https://telegram.me/empireoflies

وقتی علی‌نژاد در برابر انتقادات محکوم به سکوت می‎شود

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مسیح علی نژاد اخیراً در مصاحبه‌ای با برنامه مستقیم ته خط رادیو زمانه سعی کرده که با هماهنگی مجری این برنامه به شبهاتی که در باره کار وی و انتقاداتی که در سال‌های اخیر به وی وارد می‌شود پاسخ دهد و این نوع هماهنگی کاملاً  در میان پرسش و پاسخ‌های دونفره وی کاملاً آشکار است.

وی در این مصاحبه اعتراف می‌کند که به هر عقیده‌ای احترام نمی‌گذارد و کسانی را که مخالف عقیده خود بداند به آنها حمله می‌کند و با پروپاگاندای رسانه‌ای که در سال‌های اخیر به‌وسیله آن توانسته شهرتی برای خود دست‌وپا کند مخالفان خود را رسوا می‌کند.

وی در این مصاحبه حتی زنان با حجاب رو هم مورد عتاب قرار می‌دهد و در پاسخ به سؤال مجری برنامه که از وی در خصوص یکی از بازیگران سینمای ایران که چندی پیش حجاب چادر را برای خود انتخاب کرده بوده می‌گوید وی آزاد است در انتخاب حجاب ولی وی با حجاب خود از نظام ایران دفاع می‌کند و این موردقبول نیست! البته وی نسبت به این نکته که بی‌حیایی و بی‌عفتی خود و زنان هم سو با وی مورد تائید فرهنگ و نظام غربی است بی توجه است و اساساً بی‌حجاب بودن را حق هر زن می‌داند ولی با حجاب بودن را عامل تائید یک نظام حکومتی.

وی در جواب سؤال دیگری که از انتقادها نسبت به وی و رویه‌ای که وی در سال‌های اخیر در پیش‌گرفته می‌گوید کسانی که می‌گویند مسیح بیشتر از این که برای زنان دلسوزی کند فقط در فکر شهرت و اعتبار برای خودش است گفت که من برای این که مشکلان زنان ایران را به گوش جهانیان به رسانتم ابتدا باید خودم به شهرت برسم تا حرف‌های من شنیده شود و الا کسی نمی‌تواند حرف‌های من را بشنود!

البته این توجیه مضحک هیچ‌گاه از طرف منتقدان و مخالفان وی در خارج کشور پذیرفته نشده و این افراد توجیهات وی را بی‌پایه می‌دانند چرا که در دنیای رسانه افراد زیادی هستند که از راه‌های مختلف در تلاشند مشکلات قشرهای موردنظر خود را به مردم منعکس کنند ولی هیچ اثری از خودشان باقی نمی‌گذارند و چه بسا با این روش صدایشان بهتر به مخاطبانشان هم می‌رسد.

وی در این مصاحبه از عدم توجه خانواده‌اش در ایران و ترد شدن از طرف آنها یک بار دیگر داد سخن سر می‌دهد و این مشکل را یک معضل بزرگ در زندگی خصوصی خود می‌داند.

قسمت جالب مصاحبه وی زمانی است که مجری از وی می‌پرسد که آیا برای زمانی که حجاب در ایران اختیاری شد هم‌فکری کرده است و برای آن برنامه‌ای دارد و آیا امنیت زنانی که در ایران حجاب خود را بردارند تضمین‌شده است؟ وی در پاسخ به این سؤال می‌گوید پلیس باید ضامن امنیت زنان در کوچه و خیابان باشد. سپس مجری به وی می‌گوید در ایران همان‌طور که میدانیم بر اساس آماری که گوگل می‌دهد دو کلمه بیشترین سرچ را در گوگل داشته و همه هم می‌دانند آیا با توجه به این موضوع باز هم قائل به آزادی حجاب هستید؟

وی می‌گوید باید فرهنگ‌سازی نمود البته علی نژاد طوری پاسخ می‌دهد که ظاهراً خودش هم به این موضوع باور ندارد و البته تاکید می‌کند که این فرهنگ‌سازی مدت‌ها طول خواهد کشید.

علی نژاد در چالش بر سر این موضوع با مجری برنامه می‌گوید زنان ایرانی قوی هستند و می‌توانند از خود دفاع نمایند و در جواب سؤال مجری که تکلیف مردانی که با این نوع بی حجابی زنان تحریک می‌شوند چه می‌شود می‌گوید مگر در غرب مردان با نگاه کردن به زنان نیمه عریان تحریک می‌شوند که مجری هم با صراحت پاسخ می‌دهد خیلی کم پیش می‌آید که کسی تحریک نشود! که در این جا علی نژاد سعی می‌کند این موضوع را نفی کند و می‌گوید این حرف توهین به مردان است که البته با خنده طعنه آمیز مجری برنامه مواجه می‌شود.

در واقع تمامی کسانی که به حجاب اختیاری در جامعه ایرانی قائل هستند چشم خود را بر روی معضلات و پیامدهای جوامع غربی که براثر بی‌حجابی زنان پدید آمده می‌بندند و توجهی به آمار تجاوزات به زنان در این کشورها ندارند و فقط برای زنان به اسم آزادی حقوق زنان نسخه‌پیچی می‌کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme