https://telegram.me/empireoflies

پاسخ منفی مخاطبین به عوامل VOA !

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهایی که حاشیه‌های بسیاری اطراف شبکه دولتی «صدای آمریکا» پرسه می‌زند و هر یک از گروه‌های اپوزیسیون از «ربع پهلوی» تا فخرآور در دوره دولت جدید آمریکا به دنبال در اختیار گرفتن این تلویزیون هستند، انتشار برخی اخبار و نظرسنجی‌های وبسایت این شبکه، بر حجم حاشیه‌ها می‌افزاید.

در ماه‌های گذشته هم نظرسنجی‌های شبکه «صدای آمریکا» حواشی بسیاری داشت و نظر متفاوت شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی‌ها با نظر عوامل این شبکه، سبب عصبانیت آنها و انتقاد عناصر اپوزیسیون شده بود.

موضوعات حقوق‌بشری از موضوعات اصلی است که دولت‌های غربی و عوامل داخلی و خارجی‌شان با تمسک به آن، همواره می‌کوشند تا حکومت جمهوری‌اسلامی تحت فشار قرار دهند و در جهت اهداف خود گام بردارند. دولت‌های استکباری و در رای آنها آمریکا، از طریق ابزار رسانه‌ای خود سعی می‌کند به دنبال القا کند که حکومت ایران ناقض حقوق‌بشر و بخصوص حقوق‌زنان است. در طول سالهای اخیر به دلیل این بهانه‌ها تحریم‌های زیادی علیه کشورمان ایجاد شده، بخصوص در دوران پس از برجام.

اما همواره مردم ایران ثابت کرده‌اند که نظری متفاوت با سران دولت‌های غربی داشته و راه دیگری را برای خود انتخاب کرده‌اند. نظر مردم ایران آنقدر با نظر مقامات آمریکایی و رسانه‌هایشان تفاوت دارد و که در نظرسنجی‌های رسانه‌های آمریکایی، نتایج کاملا متفاوت با آنچه عوامل این رسانه‌ها می‌اندیشیده و تصور می‌کردند حاصل می‌شود.

برای نمونه، در نظرخواهی اخیر وبسایت «صدای آمریکا»، در پاسخ به نظرسنجی‌ای در موضوع حقوق‌بشر در ایران، بالغ بر ۶۰ درصد مخاطبین این رسانه دولت آمریکا اعتقاد داشتند که انتقادات دولت‌ها و مجامع بین‌المللی از وضعیت حقوق‌بشر در ایران، تنها بهانه‌ای سیاسی و غیرواقعی است.

در نتایج در حالی مهم است که بدانیم، بیشتر مخاطبین رسانه‌هایی مانند «صدای آمریکا» از مخالفین جمهوری‌اسلامی هستند.

نظرسنجی صدای آمریکا

نتایج نظرسنجی آنقدر برای مدیران و عوامل «صدای آمریکا» غیرمنتظره بود که به بهانه تعمیرات(!) این نظرسنجی را متوقف کردند تا به خوبی نشان داده شود که آزادی‌بیان از نظر رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه یعنی چه. به عبارت دیگر از نظر مخالفان جمهوری‌اسلامی، تا زمانی کسی حق سخن گفتن دارد که مطابق دیدگاه آنان سخن بگوید، اما اگر فردی به نقد آنان بپردازد، اجازه سخن گفتن ندارد و مزدور است!

پایان/

در روزهایی که حاشیه‌های بسیاری اطراف شبکه دولتی «صدای آمریکا» پرسه می‌زند و هر یک از گروه‌های اپوزیسیون از «ربع پهلوی» تا فخرآور در دوره دولت جدید آمریکا به دنبال در اختیار گرفتن این تلویزیون هستند، انتشار برخی اخبار و نظرسنجی‌های وبسایت این شبکه، بر حجم حاشیه‌ها می‌افزاید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme