https://telegram.me/empireoflies
در حالیکه نوجوان سیاه‌پوست روی زمین دراز شده است، پلیس روی او پریده و این عمل را چندین بار تکرار می‌کند، بعد از آن صورت این نوجوان به زمین کوبیده می‌شود و تصاویر صدای اعتراض مردم را ضبط کرده که با ترس فریاد می‌زنند «غرقِ خون شد» ....

ویدئویی تکان‌دهنده از برخورد پلیس آمریکا با ۲ سیاهپوست در فلوریدا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبرخورد پلیس آمریکا با جوانان سیاه‌پوست در ایالت فلوریدا در جنوب این کشور، با وجود حواشی بسیاری که همراه داشته است، سرِ پایان ندارد.

در جدیدترین این رویدادها، ویدئویی از برخورد تکان‌دهنده چند نیروی پلیس با دو نوجوان سیاه‌پوست منتشر شده که صدای اعتراض لبرون جیمز، ستاره بسکتبال ان‌بی‌ای (لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا) را نیز در آورد.

به گزارش دیلی بیست، این تصاویر نشان می‌دهد که افسران پلیس بعد از بازداشت یک نوجوان ۱۵ ساله سیاه‌پوست، سر او را به نحو آزار دهنده‌ای به سنگفرش خیابان می‌کوبند؛ یکی از این افسران پلیس گفته است که این نوجوان، اقدامی تهاجمی داشته و کوبیدن سر او چیز بیشتری از «تکنیک‌های گیج‌کننده» که نزد نیروهای پلیس متعارف است، نبوده است.

تصاویری که از زاویه روبروی این برخورد خشن گرفته شده با هشتگ #عدالت برای لوکا منتشر شده است؛ این تصاویر نشان می‌دهد که پلیس فلوریدا، نوجوانی به نام لوکا را در خارج از رستوران مک دونالد بازداشت کرده‌اند؛ این تصاویر نشان می‌دهد که یک افسر پلیس به سمت لوکا می‌رود و به صورتش اسپری فلفل می‌زند در حالی که لوکا تلاش می‌کند بدون هیچ عجله‌ای صحنه را ترک کند، این افسر او را تعقیب کرده، بازوانش را می‌گیرد و با ضرب و شتم او را به زمین می‌اندازد؛ نوجوان دیگری چند متر آن سوتر نیز بازداشت شده است.

ویدئوی دیگری که از زاویه متفاوتی گرفته شده، نشان می‌دهد در حالیکه این نوجوان روی زمین دراز شده است، پلیس دیگری روی او پریده و این عمل را چندین بار تکرار می‌کند، بعد از آن صورت این نوجوان به زمین کوبیده می‌شود و تصاویر صدای اعتراض مردم را ضبط کرده که با ترس فریاد می‌زنند «داری چیکار می‌کنی؟ غرقِ خون شد» تصاویر بعدی نشان می‌دهد که از سمت راست صورت لوکا خون جاری است.

اگر چه این تصاویر در شبکه‌های مجازی سر و صدا به پا کرده بودند اما واکنش سوپراستارهای جامعه بسکتبال آمریکا، باعث شد تا موضوع برخورد پلیس فلوریدا با نوجوانان سیاه پوست ابعاد جدیدتری به خود بگیرد؛ لبرون جیمز، بسکتبالیست مشهور و سیاه‌پوست باشگاه لس آنجلس لیکرز در کاربری توییتر خود نوشت: «وقتی فکر می‌کنم این نوجوان می‌تواند پسر خودم باشد، روحم جریحه‌دار می‌شود. چه زمانه هولناکی…»

استیو کر، مربی تیم بسکتبال گلدت استیت واریرز که افتخارهای زیادی کسب کرده است نیز زیر توییت لبرون جیمز نوشته است: «چه افتضاحی در کشور ما در حال وقوع است؛ دیوانگی امری عادی شده است؛ روحیه‌ای برای آدم نمی‌ماند»

به دنبال این توییت‌ها، توجه مردم در آمریکا به موضوع بدرفتاری خشونت‌آمیز پلیس با نوجوانان سیاه‌پوست مجددا جلب شده است؛ مارک بوگان، شهردار منطقه بروارد، جایی که پلیس، لوک را مورد ضرب و شتم قرار داده است نوشت که رفتار پلیس «خشونت‌آمیز» و «غیر قابل قبول» است؛ او نوشته است پلیسی که روی آن دانش‌آموز پریده و سر او را به زمین می‌کوبد باید اخراج شود. مقامات پلیس هنوز واکنشی به سیل انتقادها نشان نداده‌اند.

با وجود این، کلانتر گرگوری تونی، دستور داده تا کریستوفر کرویکوویچ، یکی از افسران پلسی که در بدرفتاری با لوک دخالت داشته است، فعلا از کار برکنار شود؛ کرویکوویچ گفته است که درگیری دانش‌آموزان سیاه‌پوست باعث ایراد خسارت به اموال یکی از رهگذران شده و او چاره‌ای جز بازداشت لوک نداشته است.

برخوردهای خشونت‌آمیز پلیس ایالت‌های جنوبی آمریکا به ویژه فلوریدا با مظنونان سیاه‌پوست، حواشی بسیاری به همراه داشته است؛ در حالیکه نیروهای پلیس مدعی هستند که جز با اعمال زور نمی‌توانند انضباط را به مناطق شهری متعلق به سیاهان برگرداننند اما منتقدان می‌گویند که پلیس با نوعی تبعیض در حال ایجاد ترسی درونی در میان جمعیت اقلیت در آمریکاست؛ به نظر می‌رسد با دخالت چهره‌های سرشناس آمریکایی به موضوع برخورد با لوک، این ماجرا ابعاد گسترده‌تری در آینده به خود بگیرد.

انتهای پیام/تسنیم

در حالیکه نوجوان سیاه‌پوست روی زمین دراز شده است، پلیس روی او پریده و این عمل را چندین بار تکرار می‌کند، بعد از آن صورت این نوجوان به زمین کوبیده می‌شود و تصاویر صدای اعتراض مردم را ضبط کرده که با ترس فریاد می‌زنند «غرقِ خون شد» ….

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme