https://telegram.me/empireoflies

پاسخ منطقی یک مخاطب به جوسازی VOA

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه «صدای آمریکا» تنها یکی از صدها رسانه فارسی‌زبان بیگانه است که مهمترین وظیفه خود را سیاه‌نمایی درباره جامعه ایران و عملکرد جمهوری‌اسلامی می‌دانند.

آمار و میزان مهاجرت از ایران یکی از حربه‌هایی است که رسانه‌های غربی با تمسک به آن می‌کوشند تا عملکرد نظام اسلامی را تضعیف نموده و مردم ایران را نسبت به آینده کشور ناامید کنند.

چند شب پیش در برنامه «روی خط» شبکه VOA که با اجرای «مسعودی سفیری» انجام شد، به موضوع مهاجرت ایرانیان به خارج کشور پرداخته و این سوال جهت‌دار پرسیده شد که “به نظر شما دلیل موج جدید پناهندگی ایرانیان چه است!؟”

این شبکه با پرسیدن این سوال تلاش کرد در ذهن مخاطبین القاء کند که بخش زیادی از مردم ایران به‌سبب شرایط نامناسب اقتصادی در حال مهاجرت به خارج یا در فکر آن هستند!

شبکه «صدای آمریکا» در حالی ادعا نمود که “موج مهاجرت” در بین ایرانیان به راه افتاده که یکی از مخاطبین این شبکه از خوزستان، پاسخ مناسب و منطقی به ادعای این رسانه آمریکایی داد، به‌طوری که مجری برنامه مذکور پاسخی برای گفتن نداشت.

«عامر» از اهواز یکی از مخاطبین ایرانی بود که در پاسخ به ادعای VOA گفت: “برای استفاده از عنوان موج جدید ما باید ببینیم آیا آماری که اعلام می‌شود، واقعی درست است یا خیر. نکته دیگر اینکه مثلاً از جمعیت سوریه که ۲۰ میلیون نفر است، حدود ۵-۶ میلیون نفر مهاجرت کردند، یعنی حدود یک‌چهارم جمعیت این کشور. اما ایران کشوری ۸۰ میلیونی است، شما اصلاً بفرمایید ۲۰ هزار نفر. این تعداد چه درصدی از جامعه ایران را تشکیل می‌دهد که به آن می‌گویید موج مهاجرت!؟ … اگر قرار باشد اسمش رو موج بگذارید، باید مثلاً یک‌چهارم یا یک‌پنجم جمعیت مهاجرت کرده باشد، نه چند هزارم درصد …”

جوءسازی و دروغ‌پراکنی رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در حالی عنوان می‌شود که بر اساس گزارش سازمان ملل، ایران با پذیرش بیش از یک میلیون پناهنده در سال جاری، یکی از بزرگترین کشورهای میزبان پناهندگان و جنگ‌زدگان در دنیا است.

مسعود سفیری-صدای آمریکا

انتهای پیام/

شبکه «صدای آمریکا» تنها یکی از صدها رسانه فارسی‌زبان بیگانه است که مهمترین وظیفه خود را سیاه‌نمایی درباره جامعه ایران و عملکرد جمهوری‌اسلامی می‌دانند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.3 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme