https://telegram.me/empireoflies

ولیعهد سعودی ماهیتش را آشکار کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی با تکرار ادعاهای بی‌پایه و اساس علیه ایران، مدعی شد ایران بخشی از «مثلث شرارت» در منطقه است که قصد دارد بر آن حکمرانی کند.

بن‌سلمان در مصاحبه با نشریه «آتلانتیک» در توضیح این مثلث شرارت، مدعی شد: «اولین ضلع این مثلث رژیم ایران است که می‌خواهد ایدئولوژی افراطی خود را رواج دهد…در مثلث شرارت،‌ آنها قصد دارند با توسل به قدرت، یک امپراطوری ایجاد کنند».

وی در ادامه ادعاهایش علیه ایران افزود: «انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ رژیمی بر پایه یک ایدئولوژی شرورانه ایجاد کرد…ما با ایدئولوژی رژیم ایران مشکل داریم. مشکل ما این است که از نظر ما آنها حق دخالت در امور ما را ندارند».

ولی‌عهد سعودی درباره رویکردهای «باراک اوباما» و «دونالد ترامپ» رؤسای جمهور پیشین و فعلی آمریکا علیه ایران گفت: «اوباما تاکتیک متفاوتی داشت. اوباما معتقد بود اگر به ایران فرصتی برای گشایش بدهد، آنها تعییر می‌کنند. اما رژیمی با چنین ایدئولوژی به این زودی‌ها باز نخواهد شد.

ما در تلاش هستیم تا اقدامات ایران در منطقه را خنثی کنیم. ما این را در آفریقا، آسیا، مالزی، سودان، عراق، یمن و لبنان انجام داده‌ایم. اعتقاد داریم اگر فشار بیاوریم، مشکلات به داخل ایران برمی‌گردد. نمی‌دانیم که رژیم آنها فرو می‌پاشد یا نه اما این مشکل خودشان است».

بن‌سلمان سپس در پاسخ به این سوال که آیا اعتقاد دارد یهودیان بتوانند کشوری برای خود داشته باشند، گفت: «معتقدم که فلسطینیان و اسرائیلی‌ها حق داشتن سرزمین خود را دارند. اما باید یک توافق صلح داشته باشیم تا ضمن ارائه ثبات برای همه‌گان، روابط نیز عادی‌سازی شود.

ما البته نگرانی‌های دینی درباره سرنوشت مسجدالاقصی در قدس و درباره حقوق مردم فلسطین داریم. این معضلات ماست. ما هیچ مشکل دیگری با هیچ کسی (اسرائیلی‌ها) نداریم».

وی با تاکید بر اینکه عربستان هیچ مشکلی با یهودیان ندارد، ادامه داد: «ما منافع مشترک زیادی با اسرائیل داریم و اگر توافق صلح حاصل شود منافع بسیار بیشتری بین اسرائیل و کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) و کشورهایی مانند مصر و اردن به‌وجود خواهد آمد».

ولی‌عهد سعودی در پایان ادعاهایش ایران، حزب‌الله، حماس، القاعده و داعش را تهدیدات علیه عربستان برشمرد.

بن‌سلمان همچنین درباره احتمال برقراری مجدد روابط دوستانه با قطر نیز توضیح داد: «این امر روزی باید رخ دهد. امیدواریم سریعتر اتفاق بیافتد. این به آنها بستگی دارد».

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

ولی‌عهد سعودی در مصاحبه با نشریه آتلانتیک ایران را بخشی از مثلث شرارت در منطقه دانسته و موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme