https://telegram.me/empireoflies

وقتی مترجم BBC، کارشناس می‌شود !!

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «سیاوش اردلان» یکی از خبرنگاران و مترجمان بخش فارسی شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی» است که بارها افکار ضداسلامی خود نشان داده است. وی یکی از طرفدارانش پرپاقرص رژیم سلطنتی انگلستان و ملکه است و همواره از هر فرصتی برای تحریف و تمجید از رژیم سلطنتی انگلستان استفاده می‌کند.

در روزهایی که خبرهایی از درگیری بین عوامل و مدیران شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» منتشر می‌شود و در عرض کمتر از یک سال دو بار مدیر این شبکه تغییر کرده است، به نظر می‌رسد بخش فارسی بی‌بی‌سی با کمبود جدی کارشناس مسلط به زبان انگلیسی مواجه شده است، آنهم در شرایطی که تقریبا همه عوامل این شبکه در انگلیس و بخصوص شهر لندن زندگی می‌کنند، اما گویا بسیاری از آنان هنوز بلد نیستند خوب انگلیسی صحبت کنند.

از این رو، در روزهای اخیر، در بخش‌های مختلف خبر شبکه جهانی بی‌بی‌سی، «سیاوش اردلان» که به‌عنوان مترجم و مسئول خواندن متن‌ها شناخته می‌شود، به‌عنوان نماینده شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در بخش جهانی این شبکه حضور یافت و به تحلیل مناظرات ریاست جمهوری پرداخت. اردلان در صفحه فیسبوک خود نوشت: “اینم شرح مناظره این سری به مخاطب های خارجی بی بی سی ورلد. اساسا بهشون گفتم بابا نترسید. اصوللگراهای ما بر خلاف همتاهای امریکاییشون برجام رو زیر سوال نبردند. یه ذره هم درباره ساز و کار انتخابات در ایران و اینکه روحانی چه جوری ظاهر شد …”

تصویر از صفحه فیسبوک «سیاوش اردلان»

همان‌طور که پیشتر گفته شد، بخش فارسی بی‌بی‌سی آنقدر کارشناس بی‌سواد دارد که بخش جهانی بی‌بی‌سی از یک کارشناس و مترجم به دلیل بلد بودن زبان انگلیسی به‌عنوان تحلیلگر استفاده می‌کند و افرادی مانند «مسعود بهنود»، «حسین باستانی» و «جمشید برزگر» که خود را کارشناس ارشد «بی‌بی‌سی فارسی» و یکی از بهترین‌ها در بین رسانه‌های فارسی زبان می‌دانند، پس از سالها زندگی در انگلیس هنوز نمی‌توانند به خوبی انگلیسی صحبت کنند. و شاید هم می‌ترسند تا ناتوانی‌شان در ارائه تحلیل‌ها برای همگام مشخص شود.

انتهای پیام/

«سیاوش اردلان» یکی از خبرنگاران و مترجمان بخش فارسی شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی» است که بارها افکار ضداسلامی خود نشان داده است. وی یکی از طرفدارانش پرپاقرص رژیم سلطنتی انگلستان و ملکه است و همواره از هر فرصتی برای تحریف و تمجید از رژیم سلطنتی انگلستان استفاده می‌کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. امثال شماها رسانه های زرد رو تشکیل میدن

    ی زمانی مورینیو مترجم بابی رابسون تو تیم بارسلونای اسپانیا بود

    اونقد تلاش کرد و موفق بود که الان تو لیست تاپ ۵ مربیان دنیاست

    ایشونم مترجم بوده تلاش خودشو کرده شده کارشناس

    بجای بخل و کینه یکم به سواد معیوب خودتون اضافه کنید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme