https://telegram.me/empireoflies

پاسخ تبلیغات منفی BBC در خصوص هزینه ایران در جنگ سوریه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه بی بی سی اخیرا در مطلبی نوشته بود “جنگ سوریه برای ایران پرهزینه بود و ایران نباید وارد چنین جنگی می‌شد. این سوال بارها در میان گروه‌های مخالف حکومت ایران مطرح شده که ۷ سال حضور در جنگ سوریه، برای تهران چقدر خرج داشت؟ در جریان اعتراض‌های دی ۹۶، خرج کردن برای سوریه در شعارهای معترضان شنیده شد. ایران ۶ تا ۱۵ میلیارد دلار برای جنگ سوریههزینه کرده و این رقم، پول نصف یارانه‌های پرداختی است”

البته بی بی سی فارسی همواره در جنگ تبلیغاتی که بر علیه ملت ایران راه انداخته از هزینه های جنگی ایران و کمک جمهوری اسلامی به مردم و دولت سوریه و لبنان گفته و ادعا دارد که این هزینه ها به صورت بیهوده به این کشور ها داده می شود و این در حالی است که مردم ایران در رنج و بدبختی به سر می برند.

البته این تبلیغات منفی با روشنگری هایی که در سال های اخیر انجام شده به تدریج دیگر اثری در افکار عمومی نداشته ولی از آنجا که هنوز برخی از افراد ناآگاه و جاهل در جامعه فریب این گونه تبلیغات منفی را می خورند لازم است یک بار دیگر این موضوع روشن شود.
پاسخ این است که آمریکا و انگلیس و اسرائیل، داعش را ابتدا در عراق رشد دادند و سپس آن را به مانند یک سرطان به مرزهای ایران و عمق خاک سوریه سرایت دادند. درواقع ائتلاف اشرار، یک بار ۳۷ سال پیش، صدام را برای حمله به ایران تحریک و حمایت کردند و نوبت دوم، ماموریت صدام را به عهده داعش گذاشتند. هدف اول، ایران بود.

صهیونیسم مسیحی با تحریک صدام و کشاندن جنگ به عمق مرزهای ایران -به پول و هزینه ۳۰ سال پیش-یک هزار میلیارد دلار خسارت به ملت ما تحمیل کردند. با این وصف اگر سگ هار داعش را در عراق و سوریه نابود نمی کردیم، ملت ما باید یک خانمان‌برانداز دیگری را در خاک خود به جان می خرید. باید سال‌ها در خاک و شهر می‌جنگیدیم و ویرانی و نابودی و ناامنی را به چشم می‌دیدیدیم و خسارت چندهزار میلیاردی را متحمل می شدیم.

ائتلاف اشرار قصد داشتند ایران را تبدیل به سوریه و عراق و افغانستان کنند. اکنون که پوزشان به زمین کشیده شد، نمی توانند از عمق دردشان بگویند و بنابراین برای هزینه ایران در جنگ سوریه – با فرض صحت ارقام ادعایی که درست هم نیست- اشک تمساح می ریزند. ما که می دانیم کجای کارفرمایان شبکه بی بی سی (صهیونیسم مسیحی) سوخته و نمی توانند بگویند.

انتهای پیام/

 

 

 

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme