https://telegram.me/empireoflies
واکنش مسیح علینژاد به برگزاری یک کرسی آزاد اندیشی با عنوان «حجاب اجباری تا آزادی یواشکی» نشان دهنده اوج ترس و اضطراب اتاق فکر دشمن در ایجاد گفتمان تفکر و اندیشه در رابطه با شبهاتی است که وی و همراهانش تاکنون ایجاد کرده اند.

وقتی مسیح علینژاد برگزاری کرسی آزاد اندیشی «حجاب اختیاری» را بر نمی تابد+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر این روزها که در فضای مجازی عبارت #حجاب_اجباری زیاد به چشم می آید دانشجویان دانشگاه گیلان همراه با انجمن علمی علوم قرآن و حدیث و کانون قرآن دانشگاه گیلان اقدام به برگزاری کرسی آزاد اندیشی با عنوان”از حجاب اجباری تا آزادی یواشکی” کردند.

هدف این نشست بررسی دقیق و منطقی این گفتمان که از سوی معصومه یا مسیح علینژاد در فضای رسانه ای مطرح شد بود و به همین منظور قرار است سه تن از دانشجویان موافق وجود قوانین برای پوشش و سه تن دیگر در مخالفت با اجباری بودن قوانین در روز یک شنبه ۱۲ اسفند ساعت ۱۳ در تالار حکمت دانشگاه گیلان به بحث و گفتگو بپردازند.

 

 

اما نکته حائز اهمیت واکنش معصومه یا مسیح علینژاد به این برنامه بود.

علینژاد در اینستاگرام خود نوشت:

“عجب پوستری ساختند؟ نوشتند از حجاب اجباری تا آزادی‌های یواشکی. این روزها در دانشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها، مدارس و تریبون‌های مختلف کشور از کمپین ما عصبانی هستند چون ما با هم و در کنار هم #آزادی_های_یواشکی شده در جمهوری اسلامی را علنی کردیم. چون ما ثابت کردیم، آزادی نمی‌تواند زیر زمینی و‌ یواشکی باقی بماند و در مورد آزادی‌هایی که حق طبیعی ماست با هم و در کنار هم پنج سال تمام هر روز حرف زدیم و تمام رسانه‌های جهان از ما نوشتند. چون ما ثابت کردیم هر چقدر تحقیرمان کنند، تهمت به ما بزنند، فحش و ناسزا تقدیم‌مان کنند باز هم کوتاه نیاییم و پیش برویم. هر انسانی که قدرت نه گفتن به زورگویی و اجبار را پیدا کند بی‌شک در برابر دیکتاتورهای بزرگ هم قوی تر می‌ایستد. رمز پیروزی ما این است که خودمان را باور کنیم و اجازه ندهیم کسی برای ما تعیین و‌تکلیف کند. رمز پیروزی حکومت هم پرورش یک جامعه‌ی تسلیم و توسری خور است که به همان آزادی‌های صدقه‌ایی و زیرزمینی قانع باشد تا مادامی که با صدای بلند آزادی‌های‌مان را فریاد بزنیم و هر روز به زور و اجبار نه بگوییم، پیروزیم چون اتحاد از این مسیر، میسر می‌شود”.

 

 

مسیح علینژاد بر گزاری این برنامه را در دانشگاه و مدارس را پیروزی گفتمان خود می داند اما این واکنش، پاسخ قابل تأملی از سوی یکی از فعالین دانشجویی در دانشگاه گیلان را داشت.

طرح یک سوال از خانم علینژاد:

خانم علینژاد تعجب نکردید با اینکه در ایران به گفته شما هیچ آزادی بیانی وجود ندارد در دانشگاه بر سر گفتمان یک خانم هر چند که مزدور اجنبی ها باشد بحث از گفتمان می شود؟

این فعال دانشجویی در ادامه واکنش خود نسبت به پست مسیح علینژاد از رسالت خود و همسنگرانش در خصوص شانتاژ های راسانه ای مسیح علینژاد در طی این پنج سال فعالیتش در راستای حذف قوانین برای پوشش در مکان های عمومی و دیگر شبهات مطرح شده از سوی او نوشت:

 

 

“شانتاژ های رسانه ای شما این رسالت را بر گردن ما می گذارد که میز گفتمان بگذاریم و نظرات موافق و مخالف را به گوش دانشجویان برسانیم و هر گفتمانی که عقلانیت بیشتری دارد برای مردم ایران مقبول است مانند گفتمان انقلاب اسلامی درسال ۵۷ که مردم بین تمام گفتمان هایی که هدف انقلاب را داشتند این گفتمان را انتخاب کردند.

و آن گفتمانی عقلانیت بیشتری دارد که علاو بر آزادی و سعادت همراهی رضایت باری تعالی را داشته باشد و همچنین در تمام لحظات آن احساس بشود.”

 

انتهای پیام/پایگاه ۸ دی

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme