https://telegram.me/empireoflies

وقتی خیابان‌های آمستردام بوی ادرار می‌دهد!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌ها فارسی‌زبان بیگانه و دنباله‌های داخلی‌شان همواره در پی آنند تا جوامع غربی را الگویی برای مردم ایران معرفی کنند و در این را با مخفی کردن نقاط منفی غربی‌ها و حتی القا آنها به‌عنوان ویژگی‌های مثبت، در پی ایجاد حس خودکمتربینی در بین ایرانیان هستند تا از نظر فکری مردم کشورمان را به غرب وابسته کرده و پیشرفت را مساوی با غربی‌شدن معرفی کنند. اما واقعیت آن چیزی نیست که رسانه‌های غربی معرفی می‌کنند و اگر کسی در جوامع غربی حضور داشته باشد، با نقاط سیاه و منفی فرهنگ نیز آشنا می‌شود و یکسره دل به ظواهر فرهنگ غربی نمی‌بازد.

«امید شریفی دانا» یکی از عناصر اپوزیسیون در سفر اخیر خود به ایتالیا به برخی از معضلات و نقاط منفی جامعه این کشور پرداخت که در رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «من و تو»، «صدای آمریکا» و … هیچگاه به آنها پرداخته نمی‌شود. این اپوزیسیون چندی پیش با سفر به ایتالیا، با عبور از یکی از خیابان‌های شهر میلان، تصویری از پارک کردن خودروها در زیر تابلو «توقف ممنوع» منتشر کرد و گفت: “هر جای میلان میرم زیر تابلو پارک ممنوع، عزیزان ایتالیایی پارک نمودند. این چیزها را که بی‌بی‌سی بهتون نشان نمیده، فکر کنید روشنفکران ایرانی سر همین چیزها چقدر تو سر ملت ما میزنند که مردم ایران بی‌فرهنگ هستند! اساسا برای تحصیل کرده‌های غرب زده ما مرغ همسایه غازه!”

وی چند روز پیش هم درباره معضل نبود توالت عمومی در شهرهای کشور هلند نوشت: “سال ۲۰۱۴ سفری به چند شهر هلند داشتم در برخی از شهرها مانند آمستردام متوجه عدم توالت عمومی در شهر شدم و با هزاران بدبختی در مرکز شهر یک مکدونالد پیدا کردیم، نفری سه یورو پرداخت کردیم تا موفق شدیم به دستشویی برسیم! … بعدا پرس جو کردم متوجه شدم مسئله توالت عمومی در هلند تبدیل به یک بحران شده و حتی سال ۲۰۱۷ تبدیل به یک جنبش زنانه نیز شده است …”

این اپوزیسیونِ مقیم سوئد با بیان اینکه وضعیت نبود توالت عمومی در شهری مانند آمستردام آنقدر وخیم است که مردم بخصوص زنان در کنار خیابان و کوچه‌ها ادرار و مدفوع خود را رها می‌کنند، افزود: “وقتی در برخی خیابان‌های کشورهای غربی عبور و مرور می‌کنیم از شدت بوی ادرار سر آدم درد می‌گیرد … این وضعیت شهرهای کشوری است که سالانه بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار تنها از شهروندانش مالیات می‌گیرد اما در امکانات اولیه زندگی مشکل دارند …”

اینگونه اتفاقات از آن دسته خبرهایی است که رسانه‌های غربی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «من و تو» و «صدای آمریکا» همیگاه به آنها نمی‌پردازند و دوست ندارند مخاطب ایرانی‌سان از وجود اینگونه معضلات مضحک در کشورهای غربی خبر داشته باشد.

انتهای متن/

رسانه‌ها فارسی‌زبان بیگانه و دنباله‌های داخلی‌شان همواره در پی آنند تا جوامع غربی را الگویی برای مردم ایران معرفی کنند و در این را با مخفی کردن نقاط منفی غربی‌ها و حتی القا آنها به‌عنوان ویژگی‌های مثبت، در پی ایجاد حس خودکمتربینی در بین ایرانیان هستند تا از نظر فکری مردم کشورمان را به غرب وابسته کرده و پیشرفت را مساوی با غربی‌شدن معرفی کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 2.7 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme