https://telegram.me/empireoflies

وقتی تحلیل‌گر BBC و عضو نایاک در برنامه زنده مغز مرده می‌خورد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  اخیراً یک ایرانی مقیم آمریکا که خود را متخصص در امور ادیان می‌داند در یک برنامه تلویزیونی که در هند فیلم‌برداری شده دست به اقدامی مشمئزکننده می‌زند.

رضا اصلان که متولد تهران است نویسنده‌ای ایرانی-آمریکایی درزمینهٔ مطالعات و تاریخ ادیان می‌باشد. گفته‌شده او استاد نگارش ابتکاری دردانشگاه کالیفرنیا، ریورساید می‌باشد.

وی چندین جایزه به دلیل آثار خود دریافت نموده و از مدعوین رسانه‌های آمریکایی در موضوعات جهان اسلام است. کتاب اول وی «خدایی نیست جز خدای یکتا» تاکنون به سیزده زبان ترجمه‌شده است.

اصلان شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار و ۴۴ ساله است. او گرداننده برنامه تلویزیونی «بیلیور» Believer است که شش قسمتی است و موضوعش ماجراجویی مذهبی و روحانی است و اصلان در آن «شگفت‌انگیزترین گروه‌های مذهب محور جهان» را کشف می‌کند. در روزهای اخیر او به ارائه تصویر مخدوش از آیین هندو، مذهبی که حدود یک میلیارد پیرو در جهان دارد- متهم شده است.

انتقادها پس‌ازآن آغاز شد که اصلان در میان پیروان آگوری های هند که یک گروه فرعی و حاشیه‌ای هندو است حضور یافت و دریکی از مراسم آنان در خوردن مردار انسان شرکت کرد و مغز پخته انسان را دردهان گذاشت.

او در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «می‌خواهید بدانید مغز مردار انسان چه مزه‌ای است؟ زغال. زغالی و ترد شده بود.»

گروه کوچک آگوری ها خدای شیوا را می‌پرستند، مردارخواری می‌کنند و خاکستر جسد را به خود می‌زنند. این گروه مورد مخالفت هندوهای عمده هستند. اصلان در این برنامه مانند آنان خاکستر جسد به خود زد و آیین‌های آنان را به‌جای آورد.

رضا اصلان که در مصاحبه‌های قبلی خودش را مسلمان معرفی کرده از سوی کاربران شبکه اجتماعی نیز موردانتقاد قرارگرفته است. برخی به او تاخته‌اند که چه مسلمانی است که گوشت مردار می‌خورد؟

به گفته اصلان وی هنگامی‌که در نوجوانی به آمریکا مهاجرت می‌کند به دلیل آشنا نبودن با واقعیت دیم مسیحیت به این دین گرایش پیدا می‌کند و مسیحی می‌شود ولی بعدها که در دانشگاه با دین اسلام مجدداً و علمی آشنا می‌شود به دین اسلام دوباره ایمان می‌آورد!

وی هم‌چنین در چند برنامه بی‌بی‌سی فارسی به‌عنوان متخصص ادیان توحیدی دعوت‌شده و در خصوص مباحث دینی از وی نظرخواهی شده. همچنین وی از اعضای شورای ملی ایرانیان آمریکا یا همان نایاک است که روابط بسیار تنگاتنگی با حزب دموکرات آمریکا و وزارت امور خارجه این کشور دارد.

وی هم‌چنین به اظهار نظرهای غلط و نادرست در زمینه ادیان الهی در شبکه‌های تلویزیونی مشهور است مثلاً وی در سال ۲۰۱۲ میلادی، طی مصاحبه‌ای که بانام «کج‌فهمی‌ها کنونی در باب اسلام» صورت گرفت، ترکیه را دومین کشور پرجمعیت اسلامی قلمداد کرد. این در حالی است که ترکیه ازلحاظ جمعیت مسلمان در مقام هشتم جهانی قرار دارد. در همان مصاحبه، او از پاکستان به‌عنوان سومین کشور پرجمعیت مسلمان نام برد. پاکستان، در پهنه جمعیت مسلمان، در رتبه دوم قرار دارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme