https://telegram.me/empireoflies

پارتی‌بازی در VOA: وقتی «آرش سیگارچی» برادرش را استخدام می‌کند!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «آرش سیگارچی» یکی از خبرنگاران روزنامه‌های زنجیره‌ای است که چند سال پیش به عشق زندگی در غرب، به دامان دشمنان ملت ایران پناه برد.

سیگارچی پس از فرار به آمریکا در سال ۱۳۸۷، به واسطه ارتباطش با رسانه‌های بیگانه در دوران حضورش در ایران، خیلی زود با واسطه «مسعود بهنود» مسئول جذب خبرنگار در رسانه‌های فارسی‌زبان غربی، به استخدام رسانه‌های بیگانه درآمد و مجری شبکه «صدای آمریکا» (وابسته به وزارت خارجه آمریکا) شد، رسانه‌ای که علیه ارزش‌ها و آرمان‌های ملت ایران فعالیت کرده و مهمترین وظیفه‌اش پیشبرد اهداف سیاست خارجی دولت ایالات متحده است.

این عامل رسانه دولت آمریکا که چند ماه پیش «رافونه سام دلیری» همسر سابقش را به‌دلایل واهی طلاق داد، به واسطه پرورش در خانواده‌ای غیرمذهبی، در دوران حضورش در ایران نیز فعالیت‌های ضداسلامی و ضدانقلابی بسیاری داشت و پس از حضور در رسانه‌های غربی، بر فعالیت‌های خود افزود.

«آرش سیگارچی» حتی برای آنکه بتواند به درجات بالاتری در «صدای آمریکا» برسد، تابعیت آمریکایی گرفت و اکنون با افتخار خود را یک آمریکایی می‌داند و بیش از آنکه از منافع ملت ایران حمایت کند، حامی دولت آمریکا است. وی اکنون در به‌عنوان مجری و خبرنگار فعالیت می‌کند و اگر یکی از مجریان «صدای آمریکا» به مرخصی برود برخی از برنامه‌های زنده را نیز اجرا می‌کند.

سیگارچی یکی از افراد نزدیک به «ستاره درخشش» مدیر بخش فارسی VOA هم هست و مانند «مهدی فلاحتی» مجری بدنام این شبکه، بر مدیر این شبکه نفوذ دارد؛ از این رو با زدوبند و خویشاوندسالاری حکومتی برای خود در «صدای آمریکا» ایجاد کرده‌اند. این فساد و خویشاوندسالاری آنقدر عیان بوده طی سالهای اخیر حتی بسیاری از عناصر اپوزیسیون نیز به آن اذعان نموده و انتقاد کرده‌اند. یکی از منتقدان بخش فارسی VOA ، «مجید محمدی» کارشناس برخی از شبکه‌های فارسی‌زبان بیگانه است که چندین ماه پیش از فساد در «صدای آمریکا» سخن گفته بود.

«آرش سیگارچی» در کنار برادرش افشار

یکی از نمونه‌های فساد و زودبند «آرش سیگارچی»، خویشاوندسالاری و استخدام برادرش «افشار سیگارچی» در شبکه «صدای آمریکا» است. «افشار سیگارچی» برادر کوچکتر آرش که تا چندی پیش در کالیفرنیا آمریکا و در شبکه ماهواره‌ای «اندیشه» کار می‌کرد، با پارتی برادرش در بخش فارسی VOA استخدام شده است.

افشار که در شبکه سلطنت‌طلب «اندیشه» یک کارمند جزء بود، با وساطت برادرش از کالیفرنیا در غرب آمریکا به شهر واشینگتون در شرق آمریکا آمده تا از طریق استخدام در «صدای آمریکا» درآمد چندبرابری بدست بیاورد.

«آرش سیگارچی» که همواره سعی دارد خود را فردی راستگو و شفاف جلوه دهد و با مخاطبین ارتباط صمیمی برقرار کند، تاکنون بدون اشاره به نقش خود در استخدام برادرش در VOA، از کنار این موضوع مهم مانند بسیاری از مسائل دیگر مانند طلاق از همسرش، به سادگی گذشته است.

تصویر ذیل مربوط به یکی از مقالات «افشار سیگارچی» در وبسایت «صدای امریکا» است. معمولاً افرادی که در رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه جذب می‌شوند، معمولا فعالیت خود را از وبسایت و نوشتن مقالات شروع کرده و به مرور زمان در برنامه‌های مختلف این شبکه‌ها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

تصویر از وبسایت «صدای آمریکا»

شبکه «صدای آمریکا» و «رادیو فردا»، هر دو رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه‌ای هستند که به طور رسمی با حمایت‌های مالی کنگره آمریکا و پشتیبانی اطلاعاتی وزارت امور خارجه و سازمان جاسوسی آمریکا فعالیت می‌کنند؛ هر چند که عوامل این رسانه‌های ضدایرانی علاقه‌ای به افشای پشت‌پرده رسانه‌های خود و این ارتباط‌ها ندارند.

«آرش سیگارچی» که سابقه همکاری زیادی با سرویس‌های جاسوسی آمریکایی دارد و یکی از دلایل مهاجرت راحتش به آمریکا و استخدام راحتتر در «صدای آمریکا» همکاری با نهادهای امنیتی آمریکا در دوران حضورش در ایران بوده، اکنون به یکی از عوامل جذب روزنامه‌نگاران ایرانی برای همکاری با رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه تبدیل شده است.

وی اخیراً با انتشار مطلبی از صفحه فیسبوک خود از افرادی که سابقه روزنامه‌نگاری دارند، خواسته بود که سابقه کاری خود را به برای «صدای آمریکا» بفرستند تا

استخدام شوند!البته این نخستین بار نیست که «آرش سیگارچی» به عامل جذب نیروهای جدید برای رسانه‌های وابسته به دستگاه‌های امنیتی آمریکا تبدیل می‌شوند. وی چندی پیش نیز در صفحه فیسبوکش خبر جذب نیرو و دعوت به همکاری رادیوی ارگان سازمان سیا را منتشر کرده بود.

انتهای پیام/

سیگارچی پس از فرار به آمریکا در سال ۱۳۸۷، به واسطه ارتباطش با رسانه‌های بیگانه در دوران حضورش در ایران، خیلی زود با واسطه «مسعود بهنود» مسئول جذب خبرنگار در رسانه‌های فارسی‌زبان غربی، به استخدام رسانه‌های بیگانه درآمد و مجری شبکه «صدای آمریکا» (وابسته به وزارت خارجه آمریکا) شد، رسانه‌ای که علیه ارزش‌ها و آرمان‌های ملت ایران فعالیت کرده و مهمترین وظیفه‌اش پیشبرد اهداف سیاست خارجی دولت ایالات متحده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme