https://telegram.me/empireoflies
امید است وقتی که حتی رسانه‌های بیرونی لزوم تطهیر و مراقبت از فضای مجازی را انکار نمی‌کنند، مسئولان داخلی با درک شرایط موجود، وظیفه‌شناس بوده وتأمین امنیت درونی را به ژست‌های شعارگونه ترجیح دهند.

پاکسازی فضای مجازی؛ ضرورتی که BBC هم نمی‌تواند انکار کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغآسیب‌های ناشی از بی در و پیکر بودن فضای مجازی و تبعاتی که در حوزه اخلاق و امنیت بر جای می‌گذارد، روزبه‌روز ملموس‌تر می‌شود.

این پدیده نامطلوب، پاکسازی این فضا به‌ویژه محیط شبکه های اجتماعی را ضروری می‌نماید؛ امری که مسئولیت اولیه‌اش با سازمان‌های دولتی و انتظامی است.

گزاره فوق به قدری بدیهی است که علاوه بر تبدیل شدن به مطالبه‌ای عمومی در کشورمان، رسانه‌های بیگانه نیز ـ که به‌طور معمول داعیه‌دار آزادی مطلق در فضای مجازی هستند ـ بر آن صحه می‌گذارند.

وب‌سایت بی بی سی فارسی در یادداشتی راجع به استفاده کاربران ایرانی از پیام‌رسان‌ها به‌ویژه تلگرام، به این مقوله پرداخت و ضمن اشاره به قتل فجیع “طلبه همدانی” تصریح کرد: «کشتن یک روحانی در همدان از سوی فردی که به‌مدت یک‌سال با انواع اسلحه در اینستاگرام خودنمایی می‌کرد و بیش از ۷۵ هزار دنبال‌کننده داشت، نشان داد که تهدیدهای واقعی در فضای مجازی ایران مورد توجه قرار نمی‌گیرد.»

 

امید است وقتی که رسانه‌های بیرونی هم لزوم تطهیر و مراقبت از فضای مجازی را انکار نمی‌کنند، مسئولان داخلی با درک شرایط موجود، وظیفه‌شناس بوده وتأمین امنیت درونی را به ژست‌های شعارگونه ترجیح دهند.

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme