https://telegram.me/empireoflies

وقتی شبکه manoto سناریو پشت پرده ادامه برجام با اروپا را لو می‎دهد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از خروج آمریکا از برجام که در پی تنش های لفظی چند ماه اخیر بین مقامات دو کشور ادامه داشته است بسیاری از تحلیل گران این سوال برایشان پیش آمد که چرا آمریکایی که ادعا می کرد که برجام به نفع منافعشان است و بعد از مذاکرات می گفتند که پیروزی بدون جنگ بدست آورده اند از برجام خارج شده است.

برخی از تحلیل گران داخلی بر این اعتقادند که آمریکا هیچ وقت اعلام نکرده که ما تعهدات ایران را از برجام نمی‌خواهیم، آمریکا همیشه گفته است که برجام کم است و باید امتیازات بیشتری را از ایران گرفت. آنها هم چنین معتقدند که هم ترامپ و هم اروپایی‌ها می‌گویند راجع به مسائل موشکی و منطقه‌ای باید با ایران مذاکره کرد؛ همان چهار بند معروف یعنی: ‌تداوم محدودیت هسته‌ای ایران بعد از ۲۰۲۵، مذاکرات موشکی، ادامه و تشدید بازرسی‌ها و مذاکرات منطقه‌ای. در این چهار حوزه هم آمریکا و هم اروپا اتفاق نظر دارند و می‌گویند باید در این حوزه‌ها با ایران مذاکره کنیم، خب دیدند که ایران زیر بار مذاکره نمی‌رود، لذا به این نتیجه رسیدند که تنها راه کشاندن ایران به‌زعم خودشان به میز مذاکره این است که ترامپ از برجام خارج شود و با توجه به تعلق خاطری که دولت آقای روحانی به برجام دارد، ‌اروپایی‌ها اعلام کنند که اگر شما می‌خواهید ما برجام را با شما ادامه بدهیم و تا حدودی اجازه اعمال تحریم‌های آمریکا در چارچوب اتحادیه اروپا را ندهیم، باید با هم مذاکره کنیم.

این تحلیل گران در خصوص ادامه توافق برجام با اروپا و دیگر قدرت ها می گویند:”اروپا و آمریکا به دنبال سلطه هستند. شما اگر در مسیر سلطه جلویش مقاومت کنید، عقب می‌نشیند. اگر عقب بروید، جلوتر می‌‌آید. چراکه در هسته‌ای دیدیم و تجربه کردیم که اگر عقب رفتیم در حال حاضر جلوتر آمده‌اند. من واقعا آمدن ترامپ و این بازی‌ها را کنار می‌گذارم و می‌گویم از این صحنه کمی فاصله بگیریم و به کل تصویر نگاهی بیندازیم، اینها ما را تحریم و تهدید کردند، برنامه‌ هسته‌ای ما را گرفتند. در حال حاضر دوباره تحریم و تهدید شروع شده که برنامه موشکی و نفوذ منطقه‌ای ما را بگیرند. اینها تمام شد، پرونده‌های دیگری را به جریان می‌اندازند. بعد از این نوبت به پرونده حقوق بشر می‌رسد و از ما می‌خواهند اجرای قوانین اسلامی در حوزه حقوق بشر را متوقف کنیم و کم‌کم دموکراسی را مطرح می‌کنند و می‌گویند شورای نگهبان‌تان را حذف کنید، اگر کشور کامل در اختیار آنها باشد دیگر به ما کاری ندارند.”

حال برای درستی این اعتقاد به سراغ ادعا ها و سخنان ضد انقلاب در خارج کشور می رویم که از ماهیت طرح اروپایی ها و استعمارگران خبر دارند و آن را نیز صادقانه افشا می کنند.

در یکی از برنامه های شبکه من تو به نام رو به رو که معمولا محل ابراز خصمانه ترین تحلیل ها بر علیه نظام اسلامی است یکی از تحلیل گران این شبکه به نام سعید بشیر تاش در خصوص بیرون رفتن آمریکا از برجام می گوید:”دلیل ماندن اروپا در برجام، خوراندن آرام آرام جام زهر آمریکا به جمهوری اسلامی است !

ظاهرا افرادی ساده لوح در داخل کشور نمی خواهند باور کنند که اروپاییان هم مانند آمریکا تنها به فکر منافع خودشان هستند و هیچ گاه مانند سال ۸۲ در بحث هسته ای بر سر قول و قرار شان نمی مانند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme