https://telegram.me/empireoflies

وقتی کامبیز حسینی بسیاری از حقایق را نمی‌گوید

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از مزدوران، کامبیز حسینی، مجری معلوم‌الحال برنامه پولتیک در قسمت ۳۵ این برنامه با اشاره مصاحبه معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عنوان “متعادل‌سازی نسبت جنسیتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی”، با فرافکنی و اجرای نمایش‌های تمسخرآمیز سعی کرد بگوید: جمهوری اسلامی به دنبال تبعیض در حق زنان است و می‌خواهد زنان را از تحصیل محروم کند و حاکمان جمهوری اسلامی معتقدند جای زن تنها در مطبخ است(!!).

همچنین وی که به هر بهانه‌ای به دنبال زیرسوال بردن عملکرد حکومت ایران است تا وظیفه محوله خود را بهتر انجام دهد، با انتشار بخش‌های کوتاه و گزینشی از سخنان برخی عالمان دینی سعی در تمسخر ارزش‌های اسلامی کرد و سعی کرد نشان دهد که جمهوری اسلامی ارزشی برای زنان قائل نیست!.

این فرد معلوم‌الحال که به سبب بداخلاقی و فساد اخلاقی از شبکه صدای آمریکا رانده شد، عدالت را برابر مساوات دانست(!) و گفت: جمهوری اسلامی دوست دارد زنان در خانه‌ها حبس شوند از در فعالیت‌های اجتماعی شرکت نکنند!.

اما حقیقت چیز دیگری است. خبرگزاری ایسنا مصاحبه‌ای با معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده و بسیاری از حقایق را در مصاحبه خود بیان کرده که متن آن در ذیل آمده است:

*با کمبود پزشک مرد مواجه هستیم
دکتر امیرمحسن ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر اینکه علت اصلی ادغام نظام آموزش علوم پزشکی در نظام بهداشت و ارائه خدمت رفع نیاز کشور به خدمات پزشکی بوده است، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به تغییرات در نیازهای نظام سلامت و افزایش تعداد دانشجویان دختر در دانشگاه‌های علوم پزشکی به دلیل کمبود دانش‌آموخته پسر در اعزام نیروی پزشکی به مناطق دوردست مشکلاتی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه نیروی پزشک عمومی، متخصص و پرستار مرد در کشور به تعداد مورد نیاز موجود نیست، تصریح کرد: با توجه به این مشکل، ممکن است این عدم تناسب در ارائه خدمت باعث شود پوشش درمانی مناسبی وجود نداشته باشد بنابراین لازم است وزارت بهداشت با ایجاد تغییراتی در پذیرش نیروی انسانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی نظام ارائه خدمات را تنظیم کند.

*میزان پذیرش دانشجوی پزشکی در بین پسران افزایش می‌یابد
به گفته ضیایی، متعادل‌سازی در رشته‌ها از طریق ایجاد تغییر در ظرفیت پذیرش جنسیتی صورت می‌گیرد تا امکان قبولی نیروی انسانی مورد نیاز در هر رشته مشخص افزایش پیدا کند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مجموعه دختران در رشته‌های علوم پزشکی بیش از نیمی از دانشجویان این رشته‌ها را به خود اختصاص می‌دهند، تصریح کرد: با توجه به اینکه اولویت وزارت بهداشت تربیت نیروی انسانی برای حفظ و ارتقای سلامت است و از طرف دیگر امکان اعزام فارغ‌التحصیلان دختر به مناطق دوردست وجود ندارد و بسیاری از دانش‌آموختگان پسر نیز برای انجام خدمت سربازی اعزام می‌شوند، وزارت بهداشت در ارائه خدمات پزشکی به مناطق دوردست دچار مشکل شده است.

مجری معلوم‌الحال برنامه پولتیک که از ماهواره رادیو فردا پخش می‌شود در برنامه خود به برخی حقایق اشاره نکرد.
برای نمونه او نگفت که میزان باسوادی در بین زنان ایرانی در سال ۱۳۵۷ کمتر از ۳۰ درصد بوده است، اما از میزان در سال ۹۲ به بیش از ۹۶ درصد افزایش یافته است. یعنی بیش از ۹۶ درصد زنان ایرانی باسواد هستند.

همچنین کامبیز حسینی نگفت اکنون بیش از ۶۵ درصد و در برخی رشته‌ها بیش از ۷۵ درصد دانشجویان در ایران را زنان تشکیل می‌دهند که آمار مشابه در بسیاری از کشورهای غربی کمتر از این میزان است و این موضوع نشان از اهمیت نظام جمهوری اسلامی به تحصیلات عالیه در بین بانوان است.

***

کامبیز-حسینی---احمد-شهیدکامبیز حسینی در بخش دوم برنامه خود با دعوت از احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره حقوق بشر در ایران سعی در تطهیر چشهر این فرد کرد و با تهمت به جمهوری اسلامی، گفت: در ایران به موضوع حقوق بشر احترام گذاشته نمی‌شود.

احمد شهید در این برنامه با اذعان به اینکه تاکنون به ایران سفر نکرده است، گفت: مسئولان ایران باید به موضوع حقوق بشر توجه بیشتری کنند.

البته احمد شهید نگفت در حالی که او تاکنون به ایران نیامده است، چطور درباره وضعیت حقوق بشر در ایران بیانیه می‌دهد و در واقع منابع اطلاعاتی او چه کسانی هستند!؟.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme