https://telegram.me/empireoflies
تحولات اخیر منطقه به معنی پایان مرحله جنگ‌های نیابتی و آغاز مرحله رویارویی مستقیم پس از شکست همپیمانان کشورهای در منطقه است.

پایان جنگ‌های نیابتی در منطقه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در مطلبی پیرامون حمله موشکی به پایگاه های ارتش رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی نوشت: تحولات اخیر منطقه به معنی پایان مرحله جنگ‌های نیابتی و آغاز مرحله رویارویی مستقیم پس از شکست همپیمانان کشورهای در منطقه است.

عطوان در یادداشت امروز خود نوشت که به موضوع هدف قرار دادن پایگاه های اسرائیلی توسط موشک های ایرانی در جولانی اشغالی و ناتوانی سامانه گنبد آهنین در رهگیری موشک های مذکور پرداخت وآن را تحولی قابل توجه و بی سابقه خواند.

عطوان نوشت: ارتش رژیم صهیونیستی بیش از صد بار مواضع ارتش سوریه را باجنگنده های خود مورد هدف قرار داد، بنابراین تجاوز اخیر جنگنده های صهیونیستی به خاک سوریه اتفاق جدیدی نیست. وی توضیح داد: اتفاق جدید در روزهای اخیر موضوع هدف قرار دادن پایگاه های اسرائیلی با موشک های ایرانی در جولانی اشغالی  وناتوانی  سامانه گنبد آهنین در رهگیری موشک های مذکور است.

این تحلیلگر برجسته جهان عرب با بیان اینکه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به رهگیری تنها برخی از موشک های شلیک شده به پایگاه اسرائیلی اذعان کرد نوشت: اگر گنبد آهنین اسرائیل در رهگیری موشک های نه چندان پیشرفته(گراد وفجر) ناکام بود، وضعیت این گنبد در صورت شلیک هزاران موشک پیشرفته همزمان واز چند پایگاه، به چه شکل خواهد بود؟

سردبیر روزنامه رای الیوم در ادامه به اظهارات دروغین وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس مبنی بر از بین بردن ساختار زیر بنایی نظامی ایران در سوریه اشاره کرد و نوشت: لیبرمن در ادامه سخنان دروغین خود مدعی شده است که جنگنده های اسرائیلی ساختار زیربنایی نظامی ایران در سوریه را به طور کامل منهدم کرده است. این موضوع را می توان از دو جهت تکذیب کرد؛ یکی اینکه این نصف این موشک ها که تعدادشان ۸۰ موشک بوده، براساس بیانیه وزارت دفاع روسیه رهگیری شدند. دوم اینکه رژیم اشغالگر قدس در سال های اخیر بیش از صدبار ساختارهای زیربنایی سوریه و حزب الله را هدف قرار داد، اما نتوانست زیر ساخت های سوریه و حزب الله را از بین ببرد، بلکه برعکس ادعای صهیونیست ها این ساختارها مستحکمتر شدند.

عطوان در قسمت دیگری از یادداشت خود به احتمال آغاز رویارویی مستقیم بین ایران ورژیم صهیونیستی پرداخت و نوشت: در شرایطی که برخی از کشورهای عربی درحال عادی سازی روابط خود با رژیم اشغالگر قدس هستند؛ حملات موشکی اخیر احتمال آغاز جنگ گسترده میان ایران واسرائیل را محتمل تر کرده است.

این تحلیلگر برجسته عرب خاطرنشان کرد موضوعی که سطوح امنیتی و سیاسی اسرائیل را نگران می کند، تبدیل شدن سوریه به خط مقابله با اسرائیل در شرایطی که کشورهایی عربی از رویارویی با اسرائیل عقب نشینی کرده و تسلیم خواسته های صهیونیست ها و امریکایی ها شدند.

خبرگزاری بین المللی قدس

انتهای متن/

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme