https://telegram.me/empireoflies

وهابیت رو به زوال

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: “خبرگزاری عراق” در مقاله ای به قلم “جمال کامل” نوشت: پس از آنکه جهان اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان همگی بدین باور رسیدند که آموزه های تطبیقی وهابیت سرلوحه عقاید گروه های تروریستی از جمله “داعش” و “جبهه النصره” قرار گرفته است، به نظر می رسد شیوخ وهابیت در موطن اول خود، یعنی همان عربستان سعودی احساس خطر کرده اند و برای دفاع از خود، موضعی تهاجمی را اتخاذ نموده اند؛ به گونه ای که با شدیدترین لحن و در بالاترین سطح، منتقدان و مخالفان وهابیت را مورد حمله قرار می دهند.

آخرین موضع هجومی خشنی که از شیوخ وهابیت در عربستان شاهد آن بودیم، از جانب “سعود شریم” –امام جماعت مسجد الحرام- بروز یافت؛ به گونه ای که در سخنان خود، تمام منتقدان وهابیت را “ملحد” خواند، چراکه به ادعای او، این افراد به خاطر انزجاری که از رژیم آل سعود دارند، “وهابیت” را مورد انتقاد قرار می دهند.

این موضع هجومی “سعود الشریم” در چارچوب سلسله پیام های رسمی او که در توییتر منتشر می شود اتخاذ شده است؛ به گونه ای که نوشت: “آنها در حالیکه می دانند افترا می زنند، دعوت شیخ محمد بن عبدالوهاب (وهابیت) را متهم می کنند؛ ولی این به خاطر آن است که حکومت حاکم در بلاد الحرمین(سرزمین مکه و مدینه) برپایه این عقیده بنا شده است. آنها اصل را متهم می کنند تا فرع را نیز شامل شود و این همان چیزی است که آنها می خواهند.”

“الشریم” در پیام جداگانه دیگری مدعی می شود: “ملحدان با مهلتی که خداوند در عمر و مجازات بدان ها داده است، خود را می فریبند؛ از این رو بر کفر و جسارت خود می افزایند و بدینوسیله خود را از مصادیق آیه شریفه «إن الذین یلحدون فی آیاتنا لا یخفون علینا» (کسانی که به آیات ما کافر می شوند،این عملشان از ما پنهان نمی ماند) قرار می دهند.

بدیهی است که “سعود الشریم” اگر به خاطر احساس خطری که وهابیت را در معرض تهدید قرار داده است، نبود، قطعا تا این سطح خود را در دفاع از وهابیت، مؤسس آن و رژیم آل سعود کوچک نمی کرد؛ به گونه ای که دیگر، چنگال اختاپوس وهابی که به لطف اموال سعودی در سراسر جهان فرو رفته، دیگر به دفاع از وهابیت قادر نیست؛ چراکه جهان اکنون از طریق اقدامات وحشیانه داعش و دیگر گروه های تروریستی در عراق، سوریه، یمن، لبنان، لیبی، اروپا، آسیا و آفریقا، ماهیت واقعی وهابیت را دریافته است و همگی خواستار ریشه کن شدن این غده سرطانی هستند.

“الشریم” از این غافل است که برای او بهتر و شایسته تر بود به جای آنکه به پیروی از “محمد بن عبدالوهاب النجدی” دعوت کند، به پیروی از اسلام ناب محمدی(ص) دعوت می کرد. او باید از پیامبر اکرم(ص) پیروی  کند، نه آنکه دنباله رو کسی باشد که تمام پیروان ایشان، جز دوستدران خود را تکفیر کرده است.

آیا، مردم پیش از ظهور فاجعه بزرگ وهابیت به سرکردگی محمد بن عبدالوهاب، کافر و ملحد بوده اند؟ “شیخ شریم”! تا کی می خواهی برچهره زشت وهابیت سرپوش بگذاری؟ چگونه می خواهی هزاران فیلم و تصویری را که در آن پیروان مذهب تو لحظه انفجار خود در میان مردم، و صحنه های سربری، تجاوزات جنسی و ویرانگری های خود را به نمایش می گذارند، لاپوشانی نمائی؟ آیا هنوز بدین باور نرسیده ای که مردم از مذهب و رژیم سعودی تو بیزارند؟ آن هم نه به خاطر کفر و تعصب یا هرچیز دیگری که به ذهن تو خطور می کند؛ بلکه، به خاطر مذهب افراطی، عقب افتاده و مخالف با فطر انسانی توست؛ مردم از رژیم سعودی که به دور از روزگار معاصر زندگی غیر انسانی و ناقض حقوق انسان ها را سرلوحه حکومت خود قرار داده، بیزارند.

ما به تو و امثال تو می گوئیم: “پایان وهابیت و حتی رژیم سعودی تو -اصل با فرع- فرا رسیده است و هرآنکه اعتقاد دارد بازسازی وهابیت و یا اصلاح نظام سیاسی در عربستان ممکن است، در اشتباه محض است. این دو، نظام هایی دینی و سیاسی عقب مانده ای هستند که با اسلام، زندگی، طبیعت و انسانیت در تعارض هستند.”

انتهای پیام/شبستان

پس از آنکه جهان بدین باور رسید که آموزه های وهابیت سرلوحه عقاید گروه های تروریستی قرار گرفته است،به نظر می رسد شیوخ وهابیت درموطن اول خود، یعنی همان عربستان سعودی احساس خطر کرده اندو برای دفاع از خود، موضعی تهاجمی را اتخاذ نموده اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme