https://telegram.me/empireoflies

وقتی «مرغ» صدای آمریکا یک پا دارد…

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در هفته‌های گذشته جنگنده-بمب‌افکن‌های روسیه با برخواستن از پایگاه شهید نوژه همدان و عبور از آسمان عراق، اهدافی را در سوریه بمباران کرده و دوباره به پایگاه همدان بازگشتند. این همکاری متقابل منجر به کاهش مصرف و بارگیری سوخت و درنتیجه افزایش میزان مهمات هواپیماها شد که خود به طور مستقیم خسارات وارده بر پیکره گروه‌های تروریستی را چندین برابر نموده و سبب تسریع شکست این گروهک‌ها شد.

انتشار بیانیه‌ رسمی از سوی وزارت دفاع روسیه مبنی بر استقرار جنگنده‌های این کشور در پایگاه هوایی شهید نوژه همدان در غرب ایران واکنش‌های زیادی را در محافل رسانه‌ای خارج از کشور به خصوص شبکه‌های فارسی‌زبان ضدانقلاب به همراه داشته است.

همزمان با اعلام رسمی مقامات ایران مبنی بر در اختیار قرار دادن پایگاه‌های خود برای مبارزه با داعش، شبکه‌های بیگانه با جنجال فراوان به آن واکنش نشان داده و با استناد به یکی از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی، در اختیارگذاشتن پایگاه هوایی نوژه را خلاف قانون اساسی عنوان کردند.

در این راستا شبکه صدای آمریکا با انتشار مقاله‌ای ضمن اشاره به اصل ۱۴۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نوشت: یکی از موانع سیاسی همکاری نظامی تهران و مسکو، اصل ۱۴۶ قانون اساسی ایران است که «استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی» در خاک ایران را ممنوع کرده است.

صدای آمریکا

انتشار چندباره و متوالی این موضوع توسط صدای آمریکا و دیگر هم‌پیالگی‌هایش ما را یاد ضرب‌المثل معروف «مرغش یک پا دارد» می‌اندازد و علی‌رغم پاسخ‌های مکرر مقامات کشوری، این رسانه‌ها همچنان بر روی حرف ناصحیح و کذب خود پافشاری می‌کنند.

مصداق این موضوع صحبت‌های علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی است که گفت: “براساس اصل ۱۴۶ قانون اساسی استقرار هرگونه پایگاه نظامی و خارجی در کشور ممنوع است و باید توجه داشت ایران پایگاهی در اختیار کشوری قرار نداده است و اینکه با روسیه به عنوان متحد در مسائل منطقه مانند سوریه همکاری داریم به این معنا نیست که ما به روسیه از نظر نظامی پایگاه داده‌ایم و اگر در رسانه‌ها کسی این را مطرح کرده است موضوع تکذیب می‌شود.” (بیشتر بخوانید)

اصل‏ یکصد و چهل و ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

استقرار هرگونه‏ پایگاه‏ نظامی‏ خارجی‏ در کشور هر چند به‏ عنوان‏ استفاده‏‌های‏ صلح‏ آمیز باشد ممنوع‏ است‏.

به نظر می‌رسد همکاری‌های استراتژیک میان کشورهای ایران، روسیه، سوریه، چین، عراق، لبنان و… در جلوگیری از پیشروی گروهک تکفیری-صهیونیستی داعش و شکست‌های متوالی این گروهک از جریان مقاومت، کشورهای غربی و در رأس آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی را به تکاپو انداخته تا با پیش کشیدن مباحثی مانند حقوق‌بشر، محاصره کودکان و افراد غیرنظامی، تامین غذا و… و نهایتاً درخواست آتش‌بس، فرصت تنفسی به نفع گروه‌های تروریستی بوجود آورند تا از این رهگذر بتوانند این گروهک‌ها را از لحاظ لجستیکی و ساختاری سازماندهی مجدد نمایند.

در پایان باید گفت اگرچه این همکاری نظامی میان ایران و روسیه در حدود ۱ هفته به طول انجامید اما تیترهایی از قبیل آنچه اکنون صدای آمریکا منتشر نموده نشان می‌دهد این رسانه به شدت از ادامه این همکاری در آینده هراسان است.

انتهای پیام/

انتشار بیانیه‌ رسمی از سوی وزارت دفاع روسیه مبنی بر استقرار جنگنده‌های این کشور در پایگاه هوایی شهید نوژه همدان در غرب ایران واکنش‌های زیادی را در محافل رسانه‌ای خارج از کشور به خصوص شبکه‌های فارسی‌زبان ضدانقلاب به همراه داشته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme