https://telegram.me/empireoflies
رهبر کاتولیک‌های جهان یک کشیش اهل شیلی را به دلیل ارتباط با پرونده آزار جنسی کودکان از کار برکنار کرد.

پاپ فرانسیس یک کشیش اهل شیلی را به دلیل رسوایی جنسی اخراج کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«پاپ فرانسیس»، رهبر کاتولیک های جهان روز گذشته (شنبه) در بیانیه ای یک کشیش اهل شیلی را به دلیل ارتباط با پرونده آزار جنسی کودکان، از این سمت اخراج کرد.

اسقف اعظم سانتیاگو اعلام کرد پاپ فرانسیس تصمیم گرفت «کریستیان پرتچ» را به دلیل ارتباط با پرونده سوء استفاده جنسی از کودکان از کسوت روحانیت خارج کند.

«کریستیان پرتچ»، یک کشیش اهل شیلی است که به دلیل فعالیت در حوزه های مربوط به حقوق بشر شناخته شده است. وی در تحقیقات مربوط به پرونده جامعه مذهبی «برادران ماریست» به آزار و اذیت جنسی کودکان متهم شده بود. این در حالی است که پرتچ پیشتر این اتهامات را تکذیب کرده است.

پاپ فرانسیس این بیانیه را پس از آن صادر کرد که افسران پلیس شیلی برای یافتن اسناد و مدارکی در ارتباط با اتهامات جنسی کارکنان کلیسا به دفاتر کلیساهایی در این کشور یورش بردند.

کلیساهای کاتولیک سراسر جهان در حال حاضر با بحران هایی از جمله سوء استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی مواجه هستند که این رسوایی ها باعث افزایش بی اعتمادی به کلیساها شده است. این رسوایی بزرگ علاوه بر کلیساهای شیلی، گریبان کلیساهای سراسر آمریکا، استرالیا و ایرلند را هم گرفته است.

پاپ فرانسیس پیشتر در سفری که به ایرلند داشت برای همه جرم و جنایت هایی که کلیسای کاتولیک در حق مردم مرتکب شده است – از جمله موارد بی شمار آزار زنان و کودکان به دست کشیش های کاتولیک—از مردم عذرخواهی کرد. وی همچنین از ناتوانی مقامات کلیسا برای مقابله با این سوء استفاده های جنسی ابراز شرمساری و انزجار کرد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

رهبر کاتولیک‌های جهان یک کشیش اهل شیلی را به دلیل ارتباط با پرونده آزار جنسی کودکان از کار برکنار کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme