کشور معرفی شده اند، به اذعان فارین پالیسی، در مبارزه با آزادی های فردی پیشگام بوده اند.

انتهای پیام/جام نیوز

بنیان گذاران آمریکا که به صورت قدیس در تاریخ این کشور تبدیل شده اند، در واقع آغاز کننده جاسوسی و نیرنگ دولتی بوده اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme